Προς το περιεχόμενο

Distortion Guitar στο Reason 5?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα noizαδες !

περναω μουσικη ως midi που γραφω σε νοτες στο guitar pro και βαζω καλυτερους ηχους απ το reason

το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω με τιποτα να βρω "βρωμικη"-ρεαλιστικη κιθαρα  :-\

τα εχω ψαξει ολα...

θα ηθελα κατι σε zakk wylde,gus g,jeff loomis...

 

αν δεν γινεται κατι απ το reason εχετε να μου προτεινετε καποια vsti για να τα περασω με το cubase?

 

ευχαριστω πολυ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

http://www.propellerheads.se/products/reason/index.cfm?fuseaction=get_article&article=devices_scream4

 

Με ένα πρόχειρο ψάξιμο, το παραπάνω φαίνεται να κάνει τη δουλειά σου.

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω με το θέμα του ήχου (κατά πόσο μπορείς να πετύχεις το αποτέλεσμα που ανέφερες), μιας και δεν το έχω ακούσει ποτέ.

Υποπτεύομαι όμως ότι θα σε βολέψει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ ευχαριστω που εψαξες αλλα το συγκεκριμενο ρακακι το εχω ξελιγωσει μεχρι να βρω τον ηχο που θελω και ακομα τα ιδια...

τωρα απεγνωσμενα πια αγορασα το Cubase και το RealGuitar μπας και κανουμε καμια δουλεια...

παντως θα το ψαξω λιγο περισσοτερο το scream...

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω εγω τι κανω φιλαρακι..

Χρησιμοποιω το Real Strat γραφω τη μουσικη και μετα στο Cubase του περναω insert το guitar rig 4 φτιαχνω τον ηχο που θελω και ακουγεται σαν να εχεις παιξει με κανονικη ηλεκτρικη ;D

το Guitar rig εχει αρκετα presets,μπορεις να προσπαθησεις να φτιαξεις και μονος σου τον ηχο που θες αλλα κυκλοφορουν και διαφορα preset που μενεις με το στομα ανοιχτο :)

π.χ http://www.guitarampmodeling.com/viewforum.php?f=3&sid=99830e8deb7f74a8d8d38e73b438bb58

 

Τωρα δεν ξερω μηπως θα θελες να κοιταξεις και κατι τετοιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα !

σε ευχαριστω...

μηπως μπορεις να μου εξηγησεις το σημειο με το Guitar Rig πως το κανω?

μεχρι εκει που γραφεις τη μουσικη και τη περνας σοτ Qbase οκ το καταλαβα...

μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα και παλι.

Εγω γραφω τις νοτες της κιθαρας στο cubase με το real strat επειτα κανω export wav το συγκεκριμενο track το φορτωνω παλι στο cubase και εχοντας το επιλεγμενο,στα αριστερα θα δεις καπου να λεει insert εκει θα φορτωσεις το guitar rig(εννοειτε οτι θα το εχεις εγκαταστησει πρωτα :P) και το συγκεκριμενο καναλι θα περνει ηχο απ guitar rig.Μετα ειτε επιλεγεις καποιο απ τα ετοιμα preset που εχει,ειτε κατεβαζεις καποιο preset απ το link που δινω παραπανω η με τα διάφορα εφφε που εχει προσπαθεις να φτιαξεις μονος σου τον ηχο που θες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου