Προς το περιεχόμενο

To be or not to μπι e-bayer?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερεεες !

 

καλο,χρυσο το e-bay αλλα στη περιπτωση που δεν σου ερθει αυτο που περιμενεις και συ τα χεις σκασει...τι δυνατοτητες εχεις μετα?τι επιλογες και ποια δικαιωματα?

 

ευχαριστω εκ των προτερων...

(εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι κατατοπιστηκο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναψαξε

 

μπροστα στα ματια σου ειναι σε ΚΑΘΕ auction του Ebay

 

hint: λεξεις κλειδια: paypal,ebay,protection.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξε παλι.

 

Σου ειπα νομιζω που θα βρεις ΟΛΕΣ τις πληροφοριες που ζητας.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερεεες !

 

καλο,χρυσο το e-bay αλλα στη περιπτωση που δεν σου ερθει αυτο που περιμενεις και συ τα χεις σκασει...τι δυνατοτητες εχεις μετα?τι επιλογες και ποια δικαιωματα?

 

ευχαριστω εκ των προτερων...

(εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι κατατοπιστηκο...)

Καλησπερα.Επειδη την εχω παθει,αυτο που πρεπει να κανεις αρχικα ειναι να δεις τα feedback και σχολια που εχει ο συγκεκριμενος πωλητης.Αν ειναι παπαρας δεν αγοραζεις καν.Αν τωρα αγορασεις και το αντικειμενο αργει στελνεις mail.(αμεσα) Αν δεν απαντησει στο mail ξαναστελνεις mail με τιποτα καντηλια κτλ.Αν παλι τιποτα εχεις μπλεξει με μαλακα οποτε κανεις αμεσα αναφορα στο ebay, κανεις την ποιο χαλια αξιολογηση στον τυπο και παιρνεις τηλ στην τραπεζα που πηρες την καρτα(αμεσα)  λες οτι σε εκλεψαν και την ολη ιστορια και μετα απο λιγους μηνες παιρνεις τα λεφτα σου πισω.Αργεις αλλα τα παιρνεις.Μπηκες?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,

 

ψωνιζω απο το εξωτερικο περιπου 4 - 5 χρονια συνολικα και ειχα 2 εμπειριες μεχρι στιγμης που δεν μου ειχε ερθει το πακετο.

 

Ο κανονας που πρεπει να εχουμε ολοι στο μυαλο μας και να μην την ξεχναμε ποτε μα ποτε εκτος εαν ειμαστε σε κανενα γνωστο μαγαζι(θα μιλησω παρακατω για αυτο) παντα πληρωνουμε με paypal.

 

Δεν δεχεται paypal?δεν αγοραζουμε.

 

Η πρωτη φορα που δεν μου ηρθε ποτε το πακετο ηταν οταν ειχα αγοράσει απο το ebay κατι πραγματα που ηθελα και δεν ηρθαν (αξιας 30Ε).

 

Αμεσως επικοινώνησα με τον πωλητη και μου ελεγε τα δικα του.Εκανα report στην paypal επικοινωνησε με τον πωλητη και μετα απο 1 - 2 μερες είχα τα χρηματα πισω στην καρτα μου.

 

Η δευτερη φορα ηταν παρομοια μονο το αντικειμενο που ειχα πληρωσει κοστιζε 190Ε.

 

Anyway, δεν μας ενδιαφερει το κοστος.

 

Το θεμα ειναι να αγοράζουμε μονο με paypal.

 

Επισης, να κοιτας παντα το feedback του καθε πωλητη και ποτε να μην αγοραζεις απο αυτον εαν ειναι κατο απο 99.5%.

 

Eπιπλεον, να κοιτας και ποσες πωλησεις εχει κανει διοτι μπορει να εχει 1 πωληση και να εχει 100% feedback, αντιθετα οταν εχει περισσοτερες μπορεις να καταλαβεις εαν ειναι ενταξει.

 

Επιπροσθετως, διαβασε παρα πολυ καλα τους κανονες (μιας που το ειπα πρεπει να το κανω ξανα και εγω :D) της paypal γιατι εαν θυμαμαι καλα αναφερει οτι μεχρι 45 μερες μπορεις να κανεις report του προιοντος που αγορασες.

 

Εντομεταξυ, το report δεν ειναι μονο για προιοντα που δεν εχουν ερθει.

 

Ειναι και για προιοντα που ειναι κατεστραμενα η δεν ειναι οπως τα περιεγραφε ο πωλητης.

 

Τωρα εκτος ebay εαν σε ενδιαφερει κατι που βρηκες απο το Χ μαγαζι και δεν εχει paypal στους τροπους πληρωμης τοτε να προσπαθεις να βρισκεις γνωστα μαγαζια.

 

(πχ εταιρίες ρουχων, κιθαρων οπως martin που εχει e-shop, η οτι αλλο σε ενδιαφερει) και τελος να επικοινωνεις συνεχεια μαζι τους για την αγορα που εκανες

 

.αυτα απο εμενα.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι ΔΕΝ ψαχνουν..

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=153444.0

 

;D

 

Καλημερα ωραιος οδηγος SF, να φτιάξουμε και εναν περι τελωνείου και ασκήσεων ηρεμίας και μαθημάτων γιογκας  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου