Προς το περιεχόμενο

Καλο το shredding, οι νεοκλασσικοι αλλα αυτο.......


fenderiarhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ναι!! Να σε καλα που μου το θυμισες γιατι ειχα ξεχαστει και ημουνα χαρουμενος σημερα. Δεν θα το ξανακανω!!! :D :D ;D 8)

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καραντινης,ρισπεκτ! 8)

 

 

μαλμστην...εγωπαθης,αταλαντος,βλακας... :P

 

ρουντες...αισθητικη=ξερναω

 

 

προς ξανθια πιανιστα...."αγαπη μου,παντρεψου με...θα σ'εχω σαν βασιλισσα,δεν θα σου λειψει τιποτα...!" :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :'( :'( :'( :'( ;D ;D ;D

 

 

εχω πιει κι εχω και χρονο για σκοτωμα..... ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες και με ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ...

 

 

Μόνο κλειστά μάτια δεν έχει... Το κεφάλι της μια χαρά κινείται προς τα εκεί που είναι το χέρι της... Διάφανο το μαντηλάκι ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν το χεις αυτο(δεν παιζεις δηλ αχρηστες νοτες) ειτε παιζεις γρηγορα(Gatton) ειτε παιζεις αργα (JJ Cale) η οπως αλλιως θελεις καλα θ ακουστεις.Ευκολα βεβαια το λες δυσκολα το κανεις.

 

Εγω νομιζω οτι να παιζεις πιο αργα ειναι πιο δυσκολο απ το παιζεις πολυ γρηγορα.Γιατι αν παιξεις και μια λαθος νοτα οταν τρεχεις με την ταχυτητα του φωτος ποιος θα το παρει χαμπαρι τωρα και who gives a f@ck αφου στα επομενα δευτερολεπτα θα ακολουθησουν 556 νοτες.Αν κανεις ομως μια νοτα λαθος παιζοντας το σολο πχ του dont cry sister cry το φαλτσο θα ακουστει απο δω μεχρι την Καλιφορνια

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω νομιζω οτι να παιζεις πιο αργα ειναι πιο δυσκολο απ το παιζεις πολυ γρηγορα.Γιατι αν παιξεις και μια λαθος νοτα οταν τρεχεις με την ταχυτητα του φωτος ποιος θα το παρει χαμπαρι τωρα και who gives a f@ck αφου στα επομενα δευτερολεπτα θα ακολουθησουν 556 νοτες.Αν κανεις ομως μια νοτα λαθος παιζοντας το σολο πχ του dont cry sister cry το φαλτσο θα ακουστει απο δω μεχρι την Καλιφορνια

 

Nαι αλλά αν κάνεις φάλτσο σε ένα αργό σημείο τότε μάλλον πρέπει να αλλάξει όργανο.Πχ αν κάνεις φάλτσο στο mary had a little lamp ε τότε τι να πεις(πες ότι είσαι πολύ καλός παίκτης).Στα γρήγορα παιξίματα η δυσκολία είναι να ακούγονται όλα καθαρά και με definition.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ αν κάνεις φάλτσο στο mary had a little lamp ε τότε τι να πεις

 

To Mary Had A Little Lamb είναι εξαιρετικά δύσκολο κομμάτι. Πλην του SRV δε, ελάχιστους παίκτες έχω ακούσει να το παίζουν σωστά, ειδικά όσον αφορά το ρυθμό.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Mary Had A Little Lamb είναι εξαιρετικά δύσκολο κομμάτι. Πλην του SRV δε, ελάχιστους παίκτες έχω ακούσει να το παίζουν σωστά, ειδικά όσον αφορά το ρυθμό.

 

Αλήθεια? ???

Δεν το περίμενα αυτό.Ε, τότε αντικατάστησε το με κάποιο άλλο εύκολο και αργό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου