Προς το περιεχόμενο

Kάν'το μόνος σου... κιθάρα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στείλτον στη σελίδα μου (γράφω από το Ipod και δεν μπορώνα κάνω link). Εκεί θα βρεις και κάποια κιτ που αξίζουν περισσότερο.

 

το εκανα ηδη...........ποσταρα αυτο με την strat...........

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε φίλε  :P ΡΕ ΦΙΛΕΕΕΕΕΕΕΕ  :P

ΚΑΝΤΩ ΜΟΝΟΣ ΛΕΜΕΕΕΕ

Το θέμα είναι να τη φτιάξεις μόνος όπως θές?

Απλά ρωτάει αν είναι εύκολο και τί χρειάζεται! Έτσι για την εμπειρία και την ομορφιά!

 

 

Ρε φιλε, ΡΕ ΦΙΛΕΕΕΕΕΕΕ πριν απαντησεις προσπαθησε να καταλαβεις τι εννοει ο αλλος!!!!

 

Για μενα δεν υπαρχει νοημα να συναρμολογω κιθαρες εξου και η απαντηση μου. Υπαρχουν τοσα ετοιμα μοντελα σε τοσα χρωματα με τοσους συνδιασμους που η ''καστομια'' πρεπει να ειναι πολυ εξειδικευμενη και συνειδητοποιημενη για να εχει νοημα. Τωρα να παρω με 70 ευρω δυο ξυλα να τα ενωσω και να βιδωσω και μερικες βιδες και μετα να μπω στο ΝΟΙΖ και να ανοιξω θεμα τι μαγνητες προτινεται για partcaster οι οποιοι θα στοιχησουν οσο η το project και παραπανω!

 

Για να σε προλαβω, δεν λεω οτι θα κανεις αυτο, μην μπουμε σε τετοια αντιπαραθεση, απλα αυτη ειναι η αποψη μου. ;)

 

Σε αλλους τους αρεσει να το κανουν no problem!

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πριν κανα χρόνο την ίδια απορία...

Αγόρασα το Τkit, πιστεύοντας οτι θα φτιάξω κάτι στα γούστα μου, αλλά από playability την είχα κλαμμένη.

Το τελικό αποτέλεσμα με άφησε άναυδο, γιατί η κιθάρα ΠΑΙΖΕΙ και παίζει καλά.

Οι μαγνήτες είναι μια χαρά, το μπράτσο χαρτί, το Truss rodd ακούει. Θέλει τα τριψίματά της, τα βαψίματα, το σετάρισμα και φυσικά τη συναρμολόγηση. Το θεωρώ εξαιρετική αρχή για κάποιον που θέλει να αρχίσει να ψάχνεται με την κατασκευή οργάνων.

Μου έκανε εντύπωση η καλή ποιότητα συναρμογής, τα σωστά τρυπήματα. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Έχει τα πάντα, μέχρι και χορδές!!!

Παραθέτω δυο πρόχειρες φωτο από το κινητό, μόλις αδειάσω λίγο θα σηκώσω και κλιπάκια να την ακούσετε.

Ήδη φτιάχνω το Lespaul kit για μένα και άλλη μια Tele για ένα συνάδελφο που ...ζήλεψε!

Φώτος και mp3s το συντομότερο δυνατό!

 

Μην το σκέφτεσαι, σε αυτά τα λεφτά, έχεις και τη χαρά του οτι έχεις φτιάξει κάτι μόνος σου!!

 

Χαιρετώ,

Γιάννης

 

DSC01396.thumb.JPG.015a4c88653c1f9486fcb68ba26f1f15.JPG

DSC01397.thumb.JPG.2b4ba5e889365ed93079a3b379e5a536.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη φτιάχνω το Lespaul kit για μένα και άλλη μια Tele για ένα συνάδελφο που ...ζήλεψε!

Φώτος και mp3s το συντομότερο δυνατό!

 

Μην το σκέφτεσαι, σε αυτά τα λεφτά, έχεις και τη χαρά του οτι έχεις φτιάξει κάτι μόνος σου!!

 

Χαιρετώ,

Γιάννης

 

 

 

οταν τελειωσεις με το καλο το LP πες μας εντυπωσεις μιας και μου λειπει απο την συλλογη μου μια LP σχημα  ;D ;D ;D ;D και το ψηνω πολυ ασχημα να σου πω την αληθεια να αγκαρεψω τον mara(αμα ακουει) να την βαψει σε στυλ hetfield ;D ;D ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πριν κανα χρόνο την ίδια απορία...

Αγόρασα το Τkit, πιστεύοντας οτι θα φτιάξω κάτι στα γούστα μου, αλλά από playability την είχα κλαμμένη.

Το τελικό αποτέλεσμα με άφησε άναυδο, γιατί η κιθάρα ΠΑΙΖΕΙ και παίζει καλά.

Οι μαγνήτες είναι μια χαρά, το μπράτσο χαρτί, το Truss rodd ακούει. Θέλει τα τριψίματά της, τα βαψίματα, το σετάρισμα και φυσικά τη συναρμολόγηση. Το θεωρώ εξαιρετική αρχή για κάποιον που θέλει να αρχίσει να ψάχνεται με την κατασκευή οργάνων.

Μου έκανε εντύπωση η καλή ποιότητα συναρμογής, τα σωστά τρυπήματα. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Έχει τα πάντα, μέχρι και χορδές!!!

Παραθέτω δυο πρόχειρες φωτο από το κινητό, μόλις αδειάσω λίγο θα σηκώσω και κλιπάκια να την ακούσετε.

Ήδη φτιάχνω το Lespaul kit για μένα και άλλη μια Tele για ένα συνάδελφο που ...ζήλεψε!

Φώτος και mp3s το συντομότερο δυνατό!

 

Μην το σκέφτεσαι, σε αυτά τα λεφτά, έχεις και τη χαρά του οτι έχεις φτιάξει κάτι μόνος σου!!

 

Χαιρετώ,

Γιάννης

 

 

Kαλά έχω πάθει... Η κιθάρα που έφτιαξες είναι κούκλα!!! Άν έχεις χρόνο κάποια στιγμή θα σου στείλω μερικές ερωτήσεις που έχω  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε φιλε, ΡΕ ΦΙΛΕΕΕΕΕΕΕ πριν απαντησεις προσπαθησε να καταλαβεις τι εννοει ο αλλος!!!!

 

Για μενα δεν υπαρχει νοημα να συναρμολογω κιθαρες εξου και η απαντηση μου. Υπαρχουν τοσα ετοιμα μοντελα σε τοσα χρωματα με τοσους συνδιασμους που η ''καστομια'' πρεπει να ειναι πολυ εξειδικευμενη και συνειδητοποιημενη για να εχει νοημα. Τωρα να παρω με 70 ευρω δυο ξυλα να τα ενωσω και να βιδωσω και μερικες βιδες και μετα να μπω στο ΝΟΙΖ και να ανοιξω θεμα τι μαγνητες προτινεται για partcaster οι οποιοι θα στοιχησουν οσο η το project και παραπανω!

 

Για να σε προλαβω, δεν λεω οτι θα κανεις αυτο, μην μπουμε σε τετοια αντιπαραθεση, απλα αυτη ειναι η αποψη μου. ;)

 

Σε αλλους τους αρεσει να το κανουν no problem!

Έχει μαγνήτες μέσα το πακέτο   :P

Πέρα απτη πλάκα τώρα απλά σαν ασχολία εννοούσα να έκανα κάτι τώρα το καλοκαίρι να περνάει ευχάριστα η ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μαγνήτες μέσα το πακέτο   :P

Πέρα απτη πλάκα τώρα απλά σαν ασχολία εννοούσα να έκανα κάτι τώρα το καλοκαίρι να περνάει ευχάριστα η ώρα!

 

και καλα θα κανεις - εδω μου εβαλες και εμενα φιτιλιες ;D ;D

 

εχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ μεσα το πακετο - μονο κατσαβιδια δεν εχει ----- Ε!!! κανε και εσυ κατι  ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζάμπα λεφτά...θύμισε μου αύριο να σου δείξω από το site μου ένα πλήρες θέμα για το συγκεκριμένο κιτ.

Αυτό διαβάζω τώρα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καλα θα κανεις - εδω μου εβαλες και εμενα φιτιλιες ;D ;D

 

εχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ μεσα το πακετο - μονο κατσαβιδια δεν εχει ----- Ε!!! κανε και εσυ κατι  ;D ;D ;D

Μόνο το βάψιμο με τρομάζει! Αλλά βλέποντας και κάνοντας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου