Προς το περιεχόμενο

Ποια φτηνιαρικη τελε να διαλεξω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Πάντως το θέμα είναι καμένο εξ αρχής. Οταν γράφει κανείς "φτηνιάρικη", εννοεί ήδη κακοφτιαγμένη, δεν αξίζει, κλπ. Αρα ως αρνητικά κείμενος εξ ορισμού και με την βοήθεια όσων παίζουν με... Gibson Super 400 και πάνω, αφού υποτιμούν ότι δεν είναι σινιέ, λίγες είναι οι πιθανότητες να πάρει ο sils μια ΚΑΛΗ, ΦΤΗΝΗ, Telecaster που σίγουρα υπάρχει στην αγορά είτε καινούργια είτε μεταχειρισμένη και εξυπηρετεί χιλιάδες μουσικούς όλων των επιπέδων.

Φτηνές κιθάρες που να παίζουν σωστά, εύκολα και με καλό ήχο υπάρχουν, όπως οι Squier π.χ.

Τι να πούμε κι εμείς που παίζαμε με τόξα στα 70'ς...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λοιπον θελω να παρω μια φτηνιαρικη τελε αλλα να μοιαζει στο μπρατσο και στα ταστα με την αγαπημενη μου american stratocaster toy 2010.

Οταν λεω να μοιαζει εννοω στο παχος απο τα ταστα και στο modern c μανικι που με βολευει αφανταστα........sorry αλλα δεν σκαμπαζω πολλα απο specs.

 

 

1ο.Mη μπλεκεις το φτηνιαρικη με το φτηνη.

2ο.Μη δενεις κομπο οτι θα ξενερωσεις με το ''χοντρο'' μπρατσο της τελε.

Στο ιδιο διλλημα ημουν και εγω πριν καιρο και τωρα η στρατ ξεκουραζει τι κορμι της στη ντουλαπα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς το φτηνό το κρέας το τρώνε οι σκύλοι.  8)

 

(ο δικός μου ούτε καν αυτό...)

 

Το οικονομικό το κρέας  ;D ;D μπορεί να το δοκιμάσει ο καθένας. Πάρε μια Classic Vibe λοιπόν και τελείωνε. Το μπράτσο της ΔΕΝ είναι χοντρό, είναι modern shape. Και βασικά δεν θέλει τίποτα για να παίξει (μαγνήτες, κλπ, είναι ζήτημα προσωπικής επιλογής και άσχετο με το κόστος της).

 

Στο ιδιο διλλημα ημουν και εγω πριν καιρο και τωρα η στρατ ξεκουραζει τι κορμι της στη ντουλαπα ;D

 

Μη βλέπεις, εσύ έπεσες στην περίπτωση.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου