Προς το περιεχόμενο

Strat αγνώστου ταυτότητος..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Saddles, κλειδιά και string trees με μια πρώτη ματιά, ουδεμία σχέση με american standard.

 

Για τα saddles το καταλαβαίνω, τα string trees και τα κλειδιά δεν μπορώ (τουλάχιστον από αυτή τη φωτό, αν ήταν από την πίσω μεριά μπορεί να το καταλαβαινα για τα κλειδιά) να καταλάβω αν είναι διαφορετικά...και εκεί που ενώνεται το σώμα με το μανίκι αυτό το μεταλλικό καπάκι έπρεπε να γράφει fender.

 

Αδερφέ, μη μασάς, η κιθάρα σου είναι αμερικάνικη, είναι όμορφη, είναι Fender και είναι η πρώτη σου όπως λες (εγώ την πρώτη μου δεν την αλλάζω με τίποτα, δεν ξέρω αν φταίει ότι σε αυτήν έμαθα να παίζω, αλλά καμμια δεν με βολεύει όσο αυτή) και απότι έχω διαβάσει πολλάκις, μια απλή αλλαγή μαγνητών και είσαι κομπλέ, επίσης στα + της highway το λεπτό λούστρο που την κάνει πιό vintage. Όσον αφορά τους μαγνήτες που σκέφτεσαι να βάλεις, επειδή τους έχω και εγώ, άκουσέ τους πρώτα γιατί είναι λίγο hot. Στα καθαρά τα σπάνε πάντως.

 

Πάντως τί ξεφτίλα αυτό με την τιμή, ευτυχώς πλέον έφτιαξαν πολύ τα πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Γεια σας παιδια, βγαινω λιγο off topic αλλα επειδη και εγω εχω μια highway one του 2002(εννοειται οτι δεν την αγορασα 1200 ευρω) θελω να κανω μια δυο ερωτησεις και να μην ανοιξω νεο θεμα.

 

Ειναι πολυ καλη κιθαρα και δεν εχω κανενα παραπονο. Αλλαξα μαγνητες και πεταει αλλα αναρωτιεμαι. Τι αλλες βελτιωτικες κινησεις μπορω να κανω για να την βελτιωσω κι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τι αλλες βελτιωτικες κινησεις μπορω να κανω ...?

Την πουλάς, και παίρνεις μια tele!  :P :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το θεωρησω απλα χιουμορακι και δεν θα απαντησω αλλα θα προσπερασω περιφρονιτικα!!! :P

 

Ειναι μεσα στα σχεδια μου μια ωραια tele πραγματι αλλα αργει ακομα, ομως σιγουρα η επομενη μου θα ειναι telecaster. Ωστοσο ειναι μια πολυ καλη κιθαρα, και οπως και να 'χει ειναι η πρωτη μου κιθαρα, οποτε καλυτερα να δωσω το νεφρο μου παρα την strato μου!!!

Εγινα κατανοητος???? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα το θεωρησω απλα χιουμορακι και δεν θα απαντησω αλλα θα προσπερασω περιφρονιτικα!!! :P

 

Ειναι μεσα στα σχεδια μου μια ωραια tele πραγματι αλλα αργει ακομα, ομως σιγουρα η επομενη μου θα ειναι telecaster. Ωστοσο ειναι μια πολυ καλη κιθαρα, και οπως και να 'χει ειναι η πρωτη μου κιθαρα, οποτε καλυτερα να δωσω το νεφρο μου παρα την strato μου!!!

Εγινα κατανοητος???? ;)

:P :P :P

Για να (προσπαθήσω) να μιλήσω σοβαρά, η καινούρια highway one που έπαιξα (δεν την ξέρω τη δικιά σου) , ήταν εκπληκτική κιθάρα από κάθε άποψη. Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν το τεράστιο headstock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια, βγαινω λιγο off topic αλλα επειδη και εγω εχω μια highway one του 2002(εννοειται οτι δεν την αγορασα 1200 ευρω) θελω να κανω μια δυο ερωτησεις και να μην ανοιξω νεο θεμα.

 

Ειναι πολυ καλη κιθαρα και δεν εχω κανενα παραπονο. Αλλαξα μαγνητες και πεταει αλλα αναρωτιεμαι. Τι αλλες βελτιωτικες κινησεις μπορω να κανω για να την βελτιωσω κι αλλο?

 

Φίλος τσέκαρε αυτό το site, έχει της παναγιάς τα μάτια από ποιοτικά υλικά! Αφού έχεις βάλει ήδη μαγνήτες στην strat σου, με πολύ λιγότερα από 100 ευρώ μπορείς να την κάνεις...πύραυλο!

 

http://www.guitarfetish.com/

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εμενα μου την εδινε αρχικα το headstock αλλα το συνηθισα και τωρα το λατρευω!!

 

To ξερω αυτο το site και ειναι οντως πολυ καλο, ομως μωρε ξερεις θελω ειδικα για την highway one μου να δω τι μπορω να κανω και ειναι λιγο εξειδικευμενο... Οπως και να εχει θα ψαξω και σε αυτο το site να βρω τιποτα. Ευχαριστω παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εμενα μου την εδινε αρχικα το headstock αλλα το συνηθισα και τωρα το λατρευω!!

 

 

Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν το τεράστιο headstock.

 

Είμαι ο μόνος που θέλει τεράστιο headstock και με το μικρό της am std ξενερώνω?! ;D

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ καλη κιθαρα και δεν εχω κανενα παραπονο. Αλλαξα μαγνητες και πεταει αλλα αναρωτιεμαι. Τι αλλες βελτιωτικες κινησεις μπορω να κανω για να την βελτιωσω κι αλλο?

 

ΤΙΠΟΤΑ αλλο,αστην ησυχη. ;)

 

Είμαι ο μόνος που θέλει τεράστιο headstock και με το μικρό της am std ξενερώνω?!

 

οχι και εγω προτιμω το CΒS headstock.

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου