Προς το περιεχόμενο

Yπαρχει κατι πιο slim απ'το 60''s slim tapper neck??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους!

 

Σήμερα ειχα την τυχη να πιάσω στα χέρια μου μια traditional lp...με 60's neck profile... όμως...μιας και ψήνομαι για καποια gibby lp τον τελευταίο καιρό... μήπως κάποιος που ειναι πιο γνώστης της gibson μπορεί να μου προτινει κάποιο neck που να'νε ΑΚΟΜΑ πιο slim απο αυτο που δοκίμασα....???? ισως χρονολογικά εβγαλαν κατι πιο λεπτο... οπότε να τσεκάρω μεταχειρισμένα???

 

πλιζ τα φώτα σας...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα,ευτυχως στις LP ποτε δεν εβαζαν πολυ λεπτα μπρατσα,κοιτα καμμια 80s SG.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα,ευτυχως στις LP ποτε δεν εβαζαν πολυ λεπτα μπρατσα,κοιτα καμμια 80s SG.

...ή καμμιά 70'ς. Εκεί στο 74-75-76-77 ήταν πολύ λεπτά (αδιάφορα κατά τη γνώμη μου) και στις LP και στις SG.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

An psaxneis lp style kithara me akoma pio lepto mpratso,tote koita pros esp eclipse meria . Apo lefta idia me osa kanei mia traditional lp

( Sorry gia ta greeklish grafo apo kinito)

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ή καμμιά 70'ς. Εκεί στο 74-75-76-77 ήταν πολύ λεπτά (αδιάφορα κατά τη γνώμη μου) και στις LP και στις SG.

 

Και πως θα την σηκώνει 5 κιλά πράμα;  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!

 

Λογο του οτι εχω σχετικα μικρα δαχτυλα...και τα παχια ή και λεπτα τυπου wizard μπρατσα ειναι απαγορευμένα για μενα

 

@κσεκουρδιστος..οποτε ψαχνω κατι πολυ συγκεριμενο και βεβαια πιστεύω ολοι πρεπει να αποκτισουν σε καποια φαση μια πραγματικη gibby γιατι οπως και να το κανουμε ειναι κομματι της ιστοριας...και μπαίνω σιγα σιγα στο τριπ...

 

@oselifer...μπα δεν παίζει πρόβλημα...μια ζωη βαριές κιθάρες μου τυχαίνουν...δεν νομίζω να μου κάνει αίσθηση...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το είχε η #1 του Jimmy Page που βγήκε το 2004-2006 από το Custom Shop της Gibson.

 

Επειδή όμως είναι απρόσιτη,η άλλη σχετικά προσιτή και ιδανική λύση,είναι το "neck shaving" που μπορεί να γίνει ακριβώς στα δικά σου specs.

 

 

(Το avatar σου "ξεσκίζει"... ;D)

DSC00005_1.thumb.jpg.dead7696aa3696e551b27ca11a06f2a1.jpg

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου