Προς το περιεχόμενο

Rush - Μια ροκ μπάντα με χιούμορ


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακολουθούν ορισμένες χιουμοριστικές και αυτοσαρκαστικές εισαγωγές από τις συναυλίες τους. Αν έχετε πετύχει άλλες που δεν έχω δει, προσθέστε ελεύθερα.

 

http://www.youtube.com/watch?v=yxuw_ZzpVOw

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZQv8yXDTU68

 

 

Για όσους δεν το πρόσεξαν, τα μέλη των Rush πρωταγωνιστούν στα δύο πρώτα.

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Rush ειναι το πιο περιεργο γκρουπ που ακουω. Ενω δε μπορώ να πω ότι απολαμβανω τη μουσική τους, τους ακούω πάντα με μεγάλο θαυμασμο και με προσοχή.

 

Τα δε βιντεο στο αρχικο ποστ ειναι απιστευτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Rush ειναι το πιο περιεργο γκρουπ που ακουω. Ενω δε μπορώ να πω ότι απολαμβανω τη μουσική τους, τους ακούω πάντα με μεγάλο θαυμασμο και με προσοχή.

Οι Rush είναι επίκτητη γεύση. Πρέπει να ξεκινήσεις από τα "απλά" και πιο "ποπ" τους κομμάτια και να πας στα πιο δύσκολα. Αν και, για μένα, έχουν πολύ λίγα κομμάτια "δείτε τι παίζουμε".

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο τους ζηλέυω για το χιούμορ τους, τις δισκογραφίες τους, την προοδευτικότητά τους, το στυλ τους...μπαντάρα.

Ωραιότατα video !

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks Nikola. Δεν τα είχα δει αυτά. Να και η απαγωγή:

 

 

Στη φάση που παίζει το Tom Sawyer στην κιθάρα αυτή, λάθος, γελούσα μόνος μου σαν το χαζό...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Rush ειναι το πιο περιεργο γκρουπ που ακουω. Ενω δε μπορώ να πω ότι απολαμβανω τη μουσική τους, τους ακούω πάντα με μεγάλο θαυμασμο και με προσοχή.

Οι Rush είναι επίκτητη γεύση. Πρέπει να ξεκινήσεις από τα "απλά" και πιο "ποπ" τους κομμάτια και να πας στα πιο δύσκολα. Αν και, για μένα, έχουν πολύ λίγα κομμάτια "δείτε τι παίζουμε".

αυτό. επίσης με τον καιρό εκτιμώ όλο και περισσότερο τον Lifeson ο οποίος είναι ο λιγότερο εντυπωσιακός στα αυτιά του απαίδευτου.

επίσης2, νιώθω πολύ τυχερός που τους εχω δει λάιβ (στην περιοδεία του 3ου βίδεου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το έχουμε ξανά πει, οι τύποι είναι θεούληδες από όλες τις απόψεις.

 

Όταν άκουσαν αυτή την υπέροχη διασκευή στο Subdivisions, που έκανε αυτός ο  ωραίος τυπάκος του έκαναν ένα «δωράκι»: Rush recently saw this video and asked Moon to perform his version of Subdivisions for their induction into the Canadian Songwriters Hall of Fame on March 28, 2010.

 

 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο τύπος!

 

επίσης2, νιώθω πολύ τυχερός που τους εχω δει λάιβ (στην περιοδεία του 3ου βίδεου)

Δεν σε ξέρω αλλά σε μισώ!!!! ;) ;D

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου