Προς το περιεχόμενο

Happy "Rolling Stones cover"


blazas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

Μόλις ετοίμασα ένα ακομα cover.Ειναι το "Happy" κλασικό Keith Richards κομμάτι με πολυ όμορφα riffs. To παιζω στην αγαπημένη μου tele και επίσης τραγουδαω.Η κιθάρα είναι κουρδισμένη σε open g (dgdgbd).Προτίμησα να το κάνω χωρίς backing track.

Θα ήθελα την γνώμη σας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην συγχαρητηρια για το εξαιτερο γουστο σου ,εχεχεχχ επιτελους λιγο Stones και μαλιστα σε ενα τραγουδι απο τα πολυ αγαπημενα απο το Exile .Παικτικα το ρυθικο κομματι μου ακουγεται μια χαρα .Η φωνη θελει δουλεια στην προφορα και στο τροπο που το λες ,αλλα ενταξει ειμαστε και Ελληνες στο φιναλε .Και μονο που ανεβασες Stones και μαλιστα σε Σο, ανοιχτο κτλ απο μενα εισαι αρχοντας .Καλη συνεχεια .

 

 

Fuzzz Offff!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην συγχαρητηρια για το εξαιτερο γουστο σου ,εχεχεχχ επιτελους λιγο Stones και μαλιστα σε ενα τραγουδι απο τα πολυ αγαπημενα απο το Exile .Παικτικα το ρυθικο κομματι μου ακουγεται μια χαρα .Η φωνη θελει δουλεια στην προφορα και στο τροπο που το λες ,αλλα ενταξει ειμαστε και Ελληνες στο φιναλε .Και μονο που ανεβασες Stones και μαλιστα σε Σο, ανοιχτο κτλ απο μενα εισαι αρχοντας .Καλη συνεχεια .

 

 

Ευχαριστώ πολύ Ντεντ Τζο.Πράγματι η φωνή μου ειναι ακατάληλη για Keith Richards αλλά το είχα αποθημένο να  παίξω και να τραγουδίσω αυτο το κομμάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά σιγά στρώνω δεν μπορείς να πεις.  :)

  Εντάξει βρε στρωμένος ήσουν....απλά τώρα σιάζεις και τις λεπτομέρειες.... ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου