Προς το περιεχόμενο

BaCH guitars πού κατασκευαζονται?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που τις θυμήθηκες? Προφανώς στα βάθη της ανατολής... Παρατήρησα στα σχετικά θέματα

από κάτω οτι πέρασαν δύο χρόνια και μια μέρα από τότε που πήρα την δικιά μου, πως

περνάν τα χρόνια... φαντάζεσαι οτι από στιγμή σε στιγμή θα ποστάρουν ο kwstas79 και ο

evris :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω πως μου ηρθαν τωρα στο μυαλο!

Απλως εφαγα φλασια!

Σκεφτομουν να παρω ενα 3ο οργανο ετσι για practice στο σπιτι και θυμηθηκα και τις τσεχες.

Εσυ εισαι ικανοποιημενος? Βασικα περισσοτερο με νοιαζει οχι τοσο για τον ηχο οσο για το αν ειναι βολικο σαν οργανο και να μην κουραζει το χερι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι ωραίες οι τσέχες αλλά δεν νομίζω ότι είναι απολύτως αυτό που ψάχνεις. Εγω είχα μια Firebird (η οποία είναι από μόνη της ιδιαίτερο όργανο) και είχε κάποιες δυσκολίες. Αν θέλεις να πάρεις κάτι φθηνό πάρε μια classic vibe αλλά κατά τη γνώμη μου το καλύτερο Practice στο σπίτι γίνεται με το καλύτερο όργανο που έχεις.

χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το μπράτσο είναι του γούστου σου και την σετάρεις σωστά, γιατί να μην σε βολεύει?

Τι σκέφεσαι να αγοράσεις? Αν είναι κάτι που δεν το βρίσκεις σε άλλες φτηνές εταιρίες

go for it, δεν έχουν κάτι να ζηλέψουν σε σχέση με άλλες στα ίδια λεφτά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κιθάρες BaCH αποτελούνται από μέρη (σώματα, ηλεκτρικά κτλ), τα οποία αγοράζονται από την ανατολή (Κίνα κατά κύριο λόγο), τα οποία συναρμολογούνται, βάφονται, κτλ στην πόλη Χοντονίν στην Τσεχία. Οι άνθρωποι εκεί έχουν ένα πολύ μεγάλο εργαστήριο και επεκτείνονται όλο και περισσότερο όσο περνάει ο καιρός.

 

Πρόσφατα επισκεύθηκα τον κύριο Bach και αγόρασα μία strat στην οποία μου έκανε μία πατέντα και μου έβαλε τρέμολο τύπου jaguar. Έτσι μου είπε ο ίδιος (ο υπεύθυνος κατασκευής οργάνων δηλαδή) ότι τα parts είναι από ανατολή και συναρμολογούνται στην Τσεχία. Εφόσον πήγα και δοκίμασα κιθάρες και κατέληξα σε αυτή που μου άρεσε περισσότερο, μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αγορά μου.

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα μπασο θελω να παρω κ οχι κιθαρα.

Συγκεκριμενα απο την σειρα BJB S η οποια μου αρεσε αρκετα εμφανισιακα. Μαλλον θα χτυπησω ενα. Ελπιζω να μην χτυπαω το κεφαλι μου μετα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hi,

wood is taken from USA , rough machine work is made in a Korea factory

 

partly in Czech . . . .

 

Roman

 

BaCH Music , Czech

 

Αυτη την απαντηση ελαβα απο τον κ. Roman οταν τον ρωτησα που κατασκευαζονται οι Τσεχες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου