Προς το περιεχόμενο

Αγορά κιθάρας !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ναι πραγματικα δεν αξιζει τον κοπο...

αν ειναι να δωσεις τοσα χρηματα για κιθαρα η περιμενε να συμπληρωσεις κανενα κατοσταρικο ακομα-αντε και λιιιιιγο παραπανω-και να παρεις μια μεταχειρισμενη standard.

Επισης παιζουν και αλλες μαρκες σε les paul εκτος απο gibson για τις οποιες εχουν γινει αρκετες συζητησεις εδω μεσα και με λιγοτερα απο 1100 παιρνεις αξιοπρεπεστατα οργανα και σιγουρα ανωτερα των studio.

Of those who say nothing, few are silent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο ο λόγος (τιμή κιθάρας)/(τιμη ενισχυτη) μειώνεται, τόσο καλύτερο ήχο θα έχεις

 

αρκει η (τιμη κιθάρας) να μη πέσει κάτω απο τα 200 ευρώ περίπου

 

;)

 

προσωπική μου άποψη βεβαια

 

:D

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλυτερο θα ηταν να δοκιμασεις και τις 2 και οποια σου κατσει καλυτερα,αυτη και να προτιμησεις.Δεν ξερω βεβαια αν εχεις αυτη τη δυνατοτητα...

Τωρα στο διλλημα σου...αυτο που μπορω να σου πω εγώ(λογω του οτι δεν εχω κολλημα με το τι γραφει στο headstock)ειναι οτι θα επαιρνα την epi επειδη μου φαινεται πιο ομορφη και πιο ευελικτη λογω coil split.

τωρα αν καποια στιγμη αποφασισεις να την πουλησεις φανταζομαι πως την Gibson θα την πουλησεις πιο ακριβα απο οτι θα πουλουσες την epiphone.

ελπιζω να βοηθησα καπως.... :)

Of those who say nothing, few are silent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις σχετικά καλό bαdjet, γνώμη μου είναι να μην πάρεις epi. Πάρε μια gibson που σε βολεύει και έναν λαμπάτο ενισχυτή όπως π.χ. αυτούς που προτάθηκαν αλλά όχι πάνω από 50 watt με master volume και drive channel. Θα είσαι κομπλέ για πολύ καιρό. Αν δεν είσαι και πολύ του σκληρού ήχου τσέκαρε και τον Bugera v22, πολύ καλή τιμή, ωραία καθαρά αλλά και στα γκάζια με μια gibson με 490τ 498r μαγνήτες, μια χαρά τα καταφέρνει...δοκίμασέ το και θα με θυμηθείς  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ προς τα κει παω  ;D

Παίζω κυρίως rock αλλά και λίγο Metal! Γενικά μου άρεσαν από τότε που είμουν μικρός οι gibson χωρις να ξερω το γιατι!  :P

Θέλω ακριβώς τον ήχο που βγάζουν οι gibson είναι φοβερος!  8)

Ενισχυτή θέλω κυρίως να χει καλή ποιότητα ήχου, να μετατρέπει καλά το σήμα κλπ κλπ (ότι κάνουν οι ακριβοί ενισχυτές!  :P)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"εχεις καλό μπατζετ" όπως λέμε "εχεις ωραία μάτια" :D

 

πηγαινε σε ενα μαγαζι, παιξε με μια επιφον καστομ, παιξε και με μια γκιμπσον στουντιο και βγάλε μόνος σου τα συμπεράσματά σου.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου