Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για Boss GT-8 στο FX-Loop


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η GT-8 εκτος απο τα πολυ καλα εφε της το μονο που ξερει να κανει καλα ειναι να κουραζει (την ειχα κι εγω για καποιο διαστημα και δεν την αντεξα...) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η πεταλιέρα έχει όμως πολύ καλά εφφέ και σκέφτομαι όπως είπα και σε αυτό και σε άλλα threads να την έχω μόνο σαν εφεδιέρα...γκάζι από πεταλάκια μόνο  ;D

 

 

 

Αυτο να κανεις.. Να ξεμπερδευεις και απ τις σταθμες, και απο τις προσομοιωσεις, και γενικα να βρεις τον ηχο σου!!

Ετσι κ αλλιως σε live ολες οι πεταλιερες ειναι ψοφιες στα γκαζια και δε βγαινεις στη μιξη.

Τα mod εφε ειναι αλλη ιστορια και αμα σ αρεσουν της boss κρατα αυτα να μη μπλεκεις και με 15 πεταλακια και 30 καλωδια..

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω εχω την gt8 τι εργαλειο...για ηχογραφησεις γτ απ οτι κατάλαβα δεν θα μπορέσω να τη χρησιμοποιησω για live... τι σκατά μονο εγω δεν έχω καταλάβει πως να κάνω αυτο το μηχάνημα να δουλεψει σωστα?αλλα απ την αλλη και ο ετερος κιθαριστας τησ μπάντας που μπορει να χακαρει και την νασα δέν εμαθε ποτέ να την χρησιμοποιει...σωστα...

 

Φιλε... συμφωνώ δεν είναι και το πιο εύκολο εργαλείο... αλλά σίγουρα δεν μπορεί να χακαρει την νασα ο φιλος σου..γιατι σίγουρα ΔΕΝ ξερει την έκφραση:

 

RTFM

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RTFM

 

+1

 

Με τη συγκεκριμένη πεταλιέρα θα κάνεις τη ζωή σου πολύ πιο εύκολη με το να διαβάσεις το Manual, αν βέβαια το έχεις, αλλιώς http://www.bosscorp.co.jp/products/en/_support/om.cfm?ln=en&dsp=0&iCncd=692&iStcd=4

 

Πληροφορίες για την 4cm κατά πάσα πιθανότητα δεν θα βρεις εκεί, αλλά σίγουρα θα βρεις κάτι ακόμα πιο σημαντικό που ισχύει για όλες τις πεταλιέρες: να κατανοήσεις και ενδεχομένως να αξιοποιήσεις. κάθε της δυνατότητα (άλλωστε δεν χρειάζεσαι αναγκαστικά την 4cm για να βγάλεις πολύ καλό ήχο, stick to the basics για αρχή!)

 

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου