Προς το περιεχόμενο

Επιστροφη χτυπημενης κιθαρας στον Thoman;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ο op λέει ότι δεν είναι πολύ καλός στα αγγλικά. Άρα θα δυσκολεύτηκε να καταλάβει μια νομική περιγραφή σε ξένη γλώσσα. Θα θεώρησε ότι απλώς τον δυσκολεύουν.

 

 

Κατανοητό.

Υπάρχει όμως και τηλεφωνική υποστήριξη στα ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι το εχουν κανει ετσι

ειχα και εγω προβλημα πριν 2 χρονια κοντα με DOA αντικειμενο απο τον θωμα και το μονο που εκανα ηταν να επικοινωνησω με τον "ελληνα" που ηταν εκει και αυτος μου εστειλε με mail μια φορμα για να την συμπληρωσω και να συμπεριλαβω "απλα" καποιες φωτογραφιες - το εστειλα γερμανια (με δικα τους εξοδα) και μετα απο 1 εβδομαδα ειχα στα χερια μου το προιον αριστο και χωρις καμια επιβαρυνση

 

ποτε το καναν ετσι  ??? ???

 

ειλικρινα ζαλιστηκα στα μισα του mail που επισυναψε ο φιλος παθων............... :( :( :(

παντως το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μιλησεις τηλεφωνικα με τον "ελληνα" που ειναι εκει

 

p.s. το ελληνας το βαζω ετσι γιατι οταν ειχα μιλησει εγω ηταν γερμανος απλα ηξερε πολυ καλα ελληνικα ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι το εχουν κανει ετσι

ειχα και εγω προβλημα πριν 2 χρονια κοντα με DOA αντικειμενο

 

Τι DOA; Μήπως ήταν ηλεκτρονική συσκευή που δεν δούλευε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι DOA; Μήπως ήταν ηλεκτρονική συσκευή που δεν δούλευε;

 

 

DOA = dead on arrival

κιθαρα κλασσικη 3/4 δεν νομιζω πως εχει σχεση ομως αν ειναι ηλεκτρονικη συσκευη ή οχι - εμενα μου ειχε ερθει σε με σπασιμο στο σκαφος

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορει να μου απαντησει καποιος, με τι χαρτια παω στο ταχυδρομειο, με δεδομενο οτι εχω μονο το δεμα και δυο ομοια χαρτια που απο οτι καταλαβα τα συμπηρωνω και τα στελνω στον thoman σε περιπτωση αλλαγης;

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DOA = dead on arrival

κιθαρα κλασσικη 3/4 δεν νομιζω πως εχει σχεση ομως αν ειναι ηλεκτρονικη συσκευη ή οχι - εμενα μου ειχε ερθει σε με σπασιμο στο σκαφος

 

ΟΚ, είναι απολύτως συγκρίσιμη η περίπτωση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταλαιπωριας συνεχεια...

Πηγα ταχυδρομειο, περιμενα μιση ωρα στην ουρα γιατι υπαλληλος για πληροφοριες δεν υπαρχει,

για να πληροφορηθω τελικα οτι οι ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ δεν ανηκουν στα ΕΛΤΑ και η εδρα τους ειναι σε αλλον δημο μακρια απο τον δικο μου...

Επικοινωνησα μαζι τους ρωτωντας τι χαρτια χρειαζεται να εχω και μου ειπαν οτι θα συμπληρωσω μια αιτηση για βεβαιωση φθορας απο μερους τους, η οποια πρεπει να ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΠΙΤΡΟΠΗ (;;;;;) για να εγκριθει, οποτε ζησε Μαη μου... εκτος των αλλων θα εχω παλι χασιμο χρονου απο τη δουλεια μου συν εξοδα για ταξι, εκει δεν πας με τιποτα με δικο σου μεσον γιατι δεν υπαρχει σε ακτινα βολης παρκινγκ.....

 

Τελος παντων, θα κραταω ενημερο το παρον τοπικ με την εξεληξη του θεματος, ισως να χρησιμευσει σε καποιους.

Το μονο σιγουρo απο μενα ειναι οτι αυτη ειναι η πρωτη και η τελευταια μου αγορα απο Thoman.

 

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Please go to the Post office and ask them for a damage report. They have the obligation to do it. If they should deny it please let them sign and stamp the first statement that you will find as an attachment to this mail. And please write a short damage report yourself mentioning the denial.

 

Αφού είναι τόσο περίπλοκη η διαδικασία γιατί δεν ακολουθείς το παραπάνω.

Δηλαδή βάλτους να υπογράψουν και να σφραγίσουν αυτό το έντυπο που λέει ότι έχει επισυνάψει ο Γερμανός στο email που σου έστειλε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε και ξαναχανω τον χρονο μου συν τα εξοδα και παω απο εκει, θα δεχτουνε να το υπογραψουνε η θα επιμεινουν να ακολουθησουν την καθαρα γραφειοκρατικη "νομιμον διαδικασιαν";

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό προφανώς είναι κάτι που εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να σου εγγυηθώ.

Μπορείς όμως με κάποιο φαξ και τηλεφωνικά να επικοινωνήσεις με το εν λόγω κατάστημα και να προσπαθήσεις να συνεννοηθείς.

 

Επιμένω πάντως πως, ανεξάρτητα απ' το παραπάνω, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι ένα τηλεφώνημα στον Έλληνα του Θωμά και να του εκθέσεις όλους σου τους προβληματισμούς και τα κολλήματα.

 

Εμείς μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου