Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτής και μεταφορά..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του φόρουμ!

Λοιπόν θέλω να αγοράσω έναν ενισχυτή μεταχειρισμένο από Θεσσαλονίκη κι εγώ μένω στην Κόρινθο.. Το πρόβλημά μου είναι ότι το κόστος για να τον φέρω στην Κόρινθο είναι αρκετά μεγάλο με κούριερ 100 ευρώ ίσως και παραπάνω (λόγο μεγάλου βάρους 24 κιλών περίπου). Εχω ρωτήσει 2 εταιρίες και μου έχουν πει ότι δεν με συμφέρει να κάνω κάτι τέτοιο..

Θα ήθελα λοιπόν από εσάς να που προτείνετε άλλους τρόπους μεταφοράς ή ποιο συμφέρουσες εταιρίες αν γνωρίζεται (στείλτε μου π.μ. αν είναι για να μην γίνει διαφήμιση)

Είμαι σε απόγνωση!  :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω την εντυπωση οτι μπορεις να κανεις τη μεταφορα με ΚΤΕΛ. Δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα λογικα θα μπορεις.

Πες και στον μεταφορεα να σου βαλει μεσα φελιζολ και τετοια μηπως τον χτυπησουν, να γραψει και μερικα "ευθραυστον"  ;D  και εισαι μια χαρα. Να ξερεις ομως οτι θα πρεπει να εισαι εκει την ωρα που θα ερθει γι' αυτο βρες ενα δρομολογιο που να σε βολευει. Εγω μια φορα ειχα παρει ενα δεμα 32 κιλα για ενα φιλο και ο Κτελατζης αρνιοταν κατηγορηματικα να το κατεβασει απο το λεωφορειο (σε συνομιλια που ειχαμε) και ειχε μου ειχε πει να ειμαι στο σταθμο αλλιως θα το παρει και στο επομενο δρομολογιο μαζι του...ακουσον ακουσον...  :-X

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω την εντυπωση οτι μπορεις να κανεις τη μεταφορα με ΚΤΕΛ.

 

+1

 

Έχω φέρει στην Αθήνα ενισχυτή (μικρότερο από τον δικό όμως) με ΚΤΕΛ από Σέρρες (γεια σου Πάρη  ;D) με ελάχιστο κόστος (αν θυμάμαι καλά ήταν γύρω στα 7-8 ευρώ).

Επίσης έχω στείλει κι άλλα πράγματα με ΚΤΕΛ χωρίς κανένα πρόβλημα.

Απλά όπως σου συνέστησε ο Celf, ζήτησε από τον αποστολέα να σου κάνει καλό αμπαλάρισμα με φούσκες και γερό κουτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

καλό αμπαλάρισμα με φούσκες και γερό κουτί.

Nαι ρε παιδι μου! Ηθελα να γραψω φουσκες αλλα μου ειχε κολλησει στο μυαλο το: πλαστικο με αερα που ολοι θελουν να σκανε  :P

 

υπάρχει δρομολόγιο Θεσ. - Κόρινθο;

 

μάλλον θα ανέβεις Αθήνα...

 

 

 

...και θα κανεις και τιποτε αλλα ψωνια αν θελεις καλωδια, εφε,μπλιπμλικια...

 

Ή ολο και καποιο συγγενη θα εχεις να τον παρει και να στον βαλει στο αντιστοιχο δρομολογιο απο Αθηνα για Κορινθο.

 

 

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κτελ ειναι μια χαρα για να στον μεταφέρει..και φθηνά( αν υπολογίσω το ψυγειάκι που μου στέλνει η μανα μου με φαγητα,βλέπε φοιτητής, ειναι στα ιδια περίπου κιλά και πληρώνει 10 ευρώ)

απλα να πεις τον αποστολεα να προσέξει πως θα  φορτώσουν τον ενισχυτή μεσα στο λεωφορίο ( και καλά πακεταρισμένο) και να είσαι στα κτελ που ειναι να το παραλάβεις πριν φτάσει το λεωφορίο για να τον ξεφορτώσεις μόνος σου γιατι αυτοι οι κουβαλητές οσες φορές εχω δει τα πετάνε οπως γουσταρουν.

 

ελπιζω να γίνει εύκολα και φθηνά η δουλειά σου :)

 

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας!!!  ;D ;D ;D

 

Η αλήθεια είναι ότι το φοβόμουν να κάνω κάποια κίνηση με το ΚΤΕΛ λόγο πιθανής ζημίας μόνο και μόνο από την απροσεξία τους.. Αλλά απ' ότι κατάλαβα δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός κίνδυνος να πάθει κάτι το μηχάνημα!

 

Ααα!! Ξέχασα να αναφέρω στην αρχή ότι είναι λαμπάτος.. Αυτό δεν επηρεάζει την κατάσταση.. Σωστά!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας!!!  ;D ;D ;D

 

Η αλήθεια είναι ότι το φοβόμουν να κάνω κάποια κίνηση με το ΚΤΕΛ λόγο πιθανής ζημίας μόνο και μόνο από την απροσεξία τους.. Αλλά απ' ότι κατάλαβα δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός κίνδυνος να πάθει κάτι το μηχάνημα!

 

Ααα!! Ξέχασα να αναφέρω στην αρχή ότι είναι λαμπάτος.. Αυτό δεν επηρεάζει την κατάσταση.. Σωστά!?!

Εξαρτάται από το πακετάρισμα που θα του κάνει ο αποστολέας. Είναι πολύ σημαντικό να σου τυλίξει και τις λυχνίες ξεχωριστά μια μια (με bouble wrap) και να τις βάλει στο εσωτερικό του ενισχυτή όσο πιο σταθερά γίνεται.

Μια άλλη παράμετρος είναι η πληρωμή... Αν είναι γνωστός σου και τον εμπιστεύεσαι τότε μια χαρά το ΚΤΕΛ (μιας κ θα πρέπει να γίνει μέσω τράπεζας η συναλλαγή). Αν όχι εξέτασε το ενδεχόμενο αντικαταβολής από τα ΕΛΤΑ (δεν γνωρίζω αν υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος..)

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο 20 κιλα και πανω ξεχασε τα τα ελτα, εστειλα ενισχυτη σε παιδι με ταχυμεταφορες ελτα πακετο που ζυγιζε 35 κιλα,  στοιχισε λιγοτερο απο 40 ευρο, 37 αν θυμαμαι καλα,ηταν και αυτος στη κορινθο και δεν βολευε κτελ. αλλα πανω απο ολα καλο πακεταρισμα,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου