Προς το περιεχόμενο

πρωτη ηλεκτρακουστικη..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια.. οπως καταλαβατε σκοπευω μεσα στην εβδομαδα να αγορασω μια ηλεκτρακουστικη.. το προβλημα ειναι οτι εχω μπαιρδευτει πολυ.. θελω αυτη http://www.deanguitars.com/dean_winter_06/v_coustic.htm

η κατι παρομοιο σε αυτο το σχημα.. αυτη την μαρκα την εχει ο νακας αλλα δεν ξερω ανα θα την εχει διαθεσιμη για να την δω.. (μενω θεσ/νικη) στο νετ την βρηκα με περιπου 200 ευρω αλλα οχι απο γνωστα καταστηματα.. γιατι δεν υπαρχει στα μεγαλα? τι να κανω? μου αρεσει πολυ και θελω η κιθαρα να εχει τετοιο σχεδιο..

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι είναι αυτό ρε φίλε,περιμένεις να υπάρχει και στα μεγάλα καταστήματα?Ειδικά σε ακουστική κιθάρα που το σχήμα παίζει μεγάλο ρόλο αυτό το πράγμα πιθανολογώ ότι θα ακούγεται σα φτυάρι..Βέβαια περι ορέξεως κολοκυθόπιτα, ίσως και να είναι καλή.Αν αποφασίσεις να πάρεις κάτι πιο normal πήγαινε στο Τσέλιο στη ναυαρίνου όπου με 200 ευρώ παίρνεις κάτι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα χρήματα άφησε τις DEAN κ οπωσδήποτε δοκίμασε τις Cort (Τσέλιος), κ τις Yamaha (σειρά FG - Νάκας).

 

Ειδικά για τις YAMAHA, έχω να πω, ως πρώην κάτοχος μιας FG-412, ότι είναι πολύ τίμια όργανα κ έχουν συνήθως ένα δεδομένο standard κατασκευής.

Συνήθως είναι made in Taiwan.

 

Επίσης, για τις Cort, πρόσφατα αγόρασε ένας φίλος μου, κ είναι άψογες κατασκευαστικά.

Made in Κορέα!

 

Βέβαια, μη ψάχνεις για solid καπάκια κ πλαινά σε αυτά τα λεφτά. Είναι μάταιο.

 

Πάντως, για ακουστική Flying-V, φίλε μου, μη το κάνεις αυτό στον εαυτό σου.

 

Μία έχω δει, του Rudolf Schenker στο Acoustica.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω εκει την ειδα πρωτη φορα.. αν θυμαμαι καλα παντως εβγαζε καλο ηχο.. αν ειναι να παρω το κλασικο σχεδιο ξενερωνω με την μια..

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο σχήμα ακουστικής..

Αναρωτιέμαι πως θα ακούγεται - πάντως το ηχείο δείχνει να έχει όγκο, αλλά το σχήμα μάλλον παίζει μεγάλο ρόλο στο καπάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα έχουν άθλιο ακουστικό ήχο, κ καλό ηλεκτρικό.

 

Δεν είναι βλάκες όλοι που βγάζουν συμβατικά σχέδια.

 

Επίσης, αν είναι να πάρεις ακουστική για το σχέδιο, μάλλον δεν θέλεις κιθάρα αλλά έπιπλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω να ξενερωσω ξανα με την εμφανιση της κιθαρας μου.. αν δεν σε εμπνεει αυτο που κανεις τοτε δεν θα το κανεις με ορεξη..

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοήτε ότι αφού αυτή γουστάρεις αυτή να πάρεις,θεωρώ δύσκολο να την βρείς σε κάποιο μαγαζι αλλά πάντα υπάρχει και η λύση να την παραγγείλεις από τον αντιπρόσωπο της εταιρίας,μπορει να πάει λίγο παραπάνω αλλά τουλάχιστον θα αποκτήσεις αυτό που επιθυμείς!

Α!μόλις την πάρεις μην ξεχάσεις να μας βάλεις κι ένα clip ήχου να την ακούσουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο το πρωι θα παρω τηλ στο νακα να την φερει να την δοκιμασω και μετα θα την παρω σε μαυρο χρωμα.. στο νετ την βρηκα 140 ευρω.. δεν εχω να χασω κατι..

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου