Προς το περιεχόμενο

Ιbanez & emg


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια εχετε υποψην αν οι emg ταιριαζουν με τις ibanez prestige ? Κυριως αυτες με το basswood  ? Γενικα ξερω οτι οι emg παιζουν παντου , αλλα εκτος απο αυτον τον γενικο κανονα θα ηθελα να ξερω την γνωμη καποιων που το εχουν δοκιμασει κιολας...

 

Διφορετικα να κοιταξω αυτες με το μαχογκανι (καλο για μεταλ ? ;D ;D)

 

Επισης αν καποιος εχει βαλει emg σε ibanez της σειρας s , παλι να πει γνωμη , να πουμε... !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μια χαρά ταιριάζουν με τις RG, Prestige ή μη, είχα φορέσει 81-85 σε μια 550 και μετά σε μια 350. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα από άποψη μεγέθους και διαστάσεων. Για τις S δυστυχώς δεν ξέρω, αλλά λογικά ούτε εκεί θα υπάρχει πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά ταιριάζουν με τις RG, Prestige ή μη, είχα φορέσει 81-85 σε μια 550 και μετά σε μια 350. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα από άποψη μεγέθους και διαστάσεων. Για τις S δυστυχώς δεν ξέρω, αλλά λογικά ούτε εκεί θα υπάρχει πρόβλημα...

 

Ηχητικα πιο πολυ με ενδιαφερει ... ευχαριστω παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηχητικά είναι EMG, δεν έχουν καμία απολύτως διαφορά με άλλες κιθάρες με EMG. είναι αθόρυβοι, καθαροί και έχουν αυτό το "αποστειρωμένο" βρώμικο. ποιο σετ σε ενδιαφέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηχητικά είναι EMG, δεν έχουν καμία απολύτως διαφορά με άλλες κιθάρες με EMG. είναι αθόρυβοι, καθαροί και έχουν αυτό το "αποστειρωμένο" βρώμικο. ποιο σετ σε ενδιαφέρει;

 

To 81-60 , δηλαδη δεν εππηρεαζονται καθολου απο το ξυλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν τους βιδώσεις στραβά... ;)

 

Μετα απο τοσο καιρο εχω αρχισει να αποκοδικοποιω τα μυνηματα σου... Οποτε αυτο μαλλον μεταφραζεται , οτι , οχι δεν εππηρεαζονται γιατι με το τοσο gain που χρησιμοποιεις ρε μαπα , οτι και αν βαλεις στην κιθαρα την ιδια βαβουρα θα ακουσεις...  ;D

Καλα το καταλαβα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο τοσο καιρο εχω αρχισει να αποκοδικοποιω τα μυνηματα σου... Οποτε αυτο μαλλον μεταφραζεται , οτι , οχι δεν εππηρεαζονται γιατι με το τοσο gain που χρησιμοποιεις ρε μαπα , οτι και αν βαλεις στην κιθαρα την ιδια βαβουρα θα ακουσεις...  ;D

Καλα το καταλαβα ?

Απολύτως ;D...όταν αρχίσεις να παίζεις με σκάφη ακουστική jazz, τότε μπορείς να ξανακάνεις την ερώτηση για τα ξύλα ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oi EMG είναι active, και από τη στιγμή που υπάρχει μπαταρία και προενισχυτής μέσα στον μαγνήτη, και σε καδρόνι να τους βάλεις πάλι EMG θα ακούγονται.

 

με τον 60 συμφωνώ, αλλά προσωπικά ο 81 μου σπάει τα νεύρα.. θα ήθελα να δοκιμάσω τον 85 σε bridge θέση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο 85 σε bridge ειναι φανταστικος - σε τι S θες να τους βαλεις ?? ειχα βαλει σε ενος φιλου προσφατα τον 85χ bridge - SA middle - 81χ neck σε μια S470 - αλλα η μπαταρια λογω μεγεθους της κιθαρας (οντας σαν τσιγαροχαρτο) ηταν λιγο μανουρα να τον τοποθετησουμε - το αποτελεσμα ?? χαχ μεταλοκιθαρο απο τα λιγα - μονο η στρατ μου του παει κοντρα  ;D ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου