Προς το περιεχόμενο

Δυο ''λογακια'' πανω σε ενα backing track


kostaras75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!Να βαζεις πιο συχνα tracks.

 

Ευχαριστω φιλε μου...να'σαι καλα.

Γενικα δεν πολυανεβαζω clip...αν εφτιαχνα δικα μου πραγματα ολοκληρωμενα (πραγμα που δεν κανω) ισως να τα ανεβαζα περισσοτερο...τωρα απλα ειχα ορεξη μετα απο πολυ καιρο και ετσι το εβαλα :D...παλαιοτερα ανεβαζα cover κομματιων μονο μιας και ειναι το φορτε μου (ετσι πιστευω δηλαδη) ;D...αλλα πλεον αρχιζω και δεν εχω υπομονη να περασω νεα κομματια note for note οπως παλια :P....πολλες οι υποχρεωσεις πια :-\...ασε που δεν ειναι η δουλεια μου η μουσικη ουτε βγαζω χρηματα απο αυτη....οποτε μονο στον ελευθερο χρονο απο εδω και περα :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παπαδοποιός!  ;D ...είμαι 16χρονος ρεμπετομπουζουξής και μπασίστας(τεμπέλης δηλαδή)  :P

 

πρόσφατα πήρα μια ibanez grg270b όμως και λέω να αρχίσω να σε μιμούμαι!αλήθεια αν στο μέλλον αλλάξω μαγνήτες τι μου προτείνεις/προτείνεται?Μου αρέσει ο heavy ξερός ήχος αλλά και τα clean..έχει 5θέσιο επιλογέα

 

ιδού http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=3851 ....σόρρυ που ανοίγω άκυρο θέμα...μια σύντομη συμβουλή μόνο θα ήταν αρκετή και θα σας είμαι ευγνώμων  :)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παπαδοποιός!  ;D ...είμαι 16χρονος ρεμπετομπουζουξής και μπασίστας(τεμπέλης δηλαδή)  :P

 

πρόσφατα πήρα μια ibanez grg270b όμως και λέω να αρχίσω να σε μιμούμαι!αλήθεια αν στο μέλλον αλλάξω μαγνήτες τι μου προτείνεις/προτείνεται?Μου αρέσει ο heavy ξερός ήχος αλλά και τα clean..έχει 5θέσιο επιλογέα

 

ιδού http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=3851 ....σόρρυ που ανοίγω άκυρο θέμα...μια σύντομη συμβουλή μόνο θα ήταν αρκετή και θα σας είμαι ευγνώμων  :)

 

Χωρις παρεξηγηση εισαι Off topic. Καλυτερα να ανοιξεις καποιο αλλο θεμα για τις αποριες σου γιατι πιστευω πως δεν θα απαντησει κανεις στο ερωτημα σου σε αυτο το θεμα...

 

Παντα φιλικα.  ;)

 

 

Kostaras75 πολυ ωραια ηχογραφηση, ωραιος ηχος και παν' απ' ολα πολυ ωραιο παιξιμο. 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Kostaras75 πολυ ωραια ηχογραφηση, ωραιος ηχος και παν' απ' ολα πολυ ωραιο παιξιμο. 8) 8)

 

Φιλε μου ευχαριστω πολυ :)...οσο για την ηχογραφηφη μη νομιζεις οτι εκανα και τιποτα αφου δεν ξερω και πολλα :-\...γραφω με το audition 3 και απλα ρυθμιζω λιγο την ενταση των καναλιων ετσι ωστε να ακουγεται νορμαλ το backing track με την κιθαρα. Ουτε εφε ουτε τιποτα απο το προγραμμα 8)...ολα τα του ηχου απο το pod farm του toneport.

 

Παιδια ευχαριστω και παλι για το χρονο που αφιερωσατε να ακουσετε και να σχολιασετε.

Να'στε καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε μου...να'σαι καλα.

Γενικα δεν πολυανεβαζω clip...αν εφτιαχνα δικα μου πραγματα ολοκληρωμενα (πραγμα που δεν κανω) ισως να τα ανεβαζα περισσοτερο...τωρα απλα ειχα ορεξη μετα απο πολυ καιρο και ετσι το εβαλα :D...παλαιοτερα ανεβαζα cover κομματιων μονο μιας και ειναι το φορτε μου (ετσι πιστευω δηλαδη) ;D...αλλα πλεον αρχιζω και δεν εχω υπομονη να περασω νεα κομματια note for note οπως παλια :P....πολλες οι υποχρεωσεις πια :-\...ασε που δεν ειναι η δουλεια μου η μουσικη ουτε βγαζω χρηματα απο αυτη....οποτε μονο στον ελευθερο χρονο απο εδω και περα :'(

 

Ολοι λιγο ως πολυ εχουμε προβλημα χρονου-σε καταλαβαινω απολυτα.

Παντως οταν βρεις λιγο καιρο κανε κατι για ενα Moore track ;D ;D(απ τα παλια πριν το still got).Noμιζω θα αξιζει τον κοπο με το παιξιμο που ακουω.

Αναμενουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι λιγο ως πολυ εχουμε προβλημα χρονου-σε καταλαβαινω απολυτα.

Παντως οταν βρεις λιγο καιρο κανε κατι για ενα Moore track ;D ;D(απ τα παλια πριν το still got).Noμιζω θα αξιζει τον κοπο με το παιξιμο που ακουω.

Αναμενουμε!

 

Τωρα με τον Gary μου χτυπας ευαισθητη χορδη ρε φιλε....ακομα τον κλαιω....αστα να πανε.

Πριν κανα δυο χρονια ειχα ανεβασει απο gary το empty rooms σε instrumental κατασταση...αν θελεις ακουσε το εδω http://www.noiz.gr/index.php?topic=166456.0

Απλα απο τοτε εχω αλλαξει το ονομα μου στο noiz για να μην μπερδευτεις.

 

Επιτέλους. Σρέντινγκ μεν, με μουσικότητα και μελωδία δε. Άξιος.

 

Ευχαριστω φιλε μου....να΄σαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αγαπημενος μου!Το cover σκοτωνει!Δε μ ενδιαφερει το τεχνικο μερος.Αλλα το feeling του κομματιου

το χεις.Και μιλαμε για κομματι θεικο(επιεικως).Ευγε!Το σολο πριν το κλεισιμο ειναι φοβερο!

Ο Moore το ειχε κανει αυτο με το Falling In Love With You.Για παρτη σου λοιπον αφου εισαι κι εσυ Moore fan:

Παντως ριξε κι αλλα αναλογου υφους να γουσταρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα με εφτιαξες :o....να'σαι καλα.

Θα προσπαθησω να βρω χρονο να ανεβαζω τιποτα κατα διαστηματα....ετσι για τη φαση δηλαδη ;D...εχω και τα πιτσιρικια βλεπεις που τωρα το καλοκαιρι θελουν ολο εξω....οποτε που κιθαρα οπως παλια.....θα το παλεψω παντως ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου