Προς το περιεχόμενο

Τzimania είναι το team


Tzimania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γερμανία είπες???Αφιερωμένο

Απλα δεν παίζεις με τον τύπο  ;D

Προσουχή!!!!!!

 

μιλάμε όχι μόνο φοβήθηκα  :o :o :o τρέμουν οι γλουτοί μου  :P :P :P

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν μπει βιντεακι απο MC Fori και SnoopyRed, θα παω το θεμα στα Απαντημενα. Εγω παντως, δεν εχω καρδια να τα ποσταρω - youtube και το κριμα στο λαιμο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα δεκτα, και περιμενετε απαντηση μας δλδ τωρα σε συγκεκριμενα θεματα,οχι.

αυτο μας εκφραζει αυτο κανουμε αν δν αρεσει τουλαχιστον να υπαρχει σεβασμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@odis : σε είχα για πιο up to date, ο Foris είναι mainstream (μετα τη συνεργασία του με την Τάμτα), τώρα όλοι ακούμε MC Tolis ;)

 

Οι πρόκληση πάντως εξηγούν τι παίζει με τη φάση :

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι αν αρχίζουν να σε κράζουν στο νόιζ την έβαψες.  ;D

 

Εμένα το κομμάτι μπορώ να πω οτι μου άρεσε αν και ο στίχος δεν έχει καμία πιθανότητα επιτυχίας..Απευθύνεται μόνο στην παρέα σας και πουθενά παραπέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ολα δεκτα, και περιμενετε απαντηση μας δλδ τωρα σε συγκεκριμενα θεματα,οχι.

αυτο μας εκφραζει αυτο κανουμε αν δν αρεσει τουλαχιστον να υπαρχει σεβασμος.

Η πικρή αλήθεια είναι ότι έχετε δίκιο και το ρίξαμε λίγο στην πλάκα.

 

Για τα σοβαρά λοιπόν, τώρα.

 

Όπως είπα και πρίν, δεν έχω σχέση με το είδος, οπότε η γνώμη μου μπορεί να είναι απλά φάουλ, αλλά πρέπει να αναλογιστείτε ότι η μεγαλύτερη εκφραζόμενη μερίδα του νοιζ δεν έχει σχέση με το είδος (άρα το ίδιο με μένα).

 

Τώρα το κομμάτι είναι λίγο παράξενο, ακριβώς για αυτό που είπε και ο Νέστορας, ότι η μουσική ακόυγεται πολύ καλή σε σύγκριση με τους στίχους που φαίνονται τουλάχιστον αφελείς... Απ'την άλλη αν δουλεύει κανείς με VSTs βγαίνει εύκολα το απο πίσω, μαζί με κανά δυο λούπες πιστεύω.

 

Τέλος πάντων, το πρόβλημά μου με το κομμάτι είναι ότι τελικά το τραγούδι είναι... για τα τζιμάνια, με πολλά μαμακισμένα που βγήκανε πολλά, με αλάνια, κλπ, κλπ... τελικα δηλ, ότι εσείς είστε οι "καλοί" και οι άλλοι όχι? Κάτι άλλο? γιατί αλλιώς κοινωνικό μήνυμα (το βασικό στοιχείο σε τέτοιου είδους μουσική νομίζω) δεν υπάρχει, νόημα δε βγαίνει παρα μόνο "είμαστε εμείς". Φαντάσου δηλαδή να βγάλω εγώ τραγούδι "Είμαι ο Νικόλας, ο αρτιδιοσκληροτής κορόλας, όλοι οι άλλοι είναι άλλοι..." κλπ (δες και τους στίχους του bloody Sunday).

 

Σόρρυ αν ακούγομαι σκληρός, τουλάχιστον προσπαθώ να εξηγήσω τι είναι αυτό που δε μου αρέσει με το κομμάτι, και το όλο στυλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου