Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για boss gt 10 και line 6 Μ9


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα !!!!!!!!! Λοιπον σκεφτομαι να αγορασω πεταλιερα και εχω ξεχωρισει αυτες πειτε μου καμια γνωμη ...

Ο ενισχυτης μου ειναι  ο BUGERA  v 22 και κιθαρα  την  gibson les paul studio 50..... Eυχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις διάθεση να ασχοληθείς σοβαρά μαζί της (διάβασμα και ψάξιμο στο μηχάνημα) η Boss GT-10 έχει αρκετό ενδιαφέρον όσον αφορά ήχους και δυνατότητες.

 

Έχει αρκετά αξιόλογα εφέ και προσομοιώσεις ενισχυτών, αλλά όπως όλα τα μηχανήματα αυτής της σειράς θέλει να της αφιερώσεις χρόνο για να πάρεις το μέγιστο των δυνατοτήτων της.

 

Πριν την αγοράσω διάβαζα κριτικές και απόψεις που έλεγαν πόσο δύσχρηστη είναι και πόσο πολύ πρέπει να προσπαθήσει κάποιος για να βγάλει ήχο της προκοπής. Στην πράξη είδα ότι δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα και πως αν κατανοήσεις λίγο τo μενού της, την κάνεις "φύλλο & φτερό".

 

Πιστεύω ότι το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών που "σιχτιρίσανε" ένα τέτοιο μηχάνημα το έκαναν πρωτίστως γιατί βαρέθηκαν να το ψάξουν ή νόμιζαν πως συνδέοντας απλά την κιθάρα τους, το μηχάνημα θα έκανε τα υπόλοιπα μόνο του.

 

Βεβαίως υπάρχουν και αυτοί που το έψαξαν αρκετά και απόφάσισαν ότι δεν τους αρέσει, για τους δικούς του λόγους ο καθένας, που είναι απολύτως σεβαστοί. Σίγουρα δεν είναι το καλύτερο μηχάνημα που έχει βγει, αλλά κατά τη γνώμη μου είναι από τα πιο τίμια όσον αφορά την σχέση τιμής - απόδοσης - αντοχής - αξιοπιστίας.

 

Τελικά η γνώμη μου είναι πως πρέπει πρωτίστως να σιγουρευτείς ότι χρειάζεσαι όλα αυτά που σου προσφέρει ένα τέτοιο μηχάνημα πριν κάνεις την αγορά. Αν πάλι δεν σε πολυνοιάζει και θες να δοκιμάσεις έτσι κι αλλιώς, θα περάσεις αρκετές (δημιουργικές πιστεύω) ώρες μέχρι να αποφασίσεις αν σου κάνει.

 

 

Υ.Γ. Μπορώ να σου στείλω το manual (της GT-10) σε pdf στα ελληνικά. Αν σε ενδιαφέρει στείλε π.μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις και τα.... 20.123 εφε.. ;D της BOSS  και της πολλες δυνατοτητες της και εισαι προετοιμασμενος για αρκετες ωρες δουλειας (εχοντας βεβαια και καποια ΠΕΙΡΑ πανω στο πως βγαζουμε ηχο) παρε την BOSS αν θες απλως 4-5  εφε για να κανεις τη δουλεια σου και δεν σε νοιαζει η ελειψη wah (πρεπει να αγορασεις και extra expression pedal για να το χρησιμοποιεις με την Μ9 ) παρε την Line 6,τα μηχανηματα παντως δεν ειναι συγκρισιμα,η ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΒΟSS ME70 ειναι το συγκρισιμο μοντελλο της BOSS.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις διάθεση να ασχοληθείς σοβαρά μαζί της (διάβασμα και ψάξιμο στο μηχάνημα) η Boss GT-10 έχει αρκετό ενδιαφέρον όσον αφορά ήχους και δυνατότητες.

 

Έχει αρκετά αξιόλογα εφέ και προσομοιώσεις ενισχυτών, αλλά όπως όλα τα μηχανήματα αυτής της σειράς θέλει να της αφιερώσεις χρόνο για να πάρεις το μέγιστο των δυνατοτήτων της.

 

Πριν την αγοράσω διάβαζα κριτικές και απόψεις που έλεγαν πόσο δύσχρηστη είναι και πόσο πολύ πρέπει να προσπαθήσει κάποιος για να βγάλει ήχο της προκοπής. Στην πράξη είδα ότι δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα και πως αν κατανοήσεις λίγο τo μενού της, την κάνεις "φύλλο & φτερό".

 

Πιστεύω ότι το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών που "σιχτιρίσανε" ένα τέτοιο μηχάνημα το έκαναν πρωτίστως γιατί βαρέθηκαν να το ψάξουν ή νόμιζαν πως συνδέοντας απλά την κιθάρα τους, το μηχάνημα θα έκανε τα υπόλοιπα μόνο του.

 

Βεβαίως υπάρχουν και αυτοί που το έψαξαν αρκετά και απόφάσισαν ότι δεν τους αρέσει, για τους δικούς του λόγους ο καθένας, που είναι απολύτως σεβαστοί. Σίγουρα δεν είναι το καλύτερο μηχάνημα που έχει βγει, αλλά κατά τη γνώμη μου είναι από τα πιο τίμια όσον αφορά την σχέση τιμής - απόδοσης - αντοχής - αξιοπιστίας.

 

Τελικά η γνώμη μου είναι πως πρέπει πρωτίστως να σιγουρευτείς ότι χρειάζεσαι όλα αυτά που σου προσφέρει ένα τέτοιο μηχάνημα πριν κάνεις την αγορά. Αν πάλι δεν σε πολυνοιάζει και θες να δοκιμάσεις έτσι κι αλλιώς, θα περάσεις αρκετές (δημιουργικές πιστεύω) ώρες μέχρι να αποφασίσεις αν σου κάνει.

 

 

Υ.Γ. Μπορώ να σου στείλω το manual (της GT-10) σε pdf στα ελληνικά. Αν σε ενδιαφέρει στείλε π.μ.

 

 

στειλε λινκ για το manual αν θες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On the 'net, Google is your friend

 

http://www.bossus.com/backstage/product_manuals/?group=1

 

Το παραπάνω δεν είναι στα ελληνικά. Μιας και η Boss όμως τα διαθέτει ελεύθερα ορίστε και το link από την ελληνική έκδοση:

 

https://rapidshare.com/files/3955219564/Boss_GT-10_Greek_Manual.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου