Προς το περιεχόμενο

Zaratustra - samy paraga


samy paraga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με έδωσε ο Panoslydios ;D ένα βιβλίο τις προάλλες και ξεχώρισα 4-5 κουβέντες που με άρεσαν .

Προηγούμενα έπαιζα ένα σχηματάκι στη κιθάρα χάριν ασκήσεως .

Με ήρθε και μια άσχετη αλλαγή και είπα να το γράψω μπας και.............. μετά έπιασα το βιβλίο,τραγούδαγα και με βγήκε αυτό το οποίο δεν αναγνωρίζω ούτε καν πως προέκυψε.

 

Τα πάντα είναι μια κι έξω χωρίς καν πρόβες,μετρονόμους κλπ.

Γνωρίζω πως τα φωνητικά επιδέχονται βελτιώσεων :o,δεν είμαι τραγουδιάρης, αλλά ούτε καν τα είχα φανταστεί ,απλά διάβαζα και τραγούδαγα . Στην ακουστική ,απλά πρόσθεσα ένα ατελείωτο ριβέρμπ .

 

Έχω κάποιες ιδέες για να το συνεχίσω ,απλά με φαίνεται ολίγον περίεργο για τα δεδομένα μου και κομπλάρω.

Ακούω γνώμες  8)

 

https://soundcloud.com/samy-paraga/zaratoustra-test-1

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόντεψα να τριπάρω, άμα δεν έκανες αυτά τα απότομα..

 

Μου θύμησε λίγο αυτό

 

[flash=200,200]

 

Όντας ακομπλεξάριστος. ανοίγεις δρόμους  :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάποιες ιδέες για να το συνεχίσω ,απλά με φαίνεται ολίγον περίεργο για τα δεδομένα μου και κομπλάρω.

Μητσε,να το συνεχισεις και δεν φαινεται και κατι περιεργο σε σχεση με αλλα παλαιοτερα δικα σου.

Στο στυλ σου ειναι και αφου εχεις και ιδεες........βαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τανκ γιου γκάις ,προφανώς και κρίνντας από το πόσοι το άκουσαν και πόσοι μίλησαν ,μάλλον τους ήταν αδιάφορο-ατελές-ιδιαίτερο, ή και όλα μαζί .

Θα το συνεχίσω και θα κατακτήσω τα τσαρτς των περιπτέρων κάποια μέρα με δαύτο,δια να αποδείξω σε κάτι τύπους σα τον ΣΦ πως η δισκογραφία του περίπτερου δύναται να μην είναι μόνο για τους Ρέμους και τους Πλούταρχους  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις λαθος, εγω π.χ. δεν μιλησα, αλλα δεν μου ηταν αδιαφορο.

 

Σαν κομματι δεν βλεπω κατι να συνεχισεις.

Σαν "παραγωγή" χρειαζεται αρκετες διορθωσεις σε εντασεις, βαθη κλπ

 

Θα του εδιναν την πραγματικη διασταση που εχει και πρεπει να επιστρατεψουμε διορθωτικη φαντασια οσοι εχουμε την ικανοτητα και τις απαραιτητες αναλογες γνωσεις και εμπειριες για να καταλαβουμε πως πραγματικα θα επρεπε να ακουγεται για να εκτιμηθει και αναλογα.

 

Εγω χρησιμοποιωντας αυτα σε πληροφορω οτι αυτο που ακουσα ηταν αψογο, ενδιαφέρον, με αξιολογες ερμηνευτικες στιγμες.

 

Αυτα και αμα θες να δουλεψεις και να το ξαναανεβασεις.

 

Για εμε, δεν ξεροπουπουλιάζει

 

(by the way τον ξεροπουπουλο ενω στην αρχη τον πηρα στην πλακα οταν ετυχε να τον δώ live στην tv πριν χρονια με κατι φιλους και κλαιγαμε απο τα γελια με το ολο στησιμο, επρεπε τα χρονια να με κανουν σοφοτερο και να τον ακουσω πολλάκις με πιο προσοχη για να καταλαβω την αξία του σαν κομμάτι, τα βαθια μυνηματα του με τις λαβυρυνθώδεις δυνατές ερμηνιες αλλα και την τοτε ευστοχη παρουσιαση των Αερα Πατέρα, ωστε να το εχω στο storage του εγκεφαλου μου ως ενα αριστουργημα)

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και σου το έχω πει: Με πάνω από πέντε μποφόρ δεν θα παίρνεις τα high speed. Κουνάνε πολύ.

 

Πρέπει να κούναγε πολύ το καράβι εκείνη την ημέρα σύντροφε  ;D ;D ;D 

 

Αλλά τι να σου κάνω που είσαι αγνός και πηγαίος καλλιτέχνης-και απ' αυτό θα τα κονομήσουμε  ;D 8)

 

Το τεμάχιο (και εσύ) από το αυτί και βουρ για τον παραγωγό  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σου το έχω πει: Με πάνω από πέντε μποφόρ δεν θα παίρνεις τα high speed. Κουνάνε πολύ.

 

Πρέπει να κούναγε πολύ το καράβι εκείνη την ημέρα σύντροφε  ;D ;D ;D 

 

Αλλά τι να σου κάνω που είσαι αγνός και πηγαίος καλλιτέχνης-και απ' αυτό θα τα κονομήσουμε  ;D 8)

 

Το τεμάχιο (και εσύ) από το αυτί και βουρ για τον παραγωγό  ;)

 

Αγαπητέ εν χριστώ μπασσίστα ,το προαγωγό φοβήθηκα και τσακίστικα να φτιάξω μια εκτέλεση χωρίς το βούρδουλά του  ;D ;D ;D  . Εις την μελωδία της φουνής πήρα τη βοήθεια του τσίπουρου και ουχί του παπόρου ;D ;D ;D

 

 

ΚΟΖ ΔΡ ευχαριστώ φίλως για τα καλά σου λόγια ,αλλά γνώμη σου δε μετράει μια και σε κόβω πειραγμένο παιδί, σα και μένα .............είμεθα εκτός συναγωνισμού ,δεν μας παίζουν τα τσαρτς  ;D αλλά χ@στήκαμε κιόλας

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιέχει μποφόρ το άσμα κατά την ταπεινή μου γνώμη. Είναι μάλλον βουνίσιο και δασικό. Με μαινάδες, Βάκχες, σάτυρους και τα ρέστα. 

Αλλά γιατί πειραγμένος ο άνθρωπος με την μοναδική λάμψη; Ίσα-ίσα εγώ τον βρίσκω, εξαίρετο κριτή της ανθρώπινης κατάστασης.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιέχει μποφόρ το άσμα κατά την ταπεινή μου γνώμη. Είναι μάλλον βουνίσιο και δασικό. Με μαινάδες, Βάκχες, σάτυρους και τα ρέστα.   

Αλλά γιατί πειραγμένος ο άνθρωπος με την μοναδική λάμψη; Ίσα-ίσα εγώ τον βρίσκω, εξαίρετο κριτή της ανθρώπινης κατάστασης.

 

 

Τσυμφωνώ περί ορεινών μποφόρ ,αλλά δεν πιάνεσαι ,είχες εσωτερική πληροφόρηση ;D ;D ;D

 

Για το ΚΟΖ ΔΡ μίλησα με απόλυτο θαυμασμό, εξάλλου είναι ο προσωπικός μου ψυχολόγος  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου