Προς το περιεχόμενο

Καθαριστικό Κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εάν ερχότανε ο rory να σου έλεγε...δεν θα σήμαινε καλά πράγματα για σένα...και μάλλον δεν θα σου ζήταγε τη κιθάρα σου αλλά την άρπα σου ;)

 

smiley-laughing024.gif smiley-laughing025.gif smiley-laughing021.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 φορές τον χρόνο?  ???

Εγώ επειδή αλλάζω χορδές κάθε 2 μήνες γιατί τις λιώνω στην κυριολεξία, να βάζω από αυτό το baby oil όποτε περνάω καινούργιες?

Γιατί ουσιαστικά τότε είναι που καθαρίζω την ταστιέρα μου...

Καθε 2 μηνες ειναι τεραααααστιο διαστημα.... Αλλαζε τες πιο συχνα.

Για το σωμα τωρα παρε ενα πανακι καλο για κιθαρα να θες κ καθαριζε την απλα μ αυτο. Εγω εχω παρει κ ενα καθαριστικο της Dunlop (guitar polish and cleaner) αλλα το χρησιμοποιω πολυ σπανια... Επισης πολυ καλο πιστευω ειναι κ το fast fret για τις χορδες. Αρχισα να το χρησιμοποιω κ το εχω λατρεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To GHS Fast Fret το έχω και εγώ και το χρησιμοποιώ καιρό τώρα και όντως κάνει δουλειά.

Πριν και μετά από το παίξιμο μαζί με ένα πανάκι μπορεί να κρατήσει τις χορδές στη ζωή για παραπάνω καιρό...

Εγώ βασικά το χρησιμοποιώ μόνο μετα το παίξιμο παρότι απ'το μαγαζί που το είχα πάρει μου είχαν πει να περνάω και ένα χέρι πριν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βασικά το χρησιμοποιώ μόνο μετα το παίξιμο παρότι απ'το μαγαζί που το είχα πάρει μου είχαν πει να περνάω και ένα χέρι πριν...

σε πιο μαγαζι (με π.μ. πες μου) σου ειχαν πει αυτη την εξυπναδα ?? να πηγαινει το δαχτυλο μαρουλι επανω στις χορδες και να μην μπορεις να σταυρωσεις νοτα δλδ..............

 

το fast fret κανει για μετα(αναλογα πως το χρησημοποιει ο καθενας βεβαια) το παιξιμο και μεχρι την επομενη φορα που θα παιξεις εχει μηνει επανω στις χορδες τοσο που με 1 λεπτο παιξιμο εχει φυγει και κανεις δουλεια σου μια χαρα......

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου