Προς το περιεχόμενο

Κανονισμοί του forum 2024


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Διάβασα τους νέους κανονισμούς, διαγώνια να πω την αλήθεια, αλλά θα τους διαβάσω ασφαλώς και προσεχτικά.

Ανοίγω αυτό το νήμα , για να δοθούν  μερικά παραδείγματα σχετικά με αυτούς , για να μας γίνουν και πιο κατανοητοί.

Π.χ. αν το νήμα περί τούτων (των κανονισμών) ήταν ανοιχτό, θα μπορούσα να σχολιάσω επί παραδείγματι:

 

1) Πήραν ΦΕΚ ;

2) Έχουν άμεση ισχύ ή όπως λέει και ο τίτλος , ισχύουν από το 2024;

 

Το πρώτο ερώτημα είναι προφανώς χιουμοριστικό.

Το δεύτερο , έχει μια επίφαση σοβαρότητας.

Είναι ανεκτά αυτά το δύο ερωτήματα με βάσει τους νέους κανονισμούς;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LK είπε

Διάβασα τους νέους κανονισμούς, διαγώνια να πω την αλήθεια, αλλά θα τους διαβάσω ασφαλώς και προσεχτικά.

Ανοίγω αυτό το νήμα , για να δοθούν  μερικά παραδείγματα σχετικά με αυτούς , για να μας γίνουν και πιο κατανοητοί.

Π.χ. αν το νήμα περί τούτων (των κανονισμών) ήταν ανοιχτό, θα μπορούσα να σχολιάσω επί παραδείγματι:

 

1) Πήραν ΦΕΚ ;

2) Έχουν άμεση ισχύ ή όπως λέει και ο τίτλος , ισχύουν από το 2024;

 

Το πρώτο ερώτημα είναι προφανώς χιουμοριστικό.

Το δεύτερο , έχει μια επίφαση σοβαρότητας.

Είναι ανεκτά αυτά το δύο ερωτήματα με βάσει τους νέους κανονισμούς;

 

θα μπορούσαν να αναρτηθούν με μια προθεσμία διαβούλευσης με τα μέλη για τυχόν παρατηρήσεις,προτάσεις, ενστάσεις, τροποποιήσεις.

 Θα ήθελα να γίνει έτσι γιατί έχω κάποιες παρατηρήσεις ακόμα και για τη διατύπωση κάποιων.

 

 Επίσης το χαχαχαχαχααχχαχαχααχχαχ🤣 μάλλον δεν είναι πια επιθυμητό και κρίμα γιατί έχω βαριά ΠσΥχοΛΟΓιΚΑ ΠροΒΛΗμαΤΑ και να δω πως θα το καταπιέζω για να έχω τη θεμιτή νορμάλ συμμετοχή. 🤪

 

 Τέλος πάντων, θα δούμε, ΖΗΤΩ ΤΟ ΝΟΙΖ!!!!!!!!!!!!!!!

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, cos_dr είπε

 

 Θα ήθελα να γίνει έτσι γιατί έχω κάποιες παρατηρήσεις ακόμα και για τη διατύπωση κάποιων.

 

 

 

Αυτό ακριβώς είναι και το νόημα του παρόντος νήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εγω δεν καταλαβαινω παλι αυτο:

 

 "Παρακαλούμε μην φέρεστε άνευ σεβασμού στα καταξιωμένα μέλη του Noiz. Ως καταξιωμένο μέλος εννοούμε επαγγελματίες. Κάποιος που έχει χιλιάδες μηνύματα στο Noiz δεν θεωρείται επαγγελματίας."

 

 Δηλαδη, αν καποιος δεν ειναι επαγγελματιας, δεν πρεπει να τον σεβομαστε; Αν παλι εχει χιλιαδες μηνυματα στο noiz, παυει να θεωρειται και επαγγελματιας; Και επισης αν ειναι επαγγελματιας, αλλα δεν εχει γραψει ουτε ενα μηνυμα στο noiz, θεωρειται αυτοματα και καταξιωμενο μελος του φορουμ;

 

 Θα πρεπει να αναδιατυπωθει νομιζω αυτη η παραγραφος.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosx είπε

 Εγω δεν καταλαβαινω παλι αυτο:

 

 "Παρακαλούμε μην φέρεστε άνευ σεβασμού στα καταξιωμένα μέλη του Noiz. Ως καταξιωμένο μέλος εννοούμε επαγγελματίες. Κάποιος που έχει χιλιάδες μηνύματα στο Noiz δεν θεωρείται επαγγελματίας."

 

 Δηλαδη, αν καποιος δεν ειναι επαγγελματιας, δεν πρεπει να τον σεβομαστε; Αν παλι εχει χιλιαδες μηνυματα στο noiz, παυει να θεωρειται και επαγγελματιας; Και επισης αν ειναι επαγγελματιας, αλλα δεν εχει γραψει ουτε ενα μηνυμα στο noiz, θεωρειται αυτοματα και καταξιωμενο μελος του φορουμ;

 

 Θα πρεπει να αναδιατυπωθει νομιζω αυτη η παραγραφος.

και πως ορίζουμε το επαγγελματίας?

 Και είναι καταξιωμένος de facto επειδή δηλώνει επαγγελματίας?

 Σε όλους πρέπει να φερόμαστε με σεβασμό.

 Εγώ δεν είμαι επαγγελματίας μουσικός αλλά είμαι καταξιωμένος και εγώ. 🤣

 Δεν είμαι σύμφωνος με αυτή τη διάκριση.

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, manosx είπε

 Εγω δεν καταλαβαινω παλι αυτο:

 

 "Παρακαλούμε μην φέρεστε άνευ σεβασμού στα καταξιωμένα μέλη του Noiz. Ως καταξιωμένο μέλος εννοούμε επαγγελματίες. Κάποιος που έχει χιλιάδες μηνύματα στο Noiz δεν θεωρείται επαγγελματίας."

 

 Δηλαδη, αν καποιος δεν ειναι επαγγελματιας, δεν πρεπει να τον σεβομαστε; Αν παλι εχει χιλιαδες μηνυματα στο noiz, παυει να θεωρειται και επαγγελματιας; Και επισης αν ειναι επαγγελματιας, αλλα δεν εχει γραψει ουτε ενα μηνυμα στο noiz, θεωρειται αυτοματα και καταξιωμενο μελος του φορουμ;

 

 Θα πρεπει να αναδιατυπωθει νομιζω αυτη η παραγραφος.

Εγώ καταλαβαίνω τι θέλει να πει και τους συνειρμούς που οδήγησαν σε αυτή τη διατύπωση αλλά συμφωνώ ότι χρειάζεται αλλά λόγια ή καλύτερα να εξαιρεθεί από τους κανόνες το συγκεκριμένο, σέβας γενικό πρέπει να επικρατεί

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σαφως πρεπει να υπαρχει σεβας προς ολους.

 

 Και επισης θα πρεπει να υπαρχει σεβας στους ειδικους, διοτι αυτη ειναι η ιδιοτητα νομιζω που ολοι επιζητουν οταν μπαινουν σε ενα φορουμ, η εξειδικευση. Και μαλλον κατι τετοιο πρεπει να ειχε στο μυαλο του ο admin, πως οταν μιλαει καποιος αποδεδειγμενα ειδικος πανω στον τομεα του, θα πρεπει να υπαρχει ενας σεβασμος, πρωτα απο ολα επειδη θα πρεπει να ειμαστε χαρουμενοι που συμμετεχει καποιος που μπορει να μας δωσει τα φωτα του.

 

 Καπως ετσι θα το αναδιατυπωνα, οτι οπως σεβομαστε οποια μελη δεν εχουν εμπειρια στα σχετικα θεματα, θα πρεπει και να σεβομαστε και τους ειδικους και τους εμπειρους επαγγελματιες. Απλα και κατανοητα.

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, manosx είπε

 Σαφως πρεπει να υπαρχει σεβας προς ολους.

 

 Και επισης θα πρεπει να υπαρχει σεβας στους ειδικους, διοτι αυτη ειναι η ιδιοτητα νομιζω που ολοι επιζητουν οταν μπαινουν σε ενα φορουμ, η εξειδικευση. Και μαλλον κατι τετοιο πρεπει να ειχε στο μυαλο του ο admin, πως οταν μιλαει καποιος αποδεδειγμενα ειδικος πανω στον τομεα του, θα πρεπει να υπαρχει ενας σεβασμος, πρωτα απο ολα επειδη θα πρεπει να ειμαστε χαρουμενοι που συμμετεχει καποιος που μπορει να μας δωσει τα φωτα του.

 

 Καπως ετσι θα το αναδιατυπωνα, οτι οπως σεβομαστε οποια μελη δεν εχουν εμπειρια στα σχετικα θεματα, θα πρεπει και να σεβομαστε και τους ειδικους και τους εμπειρους επαγγελματιες. Απλα και κατανοητα.

Γενικα σεβομαστε, αδιακριτως γαλονιων.

 

Η πλακα, κ αν αυτη σηκωνεται, που κ ποσο καλο θα ηταν να μας εξηγηθει λιγο με πιο νια νια τροπο.

 

Οσο κ να φαινεται αστειο, ειναι σοβαρο. Η οικειοτητα (ως ενος σημειο) κ οι αστεισμοι (σε θεμα που το σηκωνει, σε ατομο που το σηκωνει κλπ), αν γινεται με τροπο που μπορει να παρακολουθησει καποιος χωρις να θελει ρεφερανς κ ιστορικη αναδρομη στα δρωμενα του φορουμ, κ δυσκολο θα ειναι να κοπουν τελειως κ υπαρχουν (σε νορμαλ πλαισια) κ σε αλλα φορα. Κ δειχνει φιλικοτητα προς νεα μελη αν γινεται σε μικρες δοσεις κ οπου πρεπει.

 

Οποτε επαναλαμβανω, πως μια τετοια εξηγηση, καλο θα ηταν να δοθει

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει ξεκαθαριστεί αν στην ενότητα περί ανέμων και υδάτων επιτρέπονται πολιτικές και θρησκευτικές συζητήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Δεν έχει ξεκαθαριστεί αν στην ενότητα περί ανέμων και υδάτων επιτρέπονται πολιτικές και θρησκευτικές συζητήσεις. 

 

Νομίζω ότι δεν επιτρεπονται γενικώς αυτού του ειδους οι συζητήσεις.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου