Προς το περιεχόμενο

Vox ToneLab ST , ZOOM G2.1U , DigiTech RP500


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον αγαπητοι συμφορουμητες αποφασισα να αλλαξω το Yamaha Magicstomp (βλακιαααααα)...Και ειμαι αναμεσα σε vox tonelab st, zoom g2.1u και digitech rp500...Παιζω Kυριως μεταλ και χαρντ ροκ...Metallica, AC/DC, Iron Maiden κλπ κλπ κλπ.... τι μου προτεινετε?

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορετικού ''κυβισμού'' μηχανήματα, η digitech ανήκει στην μεγάλη κατηγορία ενώ είναι

και πιο καινούρια, υπάρχει και μια στις αγγελίες αν δεν κάνω λάθος, ρίξε μια ματιά. Κάνε

μια αναζήτηση στο forum, έχει συζητηθεί πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως διαφορετικού κυβισμού.

 

οι άλλες δύο δεν κάνουν και πολύ για λάιβ καταστάσεις ας πουμε. Όχι δεν κάνουν, απλά θα σε δυσκολέψουν.

 

υπάρχει και πιο καινούρια tonelab νομιζω EX λεγεται και ειναι πιο κοντά στην κατηγορία της ρπ500.

 

και το zoom μικρό ειναι μωρέ.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας ακούσει τη Digitech RP355,πιστεύω πως η RP500 θα σε υπερκαλύψει.Αν είσαι και τυχερός, ίσως προλάβεις κάποια στις αγγελίες:

http://smart.noiz.gr/details.php?id=41363

 

δεν έχω σχέση με τον πωλητή

 

Γενικότερα,το θέμα πεταλιέρα και είδικότερα η σειρά RP έχει συζητηθεί εξαντλητικά στο forum.Αν κάνεις μια σχετική αναζήτηση, πιστεύω θα λύσεις πολλές από τις απορίες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Aν παίζεις hard rock και metal τότε χαλαρά την 1η, αλλιώς για τα υπόλοιπα την 2η. Όχι πως η tonelab δε μπορεί να καλύψει τα 2 πρώτα που ανέφερα αλλά η digitech το κάνει καλύτερα και γενικότερα είναι πιο ολοκληρωμένη σαν πεταλιέρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω διάφορα και θέλω να καλύπτει ενα ευρυ φάσμα ήχων. Περισσότερο βέβαια παίζω Metallica, Guns n Roses, Pink Floyd, Queen κ.α. Μπορεί να παίξω όμως μέχρι και Coldplay. Οπότε ποιά θα μου προτείνατε καλύτερα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η RP500 είναι πολύ καλύτερη σε όλα και σε καθαρά και σε εφέ και στα βρώμικα.

Και έχει και κατασκευή ΤΑΝΚ.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου