Προς το περιεχόμενο

Κανονισμοί του forum 2024


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, gkourmoul1 είπε

 

Νομίζω ότι δεν επιτρεπονται γενικώς αυτού του ειδους οι συζητήσεις.

Σουηδία γίναμε. Το είχε πει ο Γιωργάκης και έγινε. 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δυστυχως τα ατιμα τα τρολ- μποτακια των κομματων δεν λυπουνται ουτε τα καημενα τα φορουμακια, οποτε επιβαλλεται η απαγορευση αν δε θελουμε να κανουμε τα νευρα μας κροσια καθε φορα που μπαινουμε εδω μεσα.

  • Μπερδεύτηκα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manosx είπε

Θα πρεπει να αναδιατυπωθει νομιζω αυτη η παραγραφος.

 

Προτείνω:

 

"Αποθαρρύνεται και εννίοτε είναι αντικείμενο μομφής η έλλειψη σεβασμού σε μέλη στα οποία έχει αποδοθεί οποιοδήποτε από τα παρακάτω εμβλήματα: Admin, Moderator, Modulator, Expert, Guru..... <προσθέστε ότι κρίνετε>".

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 cos, γιατι μπερδευεσαι;

 

 Ξεχασες οταν επιτρεποταν αυτα, οτι υπηρχαν χρηστες που εγραφαν ΜΟΝΟ για πολιτικη;

 

 Με οσους μιλαμε γενικα για τα μουσικα θεματα, δε θα ειχα προβλημα να συζηταω για οτιδηποτε, και για πολιτικη.

 

 Οταν ομως ο αλλος ζει μονο για αυτο, η μαλλον ζει μονο ΑΠΟ αυτο, και θελει να πει το ποιηματακι του, και οτι και να πεις εσυ, αυτος ειναι σε φαση " ου κε πεισεις καν με πεισεις", και αρχιζει τα γνωστα, ad hominem χαρακτηρισμους and all that jazz, ε τοτε αστο καλυτερα, να λειπει το βυσσινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι το μόνο που θέλει ο cos_dr είναι να μνημονεύει καμιά φορά το Αντρέα και ίσως θα μπορούσε να του επιτραπεί με ένα ειδικό κανονισμό ειδικά για cos_dr (μια πρόταση κάνω)

  • Like 2
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, manosx είπε

 cos, γιατι μπερδευεσαι;

 

 Ξεχασες οταν επιτρεποταν αυτα, οτι υπηρχαν χρηστες που εγραφαν ΜΟΝΟ για πολιτικη;

 

 Με οσους μιλαμε γενικα για τα μουσικα θεματα, δε θα ειχα προβλημα να συζηταω για οτιδηποτε, και για πολιτικη.

 

 Οταν ομως ο αλλος ζει μονο για αυτο, η μαλλον ζει μονο ΑΠΟ αυτο, και θελει να πει το ποιηματακι του, και οτι και να πεις εσυ, αυτος ειναι σε φαση " ου κε πεισεις καν με πεισεις", και αρχιζει τα γνωστα, ad hominem χαρακτηρισμους and all that jazz, ε τοτε αστο καλυτερα, να λειπει το βυσσινο.

δεν μπορώ να απαντήσω. 😄

3 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Πιστεύω ότι το μόνο που θέλει ο cos_dr είναι να μνημονεύει καμιά φορά το Αντρέα και ίσως θα μπορούσε να του επιτραπεί με ένα ειδικό κανονισμό ειδικά για cos_dr (μια πρόταση κάνω)

Εγώ είμαι δεξιός.

 Το ξέρουν όλοι. Τρόλαρα κάποιους γιατί μου έβαζαν ταμπέλες.

 όσοι με ξέρουν προσωπικά ξέρουν που ανήκω πολιτικά.

 Ακόμα και αυτοί που με πειράζουν.

 Σημασία έχει πως είναι ευκαιρία να ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ και να ΓΙΝΕΙ HARD MODERATION σε ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ.

 Για τα σχόλια έχω να κάνω παρατηρήσεις, αλλά οι κανόνες έχουν μπει και οφείλουμε να τους τηρήσουμε αναγκαστικα.

 Αν είναι να τους βελτιώσουν θα το κάνουν.

 Έχω εμπιστοσύνη στα παιδια.

Επεξεργασμένο από cos_dr

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Πιστεύω ότι το μόνο που θέλει ο cos_dr είναι να μνημονεύει καμιά φορά το Αντρέα και ίσως θα μπορούσε να του επιτραπεί με ένα ειδικό κανονισμό ειδικά για cos_dr (μια πρόταση κάνω)

 

 Οι αναφορες σε ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ ζητηματα απαγορευονται.

 

  FFa9JWAXEAAZUCl.thumb.jpg.5ddfb721ddcbf9b8416868f4357dbbe7.jpg

  • Like 1
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διευκρίνηση θα ήθελα κι εγώ.

 

Ο κανόνας Νο 17 είναι ο εξής.

 

"Τα μέλη συμφωνούν να μη προωθούν, να διαφημίζουν ή να δυσφημίζουν έμμεσα, αλλά και άμεσα προϊόντα δικά τους ή άλλων και τις έμμισθες υπηρεσίες τους. Η αναφορά σε προϊόντα και υπηρεσίες μπορεί να γίνεται μόνο αν έχει ρόλο ενημερωτικό στην συζήτηση."

 

Αυτό σημαίνει ότι κάποια μέλη που άνοιγαν τέτοια threads (σαν ένα παράδειγμα και μόνο, θα αναφέρω τον γνωστό guitar coach), τώρα απαγορεύεται να το κάνουν?

Αυτά τα threads θα διαγράφονται?

Επίσης υπάρχουν εδώ κάποιοι επαγγελματίες, οι οποίοι είναι αξιόλογα μέλη κατά την γνώμη μου, και οι οποίοι κάνουν αναφορά σε προϊόντα ή υπηρεσίες που παρέχουν, ή με τα οποία έχουν άμεση σχέση (χωρίς να γράφουν ότι έχουν σχέση με αυτά, αλλά αυτό είναι ήδη γνωστό σε όλους).

Αυτό κόβεται?

Αν πχ εγώ πουλάω προϊόντα της fender, θα μπορώ να ανοίγω νήμα γι' αυτά τα προϊόντα?

 

EDIT: Έτσι όπως είναι γραμμένος ο συγκεκριμένος κανονισμός ...

"να μη προωθούν, να διαφημίζουν ή να δυσφημίζουν έμμεσα, αλλά και άμεσα προϊόντα δικά τους ή άλλων ..."

... κανονικά δεν θα μπορεί κανείς να ανοίξει νήμα υποστηρίζοντας οποιοδήποτε προϊόν (και ας μην έχει σχέση με αυτό).

Πχ κανείς δεν μπορεί να ανοίξει ένα θέμα για το πόσο καλή είναι μια κιθάρα, γιατί έτσι διαφημίζει κάποιο προϊόν άλλων.

 

Αυτό το τελευταίο, έχει να κάνει μόνο με το τυπικό του συγκεκριμένου κανονισμού φυσικά.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 2
  • Συμφωνώ 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, manosx είπε

Οι αναφορες σε ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ ζητηματα απαγορευονται.

Να εφαρμοστούν αυστηρά οι κανόνες.

Για όλους. Ισότιμα.

Χωρίς διακρίσεις.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να γίνεται  moderation σε συμβουλές που δίδονται με τρόπο επίμονο και ενοχλητικό.

 Να γίνει!!! Να γίνει!!!!!🙏

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου