Προς το περιεχόμενο

Μαγαζί για live κιθάρα-φωνή


LeoP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το λινκ οντως εχει προβλημα. Εγω εκανα αλχημειες για να το ανοιξω.

 

Εδω ειναι το καναλι http://www.youtube.com/user/grdrumer#p/u

 

εδω το βιντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τραγουδιστής μια χαρά είσαι, αν μη τι άλλο εκφραστικός. Τώρα σαν κιθαρίστας, νομίζω έχεις ένα μικρό πρόβλημα με το χρόνο.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τραγουδιστής μια χαρά είσαι, αν μη τι άλλο εκφραστικός. Τώρα σαν κιθαρίστας, νομίζω έχεις ένα μικρό πρόβλημα με το χρόνο.

 

One take ειναι το παιξιμο και ηθελα πιο πολυ να εστιασω στο κλιπακι για καποιο δικο μου λογο.. Κιθαριστας φτασμενος δεν ειμαι, μπορω ομως να παιξω και καλυτερα απο οτι φαινεται στο βιντεο αυτο, το οποιο σε καμια δε θα το εδινα για ντεμο για να δειγματισω τον εαυτο μου... Ευχαριστω παντως! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Κοιτα να δεις, η απειρια ειναι ολοφανερη αλλα εχεις συναισθημα και - συμφωνω με το Νεστορα - εκφραστικοτητα. Αυτο φαινεται απο μια φοβια - σφιξιμο που σου βγαινει, που ενας μη ευαισθητος δεν θα την ειχε.  Απο φωνη - επαναλαμβανω για απειρος - εισαι μια χαρα, με καλες προοπτικες. Απο κιθαρα θες δουλεια. Κι αυτο το ΣΙ Μινορε γιατι το βαζεις πριν την ωρα του συνεχεια?

  Νομιζω οτι η ιδιοσυγκρασια σου με παραπεμπει σε κλασικη περιπτωση τραγουδιστη που την κιθαρα τη βαζει σε δευτερη μοιρα. Αν εχω δικιο, μην κανεις αυτο το λαθος - ασχολησου και τεχνικα με την κιθαρα.

 

Παντως ρε delta66, πολυ αυστηρος εισαι γι αυτο που ακουσαμε! Δηλαδη διαβαζω το σχολιο σου και παω να δω το βιντεο σε φαση "τωρα θα γελασουμε" αλλα ΔΕΝ γελασα. Για ερασιτεχνικο δεν ειναι καθολου ασχημο.

 

  Τωρα για μαγαζι LeoP,νομιζω οτι μια χαρα μπορεις να ξεκινησεις σε φοιτηταδικα, αλλα δειλα δειλα, ισως να ανοιγεις το προγραμμα αλλονων και παντως σιγουρα χωρις οικονομικες απαιτησεις.... ::) για αρχη.  Αλλα μη μασας... Δεν μπορεις ακομα να βγαλεις προγραμμα ισως, αλλα για λιγα τραγουδια ακουγεσαι πολυ ευχαριστα - ακριβως λογω συναισθηματος και λογω προοπτικης,η οποια ειναι ευδιακριτη.  my 2 cents.... :P

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

santso 4 ευχαριστω για την ολοκληρωμενη απαντηση...

Σε μια βδομαδα οταν γυρισω απο διακοπες θα ηχογραφησω και ανεβασω αλλα 2-3 κομματια (χωρις βιντεο και φαμφαρες) για να μου πειτε τη γνωμη σας γιατι θελω να δω τι αξιζω και που να το παλεψω επειδη μου αρεσει αυτο που κανω.

Πραγματικα ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Κοιτα να δεις, η απειρια ειναι ολοφανερη ...

 

Παντως ρε delta66, πολυ αυστηρος εισαι γι αυτο που ακουσαμε! Δηλαδη διαβαζω το σχολιο σου και παω να δω το βιντεο σε φαση "τωρα θα γελασουμε" αλλα ΔΕΝ γελασα. Για ερασιτεχνικο δεν ειναι καθολου ασχημο.

 

Αυτο ειδα και εγω και δεν σχηματισα την αποψη μου απο το βιντεο αυτο, αλλά και απο άλλα στο καναλι του.

 

Το σχολιο μου δεν περιμενα οτι θα δημιουργησει εντυπωση για να χλευασετε το βιντεο.

Απλα ειπα ειλικρινα την αποψη μου και με την προυποθεση οτι θα βγει να τραγουδησει σε κοινο ημιεπαγγελματικα. (Ερασιτεχνικα δεν μπορω να πω, γιατι θελει να εμφανιστει σε ενα χωρο που καποιοι πληρωνουν για να πανε. Δεν θα ειναι γιορτη στο σπιτι με τους συγγενεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειδα και εγω και δεν σχηματισα την αποψη μου απο το βιντεο αυτο, αλλά και απο άλλα στο καναλι του.

 

Τα 2 τελευταια ειναι αυτα που ειναι προς ακροαση... Το "Μη γυρισεις" και το "Ποτε ξανα", το οποιο και αυτο ειναι πρωτη εκτελεση και ληψη.

Στο youtube υπαρχουν απειρες διασκευες τραγουδιων, αλλα οι περισσοτεροι εχουν ξοδεψει ωρες και ωρες για μια καλη εκτελεση ενος 3λεπτου 4λεπτου κομματιου, εγω δεν εκανα κατι τετοιο, γιατι οπως ειπα, δεν τα εχω βαλει για να προωθησω τον εαυτο μου. Τα εβαλα για να τα δουν καποιοι ανιδεοι μουσικα φιλοι μου και το Ποτε ξανα συγκεκριμενα για την πρωην σχεση μου....

 

Σε μια βδομαδα λοιπον μπορω να ανεβασω κατι σε φαση προωθησης αν ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο youtube υπαρχουν απειρες διασκευες τραγουδιων, αλλα οι περισσοτεροι εχουν ξοδεψει ωρες και ωρες για μια καλη εκτελεση ενος 3λεπτου 4λεπτου κομματιου, εγω δεν εκανα κατι τετοιο....

Μα δεν εχει σχεση αυτο.

Εσυ live θα παιζεις.

Οτι ειδαμε στο βιντεο θα βλεπει και ο κοσμος, Δεν θα κανεις editing.

Δεν θα εχεις πολλα μπαλακια.

Με το τελευταιο θα παιζεις. (coin up games  ;))

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν εχει σχεση αυτο.

Εσυ live θα παιζεις.

Δεν θα εχεις πολλα μπαλακια.

Με το τελευταιο θα παιζεις. (coin up games  ;))

 

Οτι ειδαμε στο βιντεο θα βλεπει και ο κοσμος, Δεν θα κανεις editing.

 

Δεν ειπα ουτε οτι θα το πειραξω, ουτε οτι θα παιξω 100 φορες για να βγει το καλο. Θα γραψω τραγουδια σε φαση βγαζω τον καλυτερο μου εαυτο για να κανω να με ακουσει ο αλλος και να μην του καθεται κατι ασχημα στα αυτια. Ενα μπαλακι μονο, αλλα με σωστο παιξιμο. Οπως προειπα δεν με προωθω με αυτα τα δυο τραγουδια, συν τοις αλλοις δεν ειναι και τα καλυτερα μου, αλλα λογο χωρισμου, αυτα ηθελα να γραψω... Δεν ειμαι Youtube Guitar Player η οπως αλλιως θες πες το αυτο που φωρτωνουν βιντεο καποιοι για να δειξουν το ταλεντο τους. Αφου ειδες και τα αλλα βιντεο νομιζω πως θα το καταλαβες αυτο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου