Προς το περιεχόμενο

the traveler


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μου λες, η αφίσσα πάνω από το προσκεφάλι σου είναι του Satriani? (To κομμάτι δικό του είναι?).

Είσαι πολύ καλός στο μεγαλύτερο μέρος του κομματιού. Υπάρχει μια μικρόπ@π@ρίτσ@ στο 2.20, μου τα χαλάς στο improvise όμως, που πας να παίξεις πιο γρήγορα απ' όσο μπορείς και απ' όσο πρεπει. Αν έμενες στο ύφος του "κουπλέ" σ' όλο το κομμάτι σίγουρα θα ήταν το καλύτερό σου.

 

 

 

 

Υ.Γ. Δεν είμαι σκληρός, έτσι? ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι του καράφλα   ;) είναι το κομμάτι και όχι δεν έχω αφίσα του γιατί δεν με αφήνει  :'( η γυναίκα μου, αλλιώς θα είχα  ;D ;D ;D. Παπαρίτσες έχει πολλές, οne take είναι ότι βγήκε με την πρώτη  ;), το έγραψα μόλις ήρθα το απόγευμα από την θάλασσα όπου ήμουν με τους γιούς μου, εκεί όπου με ταξίδεψαν πολλές  Ρωσίδες  :o, με τις οποίες έχει γεμίσει το νησί  ;).  Και όχι δεν ήσουν και πολύ σκληρός  >:( , μου έχεις γράψει και χειρότερα  ;D ;D ;D

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε τον εχεις λιωσει μιλαμε. Ετσι?

Ηχος σουπερ ιδιος και οχι μονο απο τα οργανα αλλα και απο τα χερια.

Θα εχεις φαει ωρες μαζι του.

 

Λαθακια λιγα. Και για one take (Live δλδ), δεν το συζηταμε.

Θα  τα διορθωσουμε μετα με τα protools  ;D

(Aαα τη γεφυρα πρεπει να την ξαναγραψουμε ολη, γιατι θελει ογδοα και στο ποδι στο crybaby  ;D)

 

Με τον satch εχω "μαθητευσει" και εγω αλλα ευτυχως εμενα δεν με "σημαδεψε" τοσο πολυ γιατι παραλληλα σκαλιζα κι αλλα πραγματα.

Μια χαρα το εχεις και χαιρομαι να σε ακουω, αλλα σκαλιζε και τιποτα αλλο. (for your sake)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το κομμάτι δεν το ξέρω, Satriani δεν ακούω όμως...

Δεν κατάλαβα αν υπήρχε "θέμα" της προκοπής σε όλο αυτό, ή ήταν κάτι σαν έναν αυτοσχεδιασμό.

Νομίζω Πάνο ότι πρέπει πια αρχίσεις σοβαρά να σκέφτεσαι να παίξεις την δικιά σου μουσική (έχεις τις δυνατότητες γι' αυτό και στο γράφω).

Ότι είχε να σου δώσει ο Satriani σου το έχει δώσει.

Στο χέρι σου είναι (κυριολεκτώ ;D) να το χρησιμοποιήσεις δημιουργικά πλέον.

Ξεκίνησε χαλαρά παίζοντας μικρές φράσεις (του Satriani γιατί όχι?) και προσπάθησε να τις επεκτείνεις, να σκεφτείς τι θα μπορούσε να τις ακολουθήσει, να "παίξεις" μαζί τους.

Κάποια στιγμή θα σου κάτσει κάτι που μπορεί να μοιάζει με Satriani αλλά δεν θα είναι. Θα είναι Πάνος.

Τότε θα έχεις βρει το πρώτο θέμα σου. Όλα τα άλλα θα έρθουν σιγά σιγά.

Βρες "θέματα".

Σίγουρα κάτι θα τα κάνεις, κάπως θα τα επεξεργαστείς.

ΜΠΟΡΕΙΣ

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Πανο για one take ειναι μια χαρα(και βαλε).

 

Ναι του καράφλα  ;) είναι το κομμάτι και όχι δεν έχω αφίσα του γιατί δεν με αφήνει  :'( η γυναίκα μου, αλλιώς θα είχα  ;D ;D ;D.Το έγραψα μόλις ήρθα το απόγευμα από την θάλασσα όπου ήμουν με τους γιούς μου, εκεί όπου με ταξίδεψαν πολλές  Ρωσίδες  :o, με τις οποίες έχει γεμίσει το νησί  ;).  Και όχι δεν ήσουν και πολύ σκληρός  >:( , μου έχεις γράψει και χειρότερα  ;D ;D ;D

 

Αφισα να βαλεις εσωτερικα της ντουλαπας σου(δεν θα σε δει κανεις). ;D ;D ;D ;D

 

Επειδη το εγραψες κατω απ αυτες τις συνθηκες(τα γιουνακια σου-να σου ζησουν-και Ρωσιδες-δεν ειναι το φορτε μου αλλα ΟΚ)πρεπει να ειμαι σκληρος.

Θελει ενα μικρο ξεσπασμα(ξερω το B.T.μπλα μπλα εχει τη δυσκολια οτι σε περιοριζει σε

τετοια πραγματα αλλα αν βρεις τροπο το οποιοδηποτε κομματι θα ανεβει πολυ).

Παντως οντως βαλε κατι δικο σου κι ας ειναι και σε πρωτολεια μορφη).

Αξιζει τον κοπο.Το χεις φιλε Πανο!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους για το ότι το ακούσατε και για την κριτική επίσης  ;). Έχω ιδέες για να γράψω κάποια δικά μου κομμάτια, αλλά περιορίζομαι διότι δεν παίζω και δεν έχω μπάσο, όπως και δεν έχω καμία ιδέα από το πως θα κάνω μια σωστή ηχογράφηση με ντραμς κλπ  ???.

Θα το προσπαθήσω όμως κάποια στιγμή, όταν θα πάρω άδεια  :P και θα έχω χρόνο ίσως ?  

 

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου