Προς το περιεχόμενο

Epiphone Dot Studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

οχι εσενα Λακη  :P (καλημερα φιλε)

Τι καλημέρα ωρέ, Βράδιασε ;D ;D

 

ωραιο κομματι ρε λακη (το εχω ξανακουσει ;D)

Και εγώ.... :P :P ;D

 

Καφέ τώρα, έδωσα ότι είχα να δώσω για την 335. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να συμπληρωσω οτι το laminated maple χαλαει - σπαει - γρατζουνιεται πα - νευ - κο - λα

 

τα εχεις μπερδεψει λιγακι,ειναι το ΠΛΕΟΝ ΓΕΡΟ υλικο για να φτιαξεις ηλεκτρικες κιθαρες hollow body (επισης εχει και λιγοτερο feedback μια και ειναι πιο ψοφιο απο το solid top)  ,για αυτο αλλωστε σχεδον ολες ειναι φτιαγμενες απο laminated maple (κοντρα πλακε δηλ.)...αλλωστε ο λογος υπαρξης του lamination ειναι αυτος ακριβως (ειναι πολυ πιο γερη και ακαμπτη μια κατασκευη απο laminated φυλλα ξυλου παρα απο ενα solid κομματι ξυλου)

 

οι χιλιαδες GIBSON ES335 που κυκλοφορουν απο το 57 και μετα και,,,ζουν ακομα το αποδεικνυουν...

 

το bigsby δεν θα το τολμουσα να το βαλω πανω στην dot μιας και οπως ειπε και ο λακης ειναι ενα κομματι ξυλο - εκει που θα την τρυπησεις για να βαλεις το "τρεμουλο" μπορει και να την καταστρεψεις............(δικη μου αποψη βεβαια.......)

 

το bigsby μπαινει ...αβασανιστα μια και φυσικα η κιθαρα ΔΕΝ ειναι ενα κομματι ξυλο,αλλωστε εχει centerblock που την κανει...τεθωρακισμενη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω να σε καλα ρε Superfunk για τις πληροφοριες.... :)

 

Εχθες είχα κατατρομάξει με το post του messalion για το laminated maple...

Δηλαδή μπορώ άφοβα να βάλω bigsby ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντίθεση με τους φίλους που σου απάντησαν ήδη, όσες epiphone dot δοκίμασα ποτέ μου φάνηκαν απλά κακές κιθάρες, σε αντίθεση με τις αντίστοιχες sheraton. Θα σου πρότεινα να ψάξεις για sheraton μεταχειρισμένη, αξίζει πολύ περισσότερο τα χρήματά της, σε ποιότητα κατασκευής, ήχο, αίσθηση, ομορφιά (!) και μάλλον θα πάρεις τα χρήματά σου πίσω στην περίπτωση που θες να την πουλήσεις για κάτι καλύτερο/διαφορετικό (κάτι που δεν μπορώ να πω με σιγουριά για την dot).

 

Μπορεί απλά να στάθηκα άτυχος σε αυτές που δοκίμασα, αλλά δεδομένου ότι μάλλον σκέφτεσαι να την παραγγείλεις απ' έξω, υπάρχει ρίσκο να πέσεις σε κακό όργανο και να έχεις προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Δεν θα μου άρεσε ποτέ να πουλήσω κάποια κιθάρα που έχω όσο και να έχω ανάγκη από φράγκα. Μου αρέσει να τις κρατάω σαν συλλογή και όχι απλά να έχω μια κιθάρα για να κάνω το κέφι μου... :)

 

2) Θα είναι η πρώτη μου αγορά μέσα απ'το Thomann και για να πω την αλήθεια έχω ένα αγχος οσο αναφορά σε τι κατάσταση θα μου έρθει η κιθάρα... :(

Υπάρχουν πολλά περιστατικά μέσα στο Thomann που να έχουν έρθει προβληματικά?  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) Θα είναι η πρώτη μου αγορά μέσα απ'το Thomann και για να πω την αλήθεια έχω ένα αγχος οσο αναφορά σε τι κατάσταση θα μου έρθει η κιθάρα... :(

Υπάρχουν πολλά περιστατικά μέσα στο Thomann που να έχουν έρθει προβληματικά?  ???

 

Πρέπει να σταθείς πολύ άτυχος για να παραλάβεις προβληματική κιθάρα.Αλλά ακόμη και να συμβεί κάτι ,εύκολα ή δύσκολα θα σου στείλουν καινούρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί ρε γαμώτο να είμαι ΤΟΣΟ γκαντέμης...

Μακάρι να βάλει ο Θεος το χέρι του να μην γίνει καμια στραβή... :-\

 

Για ποιά κιθάρα ενδιαφέρεσαι;Για τη Dot; Αν είσαι Αθήνα γιατί δεν κοιτάς στα μαγαζιά;

Η Dot είναι μόνο 55ευρώ πιο ακριβή.Στη studio η διαφορά μαζί με τα μεταφορικά του thomann είναι μόλις 20ευρώ

 

Αν το παζαρέψεις ή βρεις φτηνότερο κατάστημα μπορεί να σου έρθει πολύ κοντά και να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο.

 

http://www.prostage.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=4393

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου