Προς το περιεχόμενο

Ibanez jem 7v


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσοι ξερουν απο tremolo ibanez edge

 

πρόσφατα αγόρασα μια  steeve vai jem 7v. Εχω ένα προβληματάκι με το τρεμολο. Οταν το χρησιμοποιω ξεκουρδιζει την κιθάρα και πρέπει να το ξαναχρησιμοποιησω ελαφρα για να επανέρθει το σωστό κούρδισμα!! Κάνω κάτι λάθος?? το τρέμολο είναι σε ευθεια με το σκάφος όπότε δεν βλέπω τί αλλο μπορώ να κάνω. Please help!! ??? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την πηρες μεταχειρισμενη η καινουρια?

επισης ρυθμισες υψος στο τρεμολο με τις χορδες πανω στην κιθαρα κουρδισμενες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις τα υπόλοιπα σωστά, κούρδισμα, κλείδωμα, μάλλον έχουν φαγωθεί τα "μαχαίρια" που έρχονται σε επαφή με τα studs που είναι χωμένα στην κιθάρα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις τα υπόλοιπα σωστά, κούρδισμα, κλείδωμα, μάλλον έχουν φαγωθεί τα "μαχαίρια" που έρχονται σε επαφή με τα studs που είναι χωμένα στην κιθάρα.

Γ αυτο του εκανα τις παραπανω ερωτησεις  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τα σχόλια. Την πήρα καινουργια την κιθαρα και έχει παιχτεί λίγο.  Από ότι βλέπω δεν μπορώ να κάνω και πολλά μόνος μου. Λέω να την πάω στον Τρίμη για service μάλλον.

Thanks anyway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καθαρα θεμα ΣΩΣΤΟΥ σεταρισματος του τρεμολο και γενικοτερα της κιθαρας μιας και οσες κιθαρες εχω δοκιμασει (αλλα και ειχα στη κατοχη μου) αυτου του επιπεδου τιμης που εχουν το συγκεκριμενο τρεμολο σε καμμια δεν το βρηκα ελλατωματικο απο τη μανα του.Δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα ξεκουρδισματος.Εγω τα σεταρω μονος μου μετα απο τοσα χρονια αλλα εσυ αφου λες οτι δεν γνωριζεις πραγματα να την πας να σου τη σεταρει μαστορας μην κανεις καμμια ζημια.

ΣΕΤΑΡΙΣΜΑ θελει οχι SERVICE....μην σε παραμυθιασουν με τιποτα περιεργα για να σου τα παρουν.

Αυτα απο εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου