Προς το περιεχόμενο

Πετάλι Ως Sustainer. Υπάρχει?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Αυτό είναι κομπρέσσορας, δεν είναι ??? τύπου CS-3?  

 

Απ' όσο ξέρω διαφέρει αρκετά απ' το CS3 μιας κι έχει ξεχωριστό sustainer mode στο οποίο δεν επηρεάζεται το attack πάρα μόνο το decay. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι ακριβώς αυτό που ψάχνεις και δεν το 'χω χρησιμοποιήσει γι αυτό και σου 'πα να το τσεκάρεις. Θέλεις άπειρο sustain στη νότα ή να 'χεις την αρμονική όπως στο παλιό sustainer της Hamer;

 

http://www.mpamp.com/pedal/pedals-fgc.htm

 

Υπάρχει και το Rockman Sustainor από τα 90s που είναι κορυφαίο αλλά που να το βρείς τώρα...Και είναι και half rack.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απ' όσο ξέρω διαφέρει αρκετά απ' το CS3 μιας κι έχει ξεχωριστό sustainer mode στο οποίο δεν επηρεάζεται το attack πάρα μόνο το decay. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι ακριβώς αυτό που ψάχνεις και δεν το 'χω χρησιμοποιήσει γι αυτό και σου 'πα να το τσεκάρεις. Θέλεις άπειρο sustain στη νότα ή να 'χεις την αρμονική όπως στο παλιό sustainer της Hamer;

 

http://www.mpamp.com/pedal/pedals-fgc.htm

 

Υπάρχει και το Rockman Sustainor από τα 90s που είναι κορυφαίο αλλά που να το βρείς τώρα...Και είναι και half rack.

 

 

Βασικά, όπως είπα και στο πρώτο μου ποστ, θέλω κάτι παρόμοιο με αυτό που κάνει το on-board sustainer.

 

Το rockman είναι πολύ ωραίο (κάποτε ήταν τα απόλυτα recording tools) αλλά δεν κάνει αυτό που θέλω.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βασικά, όπως είπα και στο πρώτο μου ποστ, θέλω κάτι παρόμοιο με αυτό που κάνει το on-board sustainer.

 

Το rockman είναι πολύ ωραίο (κάποτε ήταν τα απόλυτα recording tools) αλλά δεν κάνει αυτό που θέλω.

 

 

Το μόνο on board sustainer που έχω ακούσει είναι το sustainiac της Hamer πριν από πολλά χρόνια. Αυτό θυμάμαι πως είχε ένα transition από τη νότα σε αρμονική αν κρατούσες τη νότα αρκετή ώρα. Εσύ θες κάτι τέτοιο ή απλά να έχει άπειρο sustain η νότα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο on board sustainer που έχω ακούσει είναι το sustainiac της Hamer πριν από πολλά χρόνια. Αυτό θυμάμαι πως είχε ένα transition από τη νότα σε αρμονική αν κρατούσες τη νότα αρκετή ώρα. Εσύ θες κάτι τέτοιο ή απλά να έχει άπειρο sustain η νότα;

Να έχει άπειρο sustain η νότα, όπως το sustainer της Fernades.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί λες πως δε σου κάνει το Mad Professor;

Διότι δεν κρατάει τη νότα, απλά παρατείνει το χρόνο πριν το σβήσιμο...Τουλάχιστον απ'τα βίντεο που έχω δει στο youtube.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Διότι δεν κρατάει τη νότα, απλά παρατείνει το χρόνο πριν το σβήσιμο...Τουλάχιστον απ'τα βίντεο που έχω δει στο youtube.

 

Δεν έχω ακούσει τη Fernades και δεν καταλαβαίνω τί θες να πείς...Το παρατείνει το decay (στο άπειρο) και το κρατάει τη νότα είναι κάτι διαφορετικό ας πούμε;

Sats το dist-feedbacker της Boss? ;D

 

 

Αυτό πηγαίνει σε συγκεκριμένη αρμονική. Τον ρώτησα πριν και δεν τον ενδιαφέρει κάτι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το fernandes sustainer εχει τρεις επιλογες. η μια κραταει τη νοτα, πινεις καφε, επιστρεφεις και ακομα παιζει  :) , η δευτερη βγαζει αρμονικη και η τριτη ειναι συνδυασμος των δυο. συντομα θα εχω κλιπ ηχου για οποιον ενδιαφερεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το σύστημα της fernades, αλλά το θέμα είναι ότι δεν θέλω να "πετσοκόψω" καμία απ'τις κιθάρες μου.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου