Προς το περιεχόμενο

Line6 DM4 ή.....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ενδιαφέρον "κουτάκια", το μόνο που δε βρήκα σε βίντεο στο youtube είναι κάποιος να παίζει με τις δυναμικές απ'το volume της κιθάρας.

Θα τους στείλω σίγουρα e-mail να δω τι παίζει. (βέβαια και αν δεν "ακούει" καλά τι θα μου πουν, οτι "ακούει"?)

Μόλις ήρθε και η απάντηση απ'την source audio.

Hi William,

Thanks for the email. I would say that in general most of the distortion

types reacts very well to guitar volume differences. That said, because of

the multi-effect nature of the pedal, we could really use an input stage

that would react the same way as a real Fuzz Face (for example) would with a

guitar volume difference.

 

I'll see if we can set up an example audio/video demo to give you a good

feel for how it sounds. We'll try to do it soon but I don't want to make

any promises.

 

Please let me know if you have any other questions.

 

Best,

Jesse

Τι λέτε?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μόλις ήρθε και η απάντηση απ'την source audio.Τι λέτε?

 

Καταρχήν λέω μπράβο για το customer support.

 

Καταδεύτερον λέω ότι προσπαθούν να το παίξουν λίγο "safe" μιας και δεν ξέρουν αν εσύ περιμένεις την "απόλυτη" fuzz face (ή whatever) συμπεριφορά από το πετάλι, και δεν θέλουν να εκτεθούν.

 

Μακάρι να μπορούσες να το δοκιμάσεις βέβαια... Και, αν τελικά αποφασίσεις για Source Audio, είναι καλή ιδέα να ψάξεις στο ebay για μτχ Classic Pro, ώστε να έχεις και τις ευκολίες πολλαπλών presets, MIDI, κλπ.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι για το  DM4...

1)Μπορείς να βάλεις επομένως 4 διαφορετικά γκάζια(distortion,od,fuzz) και ουσιαστικά να μη χρειάζεσαι άλλα γκάζια,λόγω του εύρους του πεταλιού και των δυνατοτήτων του(αναφερόμενος τόσο στο ηχόχρωμα όσο και στην αίσθηση)?

2)σχετικά με αυτό o TGL ανέφερε πως με την κυκλοφορία των m9/m13 και τους νέους επεξεργαστες έχουμε καλύτερα ηχητικά αποτελέσματα...είναι τόσο αισθητή αυτή η διαφορά? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν λέω μπράβο για το customer support.

 

Καταδεύτερον λέω ότι προσπαθούν να το παίξουν λίγο "safe" μιας και δεν ξέρουν αν εσύ περιμένεις την "απόλυτη" fuzz face (ή whatever) συμπεριφορά από το πετάλι, και δεν θέλουν να εκτεθούν.

Όντως μπράβο τους για την τίμια και "διπλωματική" απάντησή.

Άρα θα περιμένω ή κάποιο βίντεο (απ'την Source Audio) ή να το δοκιμάσω (που δεν το βλέπω αφού εδώ στη Ρόδο δεν το φέρνει κανένας και πόσο μάλιστα αν τους πω ότι θέλω να το δοκιμάσω πριν το πάρω διότι...) ή αν το έχει κάποιος και μπορεί να μας πει.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως μπράβο τους για την τίμια και "διπλωματική" απάντησή.

Άρα θα περιμένω ή κάποιο βίντεο (απ'την Source Audio) ή να το δοκιμάσω (που δεν το βλέπω αφού εδώ στη Ρόδο δεν το φέρνει κανένας και πόσο μάλιστα αν τους πω ότι θέλω να το δοκιμάσω πριν το πάρω διότι...) ή αν το έχει κάποιος και μπορεί να μας πει.

 

Καλά, υπάρχει και η "πονηρή" λύση, να το παραγγείλεις από Thomann και να το στείλεις πίσω αν δε σου κάνει.  ;)

 

@Reborn

Η ίδια η Line6 είχε δηλώσει ότι υπήρχε μια βελτίωση (α) στους αλγορίθμους και (β) λόγω των βελτιώσεων στο hardware. Πρακτικά μιλώντας, αμφιβάλω αν θα τη διαπιστώσεις σε "πραγματικές" συνθήκες (ίσως στο επίπεδο θορύβου).

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, υπάρχει και η "πονηρή" λύση, να το παραγγείλεις από Thomann και να το στείλεις πίσω αν δε σου κάνει.  ;)

Ξέρω ότι κάνεις πλάκα, αλλά με τίποτα, υπήρξα υπεύθυνος σε κατάστημα με μουσικά και πράγματα που δεν θα ήθελα να μου κάνουν, δεν κάνω.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω ότι κάνεις πλάκα, αλλά με τίποτα, υπήρξα υπεύθυνος σε κατάστημα με μουσικά και πράγματα που δεν θα ήθελα να μου κάνουν, δεν κάνω.

 

Μεταξύ μας πάντως, αυτό δεν είναι αντίθετο με την πολιτική του Thomann. Δεν έχεις δυνατότητα να δοκιμάσεις κάτι πριν το αγοράσεις, αν δεν σου κάνει, το γυρίζεις πίσω no questions asked. Και αυτοί το πουλάνε σαν returned item, χωρίς να χάσουν.

 

Προσωπικά, αν το έκανα αυτό, θα αγόραζα μετά κάτι άλλο ίσης αξίας, με το refund. Αλλά αυτό είναι η καθαρά δική μου "ηθική" προοπτική. Κατά τα άλλα, αυτά που αναφέρω στην πρώτη παράγραφο, δεν είναι λάθος, πιστεύω.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου