Προς το περιεχόμενο

ΘΑ παω canada kai θα παρω απο κει drums...προτασεις..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

στισ 19 πεταω για canada και μου ειπε ενα παιδι απο κει που χερω οτι εχει ενα μαγαζει μονο για ντραμς και τα εχει πολυ φτηνα...τι προτινεται? apo pearl εγω λεω η τα xport η τα mmx masters..για τις αλλες μαρκες δν ψηνομαι πολυ....θελω να χοδεψω γυρο στα 4000ευρω μαζι με πιατα...προτασεισ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στισ 19 πεταω για canada και μου ειπε ενα παιδι απο κει που χερω οτι εχει ενα μαγαζει μονο για ντραμς και τα εχει πολυ φτηνα...τι προτινεται? apo pearl εγω λεω η τα xport η τα mmx masters..για τις αλλες μαρκες δν ψηνομαι πολυ....θελω να χοδεψω γυρο στα 4000ευρω μαζι με πιατα...προτασεισ...

 

Εμένα προσωπικά μου αρέσουν πολύ τα gretsch, πχ αυτά εδώ: http://www.zzounds.com/item--GREMCE825PT

 

Ωστόσο δεν γράφω το μήνυμα τόσο γιἀυτό, μπορείς άλλωστε να δοκιμάσεις και να αποφασίσεις εσύ. Δυο πράγματα θέλω να αναφέρω:

 

1. Στο τελωνείο μπορεί να έχεις πρόβλημα, και πρέπει να προσπαθήσεις να μην πληρώσεις. Εμένα ο αδερφός μου είχε φέρει μια fender κιθάρα από αμερική, και όπως την κρατούσε στην θήκη δεν του είπε κανείς τίποτα, πέρασε χωρίς να δηλώσει τίποτα και όλα οκ. Πρέπει να φαίνεται πως είναι κάτι προσωπικό, δικό σου, και όχι κάτι που μόλις αγόρασες. Μην κουβαλάς κούτες κλπ, καλύτερα να τα βάλεις σε θήκες, ίσως και να φαίνονται τα δέρματα κάπως χτυπημένα ακόμα καλύτερα. Τυπικά, για να είσαι 'νόμιμος' πρέπει να πληρώσεις στο τελωνείο, αλλά προσπάθησε να το αποφύγεις.

 

2. Διαβάζοντας πολλά forum στο εξωτερικό, πολλοί καναδοί διαμαρτύρονται για τις τιμές στην χώρα τους σε σχέση με την Αμερική που συνορεύουν. Αν μπορείς, αν είσαι κάπου νότια στον Καναδά πχ Βανκούβερ, ίσως αξίζει να πεταχτείς πχ μέχρι το Seattle που έχει πολύ καλή σκηνή και καταπληκτικές τιμές -το seattle δεν πρέπει να είναι περισσότερο από 2-3 ώρες οδήγηση από Βανκούβερ..

 

 

Καλή τύχη σε ότι αποφασίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι.. απ' οτι μου ειπε αυτος που κανει ντραμς (που εκανε το ιδιο) τα περνας σαν αποσκευες..τα βαζεις το ενα μεσα στ' αλλο και ολα μαζι μεσα σε μια θηκη σκληρη..για τα πιατινια περνεις μια θηκη-τσαντα πλατης και αν σε ρωτισουν λες μουσικο ειμαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

montreal θα παω..ειναι λεει 2 μαγαζια στο μοντλεαλ που το ενα εχει τα πιατα μιση τιμι απο εδω και το αλλο τα τυμπανα.. στο τελωνιο θα τα περασω σαν προσοπικα αντικειμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποκλειεται να μην σε τσιμπησουνε στο τελωνειο (ειδικα αν τα ντραμς φαινονται ολοκαινουργια)

επισης ετοιμασου να πληρωσεις ενα υπερογκο ποσο στην αεροπορικη εταιρεια αν ειναι να τα "περασεις σαν αποσκευες",μονο την κασα να δουνε θα λυποθυμησουνε :lol:

εχε μαζι σου το τιμολογιο αγορας επι του οποιο θα πληρωσεις φορο και δασμους 25% περιπου

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο εκανε αυτος που κανει ντραμς και δν του ειπαν τπτ...τα βαζειε ολα μαζι μεσα στην θηκη της κασας! ενοιτε δν περνω βασεις απο κει..μονο τυμπανα και πιατα..το περνας σα βαλιτσα και δν περναει το οριο βαρους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα μου φαίνεται δύσκολο να τα περάσεις απ' το τελωνείο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Τώρα ως προς την επιλογή Export ή Masters Custom, γιατί αναρωτιέσαι; Η Export είναι η entry level και η MMX η "high-end" σειρά της Pearl. Αφού διαθέτεις 4 χιλιάρικα, δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα...

 

Πάντως αφού θα είσαι στον Καναδά, ρίξε μια ματιά και στα ντόπια προϊόντα. Ορισμένοι Καναδοί κατασκευαστές (π.χ. Ayotte, Dunnett, Tempus, Epek κ.λπ.) θεωρούνται από τους καλύτερους στον πλανήτη. Κρίμα να πας εκεί πάνω και να μη φέρεις τουλάχιστον ένα ταμπούρο Dunnett...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου