Προς το περιεχόμενο

Quantize στο Reaper 4


niktkd93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ίδιο πράγμα είναι στο Reaper... ::) είτε ειναι κυματομορφή ειτε Midi δεν έχει σημασία.

Είναι το μοναδικο DAW(I think) που σε ένα καναλι μπορεις να ηχογραφησεις(γραψεις) και ηλεκτρικο σήμα και Midi νοτες... Γι αυτο και δεν έχει καν freeze λειτουργια..

Και επίσης δεν χρειάζεσαι 80 κανάλια για ενα προτζεκτ με ψηφιακα όργανα! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πράγμα είναι στο Reaper... ::) είτε ειναι κυματομορφή ειτε Midi δεν έχει σημασία.

Είναι το μοναδικο DAW(I think) που σε ένα καναλι μπορεις να ηχογραφησεις(γραψεις) και ηλεκτρικο σήμα και Midi νοτες... Γι αυτο και δεν έχει καν freeze λειτουργια..

Και επίσης δεν χρειάζεσαι 80 κανάλια για ενα προτζεκτ με ψηφιακα όργανα! ;D ;D ;D

οντως γι'αυτο και γινεται ενας "αχταρμας" αμα ηχογραφισεις  ;D ;D ειναι ομως TOP για αρχαριους

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aχταρμας... ::) Υπερβολές.. Μονο και μονο που έχεις να κανεις μονο με ενα κανάλι σε midi καταστάσεις σου φτιάχνει την διάθεση ο χωρος που εχεις! Και απο που και ως που ειναι TOP για αρχάριους το Reaper? Για τους έμπειρους δεν είναι τοπ δηλαδη? εγω το θεωρω το καλύτερο πρόγραμμα σε σχέση με όλα τα αλλα.. εχει παρει τα καλύτερα στοιχεια απο ολα και τα εχουν ενσωματώσει στο reaper. δεν υστερει πουθενα.. ασε που οτι κανεις στα αλλα προγραμματα στο reaper το κανεις με διπλασια ταχυτητα λογο ευκολιας χειρισμου και των ετοιμων keyboard shortcuts Που εχει εργοστασιακα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και κανει και για "προχωρημενους"

αλλα οι "προχωρημμενοι" θελουν ας πουμε τα plug in τους ολα μαζι σε 1 φακελο και οχι διασπαρτα......π.χ. και επισης ο "προχωρημενος" θελει να συνεργαζεται η εξωτερικη κονσολα μιξης που εχει με το DAW του.....anyway οντως αυτα ειναι για "προχωρημενους" και δεν μπαινω καν στην διαδικασια να σκεφτω οτι η ετερια δεν τα ξερει και οτι δεν θα τα φτιαξει σε καποιο update και να μας κανει παλι ολους χαρουμενους (ακομα και αυτους που τα εχουν "σκασει" κανονικα για ακριβα DAW οπως εγω με το cubase)  ;) ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και κανει και για "προχωρημενους"

αλλα οι "προχωρημμενοι" θελουν ας πουμε τα plug in τους ολα μαζι σε 1 φακελο και οχι διασπαρτα......π.χ. και επισης ο "προχωρημενος" θελει να συνεργαζεται η εξωτερικη κονσολα μιξης που εχει με το DAW του.....anyway οντως αυτα ειναι για "προχωρημενους" και δεν μπαινω καν στην διαδικασια να σκεφτω οτι η ετερια δεν τα ξερει και οτι δεν θα τα φτιαξει σε καποιο update και να μας κανει παλι ολους χαρουμενους (ακομα και αυτους που τα εχουν "σκασει" κανονικα για ακριβα DAW οπως εγω με το cubase)  ;) ;)

 

+1

 

Aυτο μ'αρεσει στο Reaper, οτι κάθε μερα σχεδον εξελίσεται και δεν περιμένεις ενα ετος η και παραπάνω για να βγει η καινουρια Version του sonar ας πουμε.. και που οταν βγαινει την εχουν αλλαξει τοσο απο την προηγουμενη που νιωθεις ξανα αρχάριος! ;D Ενω με σταδιακες αλλαγες σου ρχεται πιο νορμαλ.. κονσολα δεν είχα ποτε μου οποτε εσυ θα ξερεις κατι περισσοτερο και αν συνδεεται το reaper η οχι με αυτην

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενημερωτικα......οχι οτι ενδιαφερει τον OP με το θρεντ του

συνεργαζεται αλλα οχι στο 100%.......π.χ. ενα απο τα "πολλα" προβληματα που εχω ανακαλυψει ειναι οτι οταν θες να κανεις fadeout δεν σου κανει εντελως.......σου αφηνει ενα 30% (δλδ ακουγεται) με λιγα λογια αν κανεις παραλληλα ηχογραφισεις και θες να κανεις ενα fadeout ρε αδερφε δεν στο κανει.......λεω εγω τωρα.....ελπιζω να με καταλαβαινει...

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

αυτο που λεει ο messalion το εχω παρατηρησει κι εγω...

οσο κι αν τραβηξεις τη γραμμη εναρξη τους fade out δεν σβηνει ποτε τελειως !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου