Προς το περιεχόμενο

Les Paul Special project !


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 619
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τόσο see through θα βγει το χρώμα?

 

Έτσι μου βγήκε μέχρι στιγμής... Νομιζω και στις παλιες ηταν αρκετα see through (Ασε που κάθε μοντελο είχε πραγματικά άλλο χρώμα!!)

 

 

http://curtisnovak.com/vintage/TV-Yellow/

 

Πιστευω θα μουντίνει κι αλλο και θα γίνει λιγότερο see through δεν ειναι απόλυτα το τελικο αποτελεσμα αυτο... θα ανοίξει λίγο

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Νομιζω και στις παλιες ηταν αρκετα see through (Ασε που κάθε μοντελο είχε πραγματικά άλλο χρώμα!!)

 

 

http://curtisnovak.com/vintage/TV-Yellow/

 

Πιστευω θα μουντίνει κι αλλο και θα γίνει λιγότερο see through δεν ειναι το τελικο αποτελεσμα αυτο

 

οχι και αρκετα - βασικα ηταν πιο πολυ στο κιτρινιζον αλλα να αχνοφαινονται τα νερα του ξυλου.....

αν θελεις να σου βγει πιο μουντο το κιτρινο και να μην φαινονται ΠΟΛΥ τα νερα του corina μπορεις να κανεις 1 χερι πολυ πολυ πολυ απαλα με νερομπογια (κιτρινη) και αρκετα αραιωμενη (με νερο) "αναποδα" με την φορά που εχουν τα νερα του ξυλου - και μετα ακολουθεις την επομενη διαδικασια

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι και αρκετα - βασικα ηταν πιο πολυ στο κιτρινιζον αλλα να αχνοφαινονται τα νερα του ξυλου.....

αν θελεις να σου βγει πιο μουντο το κιτρινο και να μην φαινονται ΠΟΛΥ τα νερα του corina μπορεις να κανεις 1 χερι πολυ πολυ πολυ απαλα με νερομπογια (κιτρινη) και αρκετα αραιωμενη (με νερο) "αναποδα" με την φορά που εχουν τα νερα του ξυλου - και μετα ακολουθεις την επομενη διαδικασια

 

Τώρα παίκτη βερνίκωσα.... ό,τι έγινε έγινε... (δεν αντέχω να ξύσω το σώμα και το μανίκι για δεύτερη φορά...)

 

Ευελπιστώ όταν το μουντάρω να εξισορροπήσουν κάποια πράγματα (πιστεύω θα γίνει)

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα παίκτη βερνίκωσα.... ό,τι έγινε έγινε... (δεν αντέχω να ξύσω το σώμα και το μανίκι για δεύτερη φορά...)

 

Ευελπιστώ όταν το μουντάρω να εξισορροπήσουν κάποια πράγματα (πιστεύω θα γίνει)

 

χαχα δεν σε προλαβα

δεν σε φοβαμαι εσενα ρε ολα καλα θα γινουν

αν παλι δεν γινουν πες μου - εχω και αλλο τροπο για after finish  ;)

ελπιζω να μην σου χρειαστει

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα δεν σε προλαβα

δεν σε φοβαμαι εσενα ρε ολα καλα θα γινουν

αν παλι δεν γινουν πες μου - εχω και αλλο τροπο για after finish  ;)

ελπιζω να μην σου χρειαστει

 

χε χε σημειώθηκε!  ;D ;D ;D (αχρείαστος να ναι...)

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να ρωτήσω ρε Γιατρέ, …ε μάστορα ήθελα να πω :P , κάτι και εγώ να μάθουμε και τίποτις, (εγώ είμαι παντελώς άσχετος με τα κατασκευαστικά.)  ;D

Θα βάλεις P90’s στην κιθάρα (πολύ ωραία by the way γίνεται).

Είναι όμως solid body.

Κάνει;

Δεν υποτίθεται ότι το solid body , πώς το λένε Ελληνικά να δεις, α, ναι,  eliminates the feedback στους P90’s;;;

Υπάρχει κάποιος τρόπος / πρόβλεψη, αν ισχύει κάτι τέτοιο, προκειμένου να ξεπεραστεί αυτό το θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω ρε Γιατρέ, …ε μάστορα ήθελα να πω :P , κάτι και εγώ να μάθουμε και τίποτις, (εγώ είμαι παντελώς άσχετος με τα κατασκευαστικά.)  ;D

Θα βάλεις P90’s στην κιθάρα (πολύ ωραία by the way γίνεται).

Είναι όμως solid body.

Κάνει;

Δεν υποτίθεται ότι το solid body , πώς το λένε Ελληνικά να δεις, α, ναι,  eliminates the feedback στους P90’s;;;

Υπάρχει κάποιος τρόπος / πρόβλεψη, αν ισχύει κάτι τέτοιο, προκειμένου να ξεπεραστεί αυτό το θέμα;

 

Ρε μαν, τι να σου πω πρώτη φορά το ακούω αυτό....

Τόσες και τόσες κιθάρες είναι μασίφ στο σώμα και έχουν τους εν λόγω μαγνήτες... Η συγκεκριμένη που αντιγράφω είναι σχέδιο των 50s! Επίσης οι πρώτες Les Paul που είχαν P90s δεν ήταν solid body...  Μήπως σημαίνει ότι δεν αρπάζει τόσο εύκολα? Αυτό όμως είναι επόμενο και δεν έχει να κάνει με τους μαγνήτες αλλά με την κατασκευή του σώματος... Σε φώτισα ε συνήγορε? Ας μας διαφωτίσει κάποιος αν μας διαφε'υγει κατιτίς!

 

Μου βάλατε φυτίλια εν τω μεταξύ με το χρώμα , θα προσπαθήσω να την κάνω λιγότερο see through αλλά βλέπω να παίρνει μέρες... εκτός αν πάω σε κανα φίλο που έχει αεροπίστολο...χμμμ θα δούμε

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η συγκεκριμένη που αντιγράφω είναι σχέδιο των 50s!

Ναι για δαύτες το άκουσα αυτό που είπα  ;D

 

Ας μας διαφωτίσει κάποιος αν μας διαφε'υγει κατιτίς!

 

Ναι το βασικότερον. Εγώ είμαι grand άσχετος με το θέμα, και με αφορμή την κατασκευή σου είπα να το ρωτήξω!    :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

feedback απο οτι ξερω εχουν οι semihollow κιθαρες και οχι οι solid. γι'αυτο και η gibson στην 335 βαζει στο σωμα κελεμπεκι, για να μειωθει. τωρα αν μου διαφευγει κατι ας μας πει κανεις που ξερει περισσοτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου