Προς το περιεχόμενο

Kingdom Come - Do You Like it (Cover)


S3nTiNeL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη το κομματι ειναι παλια μου αγαπη να πω 1-2 παρατηρησεις.

 

Οι ηχοι της κιθαρας ειναι καλοι και στο κλιμα του κομματιου. Ομως...το βασικο ριφφ ειναι λαθος παιγμενο :-\ Δωστου λιγη παραπανω προσοχη (οπ'οση ειμαι σιγουρος οτι του εχεις δωσει) και θα το ακουσεις.

 

Οσον αφορα τη φωνη. Δεν ηταν καλα ερμηνευμενο. Αισθανθηκα λιγο αμηχανο τον τραγουδιστη. Αν "εμπαινε" στο κομματι (κανοντας τα ιδια μικρολαθακια που εκανε) θα ηταν πολυ, μα πολυ καλυτερο γιατι εχει αρκετες δυνατοτητες ;)

 

(μιλαω σε 3ο προσωπο για τον τραγουδιστη γιατι ειδα κι αλλα βιντεο σου στο youtube που τραγουδας κι ολας - καλες προσπαθειες ολες.)

 

To sum up, keep it up. Good things will come.

 

Καλη συνεχεια.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το κομματι ειναι παλια μου αγαπη να πω 1-2 παρατηρησεις.

 

Οι ηχοι της κιθαρας ειναι καλοι και στο κλιμα του κομματιου. Ομως...το βασικο ριφφ ειναι λαθος παιγμενο :-\ Δωστου λιγη παραπανω προσοχη (οπ'οση ειμαι σιγουρος οτι του εχεις δωσει) και θα το ακουσεις.

 

Οσον αφορα τη φωνη. Δεν ηταν καλα ερμηνευμενο. Αισθανθηκα λιγο αμηχανο τον τραγουδιστη. Αν "εμπαινε" στο κομματι (κανοντας τα ιδια μικρολαθακια που εκανε) θα ηταν πολυ, μα πολυ καλυτερο γιατι εχει αρκετες δυνατοτητες ;)

 

(μιλαω σε 3ο προσωπο για τον τραγουδιστη γιατι ειδα κι αλλα βιντεο σου στο youtube που τραγουδας κι ολας - καλες προσπαθειες ολες.)

 

To sum up, keep it up. Good things will come.

 

Καλη συνεχεια.

 

Εννοείς λάθος νότες ή δεν έκανα τα σωστά "mutes";

 

Ο τύπος που δέχτηκε να το πει είναι από Αμερική και πρώτη φορά κάναμε συνεργασία μέσω internet. Δεν υπήρχε κόσμος να το πεί. :)

 

Συνήθως τα κομμάτια που βγάζω τα τραγουδάει ο Νικόλας ο Vegeterian του forum, εγώ ποτέ δεν τραγουδάω.

 

Ευχαριστώ που ασχολήθηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει λαθος στις νοτες. Στο παλμ μιουτ δε με ενοχλησε κατι.

 

Αχα, οποτε μπραβο και στον vegeterian ;)

 

'Οοοοοποτε μπορείς και αν θες, στείλε μου κάποιο link με τις σωστές νότες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να ακούσω το λάθος. Βέβαια δεν είμαι και τρελός οπαδός του κομματιού. Είχα να το ακούσω από τότε και τώρα το ξανάβαλα στο Youtube. Για πες ρε Gregg. (Μήπως εννοείς τη θέση;)

 

Ο ήχος της κιθάρας παραείναι χωμένος στα γκάζια. Θέλει πιο οργανικό ήχο.

 

Ο τραγουδιστής είναι καλός αλλά δεν πάει ακριβώς στο κομμάτι. (Ο βλάκας ο Lenny Wolf είχα φωνάρα αλλά πήγε να το παίξει Plant και τον έθαψαν όλοι.)

 

Τα άλλα τι είναι; Backing track;

 

Σαν προσπάθεια το βρίσκω αρκετά καλό. Και εις ανώτερα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι η θεση ειναι σωστη. Δεν εχω λινκ με τις νοτες αλλα εντος 5λεπτου ηχογραφω το σωστο και λαθος και μου λετε αν εχω δικιο. (εχω για κυμματογραμουλες ορεξουλες σημερις ;D)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδω ειναι και τα 2. Πρωτα αυτο με τις 4ες (σωστο) και μετα με τις 5ες (λαθος).

 

Τονισα λιγο το σημειο για φανει περισσοτερο.

do_you_both.mp3

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου