Προς το περιεχόμενο

Kingdom Come - Do You Like it (Cover)


S3nTiNeL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου άρεσε πάρα πολύ το κομμάτι και περισσότερο το κιθαριστικό μέρος του. Έχει πολύ δύναμη και ένταση και αυτό το βγαίνει στη συγκεκριμένη διασκευή... Πολύ καλή μίξη επίσης πρέπει να το επισημάνω!

Άν σκεφτείς ότι είναι μία συνεργασία υπερατλαντική το αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ καλό!

Keep Rocking ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τύπος που δέχτηκε να το πει είναι από Αμερική και πρώτη φορά κάναμε συνεργασία μέσω internet.

 

Πως έχει εξελιχθεί η τεχνολογία όμως ε...? Μην με παρεξηγείτε, δεν ζούσα μέχρι πρότινος σε σπηλιά ή κάτι τέτοιο...απλά με γοητεύει το γεγονός ότι, όπως ένας μουσικός της δεκαετίας του '70, του '80 ή και του '90 δεν θα πίστευε πως ήτο δυνατή μια τέτοια συνεργασία* , έτσι και εμείς στο άμεσο μέλλον, να τζαμάρουμε με αγνώστους ανά τον κόσμο - το ξέρω αυτό ήδη συμβαίνει, αλλά εγώ εννοώ να φοράς π.χ. ειδικά γυαλιά με μικροϋπολογιστή και να βλέπεις μπροστά σου τον άλλο, σε 3 διαστάσεις, και η αίσθηση να είναι ότι τζαμάρεις κανονικά σε αληθινό στούντιο με τους κολλητούς σου, αλλά να σε χωρίζουν στην πραγματικότητα χιλιάδες χιλιόμετρα...

 

* Εντάξει, και τα παλιά χρόνια θα μπορούσε να γίνει από μακριά συνεργασία, θα έστελνε ο ένας στον άλλο τα tapes, αλλά θα έπρεπε και οι 2 να έχουν ολόκληρα στούντιο από πίσω για να ηχογραφήσουν πάνω στα tapes, να τα ταχυδρομούν, θα ήταν χρονοβόρο κ.τ.λ. άσε που μάλλον θα ήταν γνωστοί μεταξύ τους

 

Όσον αφορά το κομμάτι, λίγο το ρυθμικό μου φαίνεται ότι δεν ''σκάει'' στο σωστό σημείο μερικές φορές, όχι ότι είναι εκτός χρόνου, απλά μου φαίνεται λίιιιιγο νωχελικό. Η φωνή μου άρεσε, πιστεύω ότι έχει δυνατότητες, οι οποιές όμως δεν αναδεικνύονται στο εν λόγω κομμάτι. Αυτά σαν λίγο αυστηρή κριτική...όμως κατα τα άλλα είναι αρκετά καλό!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου