Προς το περιεχόμενο

Με βγάζουν οι 20W ενισχυτές σε club live;


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

    Το κυρίως μέλημα σου να είναι η χροιά που σ'αρέσει πιο πολύ. Έχω παίξει και με koch studiotone σε αρκετά μεγάλο club (jazz πάλι) και από θέμα έντασης μου φάνηκε υπέραρκετός. Τέλος ναι, κι ένας roland cube 60 μπορεί να κάνει μια χαρα :) .

 

(υγ. ρε παιδιά κάνα polytone τί λέει;  έχει δοκιμάσει κανείς; καλό για ... τζαζ ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

    Το κυρίως μέλημα σου να είναι η χροιά που σ'αρέσει πιο πολύ. Έχω παίξει και με koch studiotone σε αρκετά μεγάλο club (jazz πάλι) και από θέμα έντασης μου φάνηκε υπέραρκετός. Τέλος ναι, κι ένας roland cube 60 μπορεί να κάνει μια χαρα :) .

 

μέχρι τώρα έχω τον cube 30 ο οποίος γενικά με βγάζει μια χαρά, αλλά μερικές φορές τσιτώνει πολύ και μπουκώνει. απ ότι φαντάζομαι φταίει το 10άρι που φοράει.

γενικά πάντως σαν χροιά σκίζει για Jazz καθαρά ή σαν πεταλομηχανή(στο black panel)! γιαυτό σκεφτόμουν και τον 60άρη. να είναι πιο άνετος. ::)

 

άλλα κάτι τέτοιο θα ήταν πάλι μια προσωρινή λύση. μπορεί ο cube να είναι πολύ μπροστά για την κατηγορία του αλλά δεν θα μου διώξει το μαράζι για την ηχάρα του καλού λαμπάτου! :'( :P

 

απ την άλλη ο Koch καλός αλλά θα τον έπαιρνα μόνο για πρακτικούς λόγους. δεν με τρέλανε, ειδικά το βρώμικο κανάλι του... :-\

Ο Fender SS 22 ακούγεται πολύ καλός αλλά φοβάμαι το headroom(θα τον ακούσω από κοντά μόλις βρω ευκαιρία....)

 

(υγ. ρε παιδιά κάνα polytone τί λέει;  έχει δοκιμάσει κανείς; καλό για ... τζαζ ;D )

 

εχθές τους κοιτούσα και μου τρέχανε τα σάλια! ;D δεν έχω ιδέα που μπορώ να τους ακούσω αλλά μόνο που τους βλέπω στο νετ, ο λαστιχένιος Pass ήχος γεμίζει τ αυτιά μου! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Επειδή κι εγώ με Cube 30 παίζω και τον έχω συγκρίνει με τον 60 σε full volume, ο μικρός δεν υστερεί τόσο σε ένταση και όλως περιέργως διατηρεί τον καθαρό χαρακτήρα του μέχρι το 10 σε αντίθεση με τον 60. Δεν θα πήγαινα στον 60 δηλαδή για ένταση αλλά ίσως στον 80X. Σκέφτομαι όμως να κάνω μικρή πατέντα για έξοδο ηχείου στον 30 και να φτιάξω καμπίνα με 12αρι μεγάφωνο.

 

Σε 2 live πάντως που έκανα πρόσφατα δεν χρειάστηκε να υπερβώ το... 2,5 στο volume. Το ένα ήταν σε μικρό μπαρ βέβαια και το άλλο με πανηγυριτζή ηχολήπτη σε ανοιχτό χώρο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτανει και περισευει!

εχω εναν 50αρη τον οποιο δεν εχω παιξει ποτε πανω απο το 4 και επειδη ηταν και βαρης πηρα τον Blues junior. εκανα μια ολοκληρη περιοδια με Punk group και με ακουγα μια χαρα οπως και ο κοσμος κατω.

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτανει και περισευει!

εχω εναν 50αρη τον οποιο δεν εχω παιξει ποτε πανω απο το 4 και επειδη ηταν και βαρης πηρα τον Blues junior. εκανα μια ολοκληρη περιοδια με Punk group και με ακουγα μια χαρα οπως και ο κοσμος κατω.

 

Μια απο τα ίδια.

 

Σπάνια μετακινώ τον bassman μου, γιατι ο blues junior, παρα το γεγονός ότι ηχητικά είναι μάπα μπροστά στον bassman, ειναι πολυ ελαφρύς και επαρκώς δυνατός.

 

15-20w ειναι αρκετά για να παίξεις παντου, με ένα αξιοπρεπές p.a

 

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ο blues jr όταν τον δοκίμασα χωρίς μικρόφωνο βρόμιζε πολύ γρήγορα, ειδικά στα ακόρντα.. κατά τ άλλα μια χαρά χροιά έχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου