Προς το περιεχόμενο

Ένα ντοκυμαντέρ για βινιλιολάγνους


kostri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία από τις ταινίες που έχουν μουσικό ενδιαφέρον, φέτος, στις νύχτες πρεμιέρας, είναι το sound it out του Τζίνι Φίνλεϊ. Θα προβληθεί στις 23/09 στο Δαναό.

 

Αφορά το τελευταίο δισκάδικο που έχει απομείνει στο Teesside της Β.Α Αγγλίας και, εν γένει, την κουλτούρα του βινυλίου. Περισσότερες πληροφορίες, εδώ:

http://www.sounditoutdoc.com/

 

Και το trailer:

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον, από μία άποψη, αλλά εκτιμώ ότι εκτός από συναισθηματισμούς, δεν είναι πιθανό ότι θα έχει να προτείνει κάτι περισσότερο, όπως άλλωστε συμβαίνει με όλες αυτές τις "καλτ" προσεγγίσεις (η λατρεία για την προ-της-ψηφιακής φωτογραφία, είναι κάτι αντίστοιχο).

 

Επίσης, είναι Η Τζίνι Φίνλεϊ, οπότε η "γυναικεία" προσέγγιση είναι μάλλον εγγυημένη.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον, από μία άποψη, αλλά εκτιμώ ότι εκτός από συναισθηματισμούς, δεν είναι πιθανό ότι θα έχει να προτείνει κάτι περισσότερο, όπως άλλωστε συμβαίνει με όλες αυτές τις "καλτ" προσεγγίσεις (η λατρεία για την προ-της-ψηφιακής φωτογραφία, είναι κάτι αντίστοιχο).

 

Επίσης, είναι Η Τζίνι Φίνλεϊ, οπότε η "γυναικεία" προσέγγιση είναι μάλλον εγγυημένη.

Και γιατί πρέπει να προτείνει;

Ταινία είναι. Αν χτυπήσει τις χορδές μου, ο συναισθηματισμός μου κάνει μια χαρά.

 

Λες να το κάνω 23 στον Δαναό και στις 24 στο παζάρι;  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί πρέπει να προτείνει;

Ταινία είναι. Αν χτυπήσει τις χορδές μου, ο συναισθηματισμός μου κάνει μια χαρά.

 

Οπότε, η επόμενη λογική ερώτηση είναι: πόση ώρα θες να κρατήσει το ντοκυμανταιρ; Αν σου πω ότι είναι τετράωρο (υποθετικώς μιλώ) μάλλον δε θα πας με καμία δύναμη.

 

:) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακό με αυτές τις ταινίες στις νύχτες πρεμιέρας είναι οτι δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις εισητήριο και το χειρότερο οτι καμία εταιρία διανομής δεν τις βγάζει στη συνέχεια σε DVD (για ενοικίαση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρισκεις ρε online ,εγω ειδα χθες την ΤΑΙΝΙΑΡΑ για την Creation & αγορασα τα εισητηρια 3 ωρες πριν την εναρξη

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, ναι online βρίσκεις, αλλά είναι τελείως διαφορετικό το ψηφιακό εισητήριο από το αναλογικό ;D

 

Απλά ήθελα να θίξω οτι είναι κρίμα καποιες τέτοιες ταινίες που έχουν μεγάλη απήχηση (αποδεδειγμενα) να έχουν μόνο μια προβολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι τρέχει τώρα τελευταία με το βινύλιο?

Ταινία, άρθρο στο Βήμα, αναφορά στο Cebil, καινούργια μαγαζιά και πολύς κόσμος να ψάχνει στη Σουηδία, σοβαρό παζάρι (απ' ότι φαίνεται) στην Αθήνα!.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου