Προς το περιεχόμενο

Μικροφωνο & τσιγαρο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια!  :)

μου ειπε ενας φιλος μου οτι αν εχεις ενα μικροφωνο σε ενα δωματιο δεν πρεπει να καπνιζεις γιατι χαλαει ισχυει κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου γεία σου ,

Εξαρτάται και για τι μικρόφωνο αναφέρεσαι ,πυκνωτικό ,δυναμικό ,ribbon κλπ .Προφανώς μάλον θα αναφέρεσαι για δυναικό η πυκνωτικό .Κατα την γνώμη μου όλοι οι τύποι μικροφώνων δεν πρέπει να έρχονται σε επαφή με καπνό αλλα κυρίως τα πυκνωτικά λόγω ιδιαιτερότητας κατασκευής της κάψας τους σε σχέση με τα δυναμικά .Πιό κάτω είναι δυο φωτογραφίες απο κάψες .η πρώτη απο πυκνωτικό όπου διακρίνεται η μεγάλη επιφάνεια της κάψας και στην δεύτερη απο δυναμικό .Φαντάσου λοιπόν συνδιασμός υγρασίας απο σάλια και ανάσες μαζί με καπνό πάνω στην πανέμορφη Κ47 κάψα .....τα συμπεράσματα δικά σου

k47_capsule.thumb.jpg.fca3daa326b0726c97ac7bc77a86177a.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό το σκεπτικό στα μπουζούκια δεν θα υπήρχε μικρόφωνο να δουλεύει μετά από κανένα χρόνο.....

Κι όμως εγώ έχω μικρόφωνα που έβγαλαν "πόλεμο" από το 1980 μέχρι και σήμερα.....

;)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μικροφωνα δυσκολο να χαλασουν (οχι βεβαια οτι δεν θα βρωμοκοπανε και δεν θα ειναι γεματα γλιτσα ,μπιχλα και ξεραμενη νικοτινη...),ο υπολοιπος audio  εξοπλισμος ομως ναι θα...υποφερει...  (& φυσικα θα βρωμοκοπαει,θα ειναι γεματος γλιτσα και ξεραμενη νικοτινη)

 

Κοψτο,βεβαια ζουμε σε τριτοκοσμικη χωρα & τριτοσκοσμικες-ξεπερασμενες συνηθειες οπως το καπνισμα θεωρουνται νορμαλ αλλα δεν λεει....κοψτο να βρεις την υγεια σου ετσι κι αλλοιως .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοψτο,

...και πώς θα πάνε φίλος, κάτω τα σεκλέτια? Εεεεεεε? Πόσο blues μπορεί να αντέξει ο Έλληνας? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αυτό το Shure Unidyne. Αυτό το χρησιμοποιούσαν στη ταβέρνα του Γιωργάκη από τα τέλη της 10ετίας του '70. Εκεί να δεις τσιγάρο. Αιθιοπία. Σε διαβεβαιώ ότι "still" ακούγεται υπέροχα. ;)

shure_unidyne.jpg.ea5a46a715e5646346319551d79a8266.jpg

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μικροφωνα δυσκολο να χαλασουν (οχι βεβαια οτι δεν θα βρωμοκοπανε και δεν θα ειναι γεματα γλιτσα ,μπιχλα και ξεραμενη νικοτινη...),ο υπολοιπος audio  εξοπλισμος ομως ναι θα...υποφερει...  (& φυσικα θα βρωμοκοπαει,θα ειναι γεματος γλιτσα και ξεραμενη νικοτινη)

 

Κοψτο,βεβαια ζουμε σε τριτοκοσμικη χωρα & τριτοσκοσμικες-ξεπερασμενες συνηθειες οπως το καπνισμα θεωρουνται νορμαλ αλλα δεν λεει....κοψτο να βρεις την υγεια σου ετσι κι αλλοιως .

Sorry για το off αλλά γιατι ακούω συνέχεια το ότι μόνο εδώ καπνίζουμε τόσο και όλα τα σχετικά?Από όσο ξέρω και βλέπω,με το τσιγάρο ζει κόσμος και κόσμος στο εξωτερικό και ειδικά σε...ΜΗ τριτοκοσμικές χώρες...Στον Καναδά πχ που πήγα πρόσφατα όπου και αν πήγαινα ο κόσμος κυριολεκτικά ΔΕΝ το έβγαζε από το στόμα του...(Μιλάω σαν φανατικός καπνιστής αλλά καμία σχέση,απλή παρατήρηση κάνω 8) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάνω στην πανέμορφη Κ47 κάψα

τωρα εγω ας πουμε γιατι να μην το παρεξηγησω αυτο ? :D :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αυτό το Shure Unidyne. Αυτό το χρησιμοποιούσαν στη ταβέρνα του Γιωργάκη από τα τέλη της 10ετίας του '70. Εκεί να δεις τσιγάρο. Αιθιοπία. Σε διαβεβαιώ ότι "still" ακούγεται υπέροχα. ;)

 

Φίλος, αυτό είναι 545 Shure.... δε μασάει τα άντερά του και παίζει παντού και πολύ δυνατά.

;)  ;)  ;)  ;)  ;)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου