Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα μικροφώνου-καλωδίου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

Πήρα την προηγούμενη εβδομάδα ένα μικρόφωνο shure sm68 από thomann και αντιμετπωίζω ένα πρόβλημα.Ενώ τις πρώτες 2-3 φορές που το χρησιμοποίησα ήταν οκ κάποια στιγμή ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί.Γέρνοντας το φθηνιάρικο καλώδιο του thomann κάποιες στιγμές καταφερα να το κάνω να δουλέψει για λίγο και ξανά έχανε το σήμα.Θέωρησα ότι το καλώδιο είναι κακής ποιότητας.Παρόλα αυτά δοκιμάζοντας το ίδιο καλώδιο στα μόνιτορ μου λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα.Δυστυχώς δεν έχω αυτή την στιγμή άλλο καλώδιο για δοκιμή.

Τι μπορεί να συμβαίνει?Φταίει το μικρόφωνο ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, οπως τα μου τα λες μαλοπν φταιει το καλωδιο σου, το οτι το δοκιμασες σε active  ηχειο δεν λεει τιποτα γιατι και με μια επαφη μιον (εξαρτατε την επαφη)  το ηχειο παλι θα παιξει οχι balance φυσικα αλλα θα παιξει, ενω το mic οχι. Βρες ενα καλωδιο να δοκιμασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λογικό μου ακούγεται.Δεν το σκέφτηκα ότι απλά μπορεί να λειτουργεί unbalanced στα μόνιτορ.Θα πάω άυριο να αγοράσω ένα καινούργιο να το αντικαταστήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να το πάρω μαζί με τα υπόλοιπα που πήρα,το είχα στoν νου μου δηλαδή, αλλά είχα ξεφύγει ήδη 200ευρώ από το budget μου και το τσιγουνεύτηκα για 20 ευρώ ο μ@λ@κ@ς. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου