Προς το περιεχόμενο

Πως εισάγω styles στο PA 1 XPro?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και ο καιρος που το συγκεκριμένο όργανο μου κρατάει συντροφιά δεν είναι αρκετός μου εχει δημιουργησει αρκετές απορίες.

 

Θα ήθελα λοιπόν να μάθω αν είναι δυνατό να δημιουργήσω ένα style στο cubase και μετά να το περάσω στο pa1 ετσι ωστε να πετυχω απολυτο συγχρονισμό μεταξυ μπασου και ντραμς.Διοτι με την δημιουργια style στο όργανο υπάρχει μικρη ατέλεια όσον αφορά την κατασκευη του ρυθμου.

 

Επισης αν υπάρχουν style για ελληνικά θα ημουν υποχρεος σεοοιον θα μπορούσε να μου δώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην 1 ερωτηση δεν μπορω να δωσω απαντηση εγω, δεν το γνωριζω το σπορ

 

τωρα για τα ελληνικα styles ψαξε σε αυτο το forum που ασχολειτε με oriental music κτλ. Εχει και ειδικο topic για το pa1x pro. Το μονο κακο για να μπεις πρεπει αναγκαστικα να κανεις register

 

http://www.abdallahsafar.com/forum/login.asp?target=default.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε μου.Υπαρχουν 2 λυσεις οσων αφορα την κατασκευη δικων σου ρυθμων.Η πρωτη ειναι να μαθεις να δουλευεις το edit για να φτιαξεις ενα ρυθμο χρησιμοιποιωντας το quantiz(ετσι πρεπει να γραφεται 8) ) και να συγχρωνησεις απολυτα οτι θελεις.Η δευτερη ειναι να φτιαξεις στο cubase το ρυθμο που θες να το σωσεις σαν midi file και στη συνεχεια να χρησιμοποιησεις ενα προγραμματακι που θα βρεις στο site του PA1-X το οποιο ειναι midi to style converter.Ετσι στη συνεχεια θα μπορεσεις να διορθωσεις τυχων ατελειες οπως για παραδειγμα τους ηχους του καθε track οι οποιοι μπορει να μη σου κανουν.Ελπιζω να βοηθησα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου