Προς το περιεχόμενο

Πωλειται ....SENDER Telakaster!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγραφε η αγγελια στη ΧΕ της Τεταρτης...

 

παιρνω που λετε τηλ. και μια συμπαθεστατη κυρια με περισση ευγενια απαντα στην ερωτηση μου "περι τινος προκειται?"

 

"ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ ΕΛΑ ΠΑΡΤΗΝ ΑΠΟ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΦΗΣΕΙ Ο ΜΑΚΑΡΙΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟ 76 ΚΑΙ Ο ΓΥΙΟΣ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ"!!!!

 

 

με ταχυτητα superman,οξυδερκεια samurai, κ....φαρδια Βαμβακούλα,πονηρια ΑΛΕΠΟΥΣ και 350 ευρω αργοτερα

 

she....

 

8365467231bc5033750fd473dba92b2aa29c32f325a8baa1baa207472abcccd7d64b3c3c.jpg

 

is MINE!!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Fender Telecaster, vintagιά originale... έχει να την παίξει άνθρωπος από το '76... με 350 ευρώ... και σε αρκετά καλή κατάσταση απ' ότι φαίνεται στη φωτό... χμμμμ...

 

Καλά την πήρες βρε κουτό!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Καλορίζικη, με γειές και καλόπαιχτη αλλά όταν ξαναβρείς καμιά τέτοια, πέστο και σε μένα να πάρω καμιαδυό και μετά να πάρει φωτιά το Ebay. Να βγάλουμε και κανένα φράγκο κι εμείς τα φτωχαδάκια! 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε έχω βρίσει και αλλού για την κωλοφαρδία σου!!! Μη το κάνω ΚΑΙ εδώ!!! :lol:

 

Καλόπαιχτη και περιμένουμε clip και A/B τεστ με τη δίδυμη αδερφούλα της!!! ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,ναι σε ΛΙΙΙΙΙΙΙΙΓΟ καλυτερη τιμη απο την κανονικη της αξια..

 

http://www.gbase.com/Stores/Gear/GearDetails.aspx?Item=1630987

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

(& να σκεφτεις οτι εχει και Rosewood ταστιερα που ειναι σπανιοτατη και πιο ακριβη....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη αλλά δεν θέλω αστεία με τις Sender!

 

Η πρώτη μου stratocaster ήταν μάρκας Sender (νομίζω Sound Sender ήταν ο πλήρες τίτλος) και την είχα πάρει πακέτο με ενισχυτή της πλάκας 32.000 δραχμές το 1987 (...μάλλον), από ένα μεγάλο μαγαζί στη Σόλωνος που δεν θυμάμαι το όνομα του και τώρα έχει γίνει σταμπάδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε έχω βρίσει και αλλού για την κωλοφαρδία σου!!! Μη το κάνω ΚΑΙ εδώ!!! :lol:

 

Καλόπαιχτη και περιμένουμε clip και A/B τεστ με τη δίδυμη αδερφούλα της!!! ;)

 

 

η ..διδυμη (αλλα κατα 5 χρονια νεωτερη :lol: ) αδελφουλα της

 

81395654e700ac38b868f9e437acc6fc569955ca235c5de6bd630186.jpg

 

αν και μου κοστησε οσο ενα...νεφρο....ειναι ηχητικα δραματικα κατωτερη της παρα το γεγονος οτι ειναι παναλαφρη και πολυ καλυτερα κατασκευασμενη :cry:

 

η 76αρα ειναι κατασκευαστικα η αθλιοτερη κιθαρα που εχω δει ποτε μου (να φανταστεις το neck pocket εκτος οτι ειναι κακοκομμενο δεν ειναι και flat με αποτελεσμα ο λαιμος να "γερνει" μεσα του και να θελει ΜΙΣΟ shim για να ερθει στα ισια του :lol: ) ,εχει ενα ποντο ΠΟΛΥΕΣΤΕΡΙΚΟ φινιρισμα(!),ενω εχει και τα ...κιλακια της,ομως ΗΧΗΤΙΚΑ ειναι ισως η καλυτερη tele που εχω παιξει ποτε μου,εχει τρομακτικο twang & note definition (και παρα τα vintage ταστα της εκπληκτικο playability) ακομα πιο σημαντικο ειναι το γεγονος οτι ο λαιμος ειναι ...κτηνακι!!!

 

Την τεσταραμε ενα ολοκληρο απογευμα μαζι με εναν αλλο κολλημενο με τις τελε φιλο μου και δεν πιστευαμε τον ΗΧΟ της!!

 

τι τα θες αν η κιθαρα εχει ΜΑΓΝΗΤΑΡΕΣ ολα τα αλλα επονται.. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και μου κοστησε οσο ενα...νεφρο....ειναι ηχητικα δραματικα κατωτερη της παρα το γεγονος οτι ειναι παναλαφρη και πολυ καλυτερα κατασκευασμενη

 

Και η συγκεκριμένη βέβαια, δεν θυμάμαι να φημιζότανε για την άρτια κατασκευή της 8) 8)

 

A ΡΕ CBS.... :roll: :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ο ανθρωπος ειναι κωλοφαρδος.....Μεγειες και καλόπαιχτη....

 

Καλά ρε αγιογδύτη στην κυρία δεν έδωσες κατι παραπάνω???? :lol:

 

Αααχχχχ....:lol:

 

Και πάλι μεγειά.....και πάντα τέτοια....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα που να δεις και τα χαλια των περισσοτερων pre cbs... :lol:

 

Τρεις tele του 52-54 εχω παιξει στη ζωη μου & ολες ζυγιζαν οσο ενας ελεφαντας ενω στο neck pocket παρκαρε ανετα ...φορτηγο...(ασε που η μια απο αυτες ηταν φτιαγμενη απο 5 κομματια ash κολλημενα....διαγωνια!)

 

 

Παντως απο προσωπικη εμπειρια μου οι CBS κιθαρες μεχρι και τα μεσα της δεκαετιας του 70 ειναι καλυτερες ΗΧΗΤΙΚΑ απο τις pre CBS (εχουν πιο twangy μαγνητες) ενω εχουν και τα ωραιοτερα ΜΠΡΑΤΣΑ που εχει βγαλει ποτε η Fender.

 

Η "ανωτεροτητα" των pre CBS ειναι και αυτη ενας μικρος ...μυθος και μονο αν εχεις παιξει με κιθαρες και απο τις δυο αυτες περιοδους θα τον καταλαβεις... :lol:

 

Η αληθεια ειναι οτι και στις δυο περιοδους οι Fender ηταν ΑΚΡΙΒΩΣ οτι ειναι και σημερα : Kιθαρες ΜΑΖΙΚΗΣ παραγωγης με μεγαλες ΑΠΟΚΛΙΣΕΙΣ απο κιθαρα σε κιθαρα......

 

Απλα πλεον το ΜΟΝΟ που θα επρεπε να ενδιαφερει καποιον που αγοραζει τετοιες vintage κιθαρες ειναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και ΜΟΝΟ η ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ αξια τους ,σιγα μη παρεις μια τετοια κιθαρα για να παιζεις στο...."ΑΝ" :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απλα πλεον το ΜΟΝΟ που θα επρεπε να ενδιαφερει καποιον που αγοραζει τετοιες vintage κιθαρες ειναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και ΜΟΝΟ η ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ αξια τους ' date='σιγα μη παρεις μια τετοια κιθαρα για να παιζεις στο...."ΑΝ" :lol:[/quote']

 

+10000 :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου