Προς το περιεχόμενο

Συγκριση online shops με parts κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τον Hefner δεν μου έχεις πει τίποτα... πάλι καλά που υπάρχει και το Noiz και τα μαθαίνω  ;D

Καλό είναι να επισκέπτεσαι και άλλα sites...πχ. το www.customshop.gr ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Καλό είναι να επισκέπτεσαι και άλλα sites...πχ. το www.customshop.gr ;D ;D

 

;D ;D ;D

 

Πάντως, πάλι εκ πείρας, το ζήτημα πέρα από τιμή και ποιότητα είναι το ματσάρισμα. Παίρνεις ένα part από εδώ, ένα από εκεί, ένα από παραπέρα... Πας να τα βάλεις όλα μαζί και τότε αρχίζουν τα... τσάμικα.

 

Τα περισσότερα εκ πρώτης όψεως δείχνουν να ματσάρουν και όταν αρχίζει το μοντάρισμα παίρνει... φωτιά το τρυπάνι, γιατί για δύο χιλιοστά το pickguard δεν πέφτει στις τρύπες, τα κλειδιά για 2,5 ή το pocket του μπράτσου είναι στενό ή έχει τζόγο κλπ... 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν ψάχνεις για προσφορές...ρίξε και μία ματιά στον Ολλανδό

http://www.guitarsupplies.nl/index.php?item=&action=page&group_id=10000128&lang=EN

 

Πολύ καλή τιμή για βαμμένη κιθάρα

http://www.guitarsupplies.nl/index.php?item=type2-alder-ow-binding&action=article&group_id=10000128&aid=3669&lang=EN

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εάν ψάχνεις για προσφορές...ρίξε και μία ματιά στον Ολλανδό

 

 

Καλά βρε απαράδεκτε τύπε, ήμουν (και) στο Middelburg, 45 λεπτά (και ούτε) με το τρένο και τώρα το ξεφουρνίζεις; 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά βρε απαράδεκτε τύπε, ήμουν (και) στο Middelburg, 45 λεπτά (και ούτε) με το τρένο και τώρα το ξεφουρνίζεις; 

χθές μου έστειλε e-mail...και εσύ δεν είχες πεί ότι θα πάς Ολλανδία ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λές licenced by Fender εννοείς όλα τα μπράτσα που διαθέτει ή αυτά που λανσάρει με το λογότυπο της Fender επάνω??

 

Για να μη λεμε και οτι να'ναι licenced by Fender ειναι οι εταιριες που πουλανε ΜΠΡΑΤΣΑ που εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο HEADSTOCK με αυτα της Fender (μια και η Fender εχει την πατεντα για τα headstock shapes αλλα ΟΧΙ για τα body shapes)

 

"Ποιοτικα" τωρα ολα τα licenced by Fender ειναι πολυ καλα,αν επρεπε να τα βαλω στη σειρα θα τα εβαζα ως εξης αρχιζοντας απο το "καλυτερο"

 

1.Musikraft (σου κανουν ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ θελεις & ειναι και οι μοναδικοι που εχουν round lam necks με μοντερνα features)

2.Warmoth (σου κανουν ΣΧΕΔΟΝ οτιδηποτε θελεις δεν φτιαχνουν ομως round lam necks)

3.Allparts ( δηλ.Fender Japan μια και εκει φτιαχνονται και οι Fender Japan,ειναι η καλυτερη value for money λυση και εχουν αρκετα μεγαλη,αλλο οχι τεραστια ποικιλια)  

4.Hefner (ειναι καλοι ποιοτικα αλλα εχουν αθλιο customer service)

5.WD (ετσι κι ετσι απο θεμα ποικιλιας,καλη ποιοτητα & εχουν καποια ενδιαφεροντα μπρατσα σε καλες τιμες)

 

 

το ιδιο κορυφαιος με την Musikraft & Warmoth ειναι και ο USCG αλλα δεν ειναι licenced by Fender.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη λεμε και οτι να'ναι licenced by Fender ειναι οι εταιριες που πουλανε ΜΠΡΑΤΣΑ που εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο HEADSTOCK με αυτα της Fender (μια και η Fender εχει την πατεντα για τα headstock shapes αλλα ΟΧΙ για τα body shapes)

 

"Ποιοτικα" τωρα ολα τα licenced by Fender ειναι πολυ καλα,αν επρεπε να τα βαλω στη σειρα θα τα εβαζα ως εξης αρχιζοντας απο το "καλυτερο"

 

1.Musikraft (σου κανουν ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ θελεις & ειναι και οι μοναδικοι που εχουν round lam necks με μοντερνα features)

2.Warmoth (σου κανουν ΣΧΕΔΟΝ οτιδηποτε θελεις δεν φτιαχνουν ομως round lam necks)

3.Allparts ( δηλ.Fender Japan μια και εκει φτιαχνονται και οι Fender Japan,ειναι η καλυτερη value for money λυση και εχουν αρκετα μεγαλη,αλλο οχι τεραστια ποικιλια)  

4.Hefner (ειναι καλοι ποιοτικα αλλα εχουν αθλιο customer service)

 

το ιδιο κορυφαιος με την Musikraft & Warmoth ειναι και ο USCG αλλα δεν ειναι licenced by Fender.

 

Απο Ευρώπη μεριά τίποτα?? :)

I can change one note and make you cry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί?

 

Αν και λόγώ κρίσης δεν έχω σκοπό να παραγγείλω κάτι άμεσα, απλά όταν το κάνω (αν δεν παμε στη δραχμή κτλ.. :P) θέλω να αποφύγω τη διαδικασία τελωνείο και πόσο αυτό θα έρθει κτλ..

 

I can change one note and make you cry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να αποφύγω τη διαδικασία τελωνείο και πόσο αυτό θα έρθει κτλ..

Αγοράζω χρόνια από τον Hefner (γιατί δεν θέλω customshopπαλαβομάρες) και δεν έχω πληρώσει ΠΟΤΕ τελωνείο...

Εάν επιμένεις, βλέπε τον Ολλανδό...μην περιμένεις βέβαια αυτά που περιγράφει ο Superfunk...και εάν βέβαια βρείς...μην περιμένεις τις τιμές της Αμερικής. ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου