Προς το περιεχόμενο

Πώς μπορεί να "σφίξει" ο πενταθέσιος?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί φίλοι θα ήθελα τη βοήθεια σας στο εξής:

Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει πιο σφιχτή η διαδρομή του πενταθέσιου στη strat (χωρίς να κινδυνέψει ο διακόπτης) ώστε να μην μετακινείται με το παραμικρό? Αν έχετε κάποια σχετική εμπειρία θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως. Είναι αλήθεια ότι το ερώτημά μου προϋποθέτει κάποια τεμπελιά εκ μέρους μου, διαφορετικά θα μπορούσα να βγάλω τον διακόπτη και να ψαχτώ. Προτού το κάνω όμως θα ήθελα να μου πει κάποιος που το έχει προσπαθήσει.

Ευχαριστώ.

If it's worth doing, it's worth overdoing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έχω κάνει σε φθηνές στρατ που πάσχουν από χαλαρό επιλογέα λόγω χρήσης κυρίως. Οι φθηνές στρατ έχουν το κλασσικό τετράγωνο επιλογέα. Υπάρχει ένα μεταλλικό έλασμα στο πλάι του επιλογέα το οποίο όσο πιο ίσιο είναι τόσο πιο σφικτός είναι στη χρήση.Αν το χτυπήσεις στο κέντρο του με σφυράκι έρχεται πιο ίσια και σφίγγει.

 

Nα 'τος ο επιλογέας και στο πλάι αριστερά φαίνεται το έλασμα του που κάνει λίγη κούρμπα:

http://farm4.static.flickr.com/3089/3223837604_e77e45ac80.jpg

 

Αν έχεις άλλου τύπου επιλογέα, τα πράγματα αλλάζουν... Πρέπει να την ανοίξεις να τον δεις.

 

Ποια strat έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου