Προς το περιεχόμενο

καμμενη ασφαλεια και λαμπες


funkysoul

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον χθες ανοιξα τον ενισχυτή μου εναν laney vc-15 που εχω απο το 2008 νομίζω. και μετα απο κανα δυο λεπτα και χορις να παιζω ακομη ακούστηκε ενας ηχος οπως οταν κλεινω τον διακοπτη και μετα τελος.ανοιξα την ασφάλεια και ηταν καμμένη.και οι pre amp λαμπες ισα ισα που αχνοκαινε.οι τελικες ειναι οκ. έτσι δείχνουν δηλαδη.τις ειχα αλλαξει μαζι πριν απο τέσσερα  χρονια 3 12ax7 ehx gold pins και 2 jj el84. οποτε θελω να ρωτησω:μπωρει οι πεσμενες pre amp να μου εκαψαν ασφαλεια? η να ψαχτω για αλλη βλαβη?

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον βραχυκυκλωσε το δευτερευον των 6.3 βολτ του μετασχηματιστη. Αυτο δινει ρευμα στα νηματα που βλεπουμε να καινε σε μια λυχνια -και στο λαμπακι, αν ειναι πυρακτωσεως. Το γιατι εγινε αυτο -αν εγινε αυτο- θελει ψαξιμο. Η ασφαλεια καιγεται αν περασει περισσοτερης εντασης ρευμα, απο αυτο για το οποιο ειναι κατασκευασμενη να λειτουργει. Πρακτικα βραχυκυκλωμα δλδ.

"If we don't succeed, we run the risk of failure."

- George W. Bush

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δουλευει ο ενισχυτης τωρα, γιατι να τις αλλαξεις.

Το θεμα σου ειναι, το τι προκαλεσε το βραχυκυκλωμα.

"If we don't succeed, we run the risk of failure."

- George W. Bush

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok παω σημερα στο μαστορα κ δεν αλλαζω τπτ.απλα ελεγα μηπως οι τελειωμενες προενησχυτριες το προκαλεσαν

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου