Προς το περιεχόμενο

Fender '78 Musicmaster Bass


petersp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1010435f.jpg

 

1010437i.jpg

 

1010438m.jpg

 

1010449l.jpg

 

All original με την γνησια θηκη του. Πειτε μου μεγεια και θα σας ενημερωσω μεθαυριο που θα το παραλαβω...  :D :D :D

PS Τι χορδες (flatwound εννοειται) να του βαλω? Ποσο ποιο χοντρες απο τις 40αρες που συνηθως παιζω στα αλλα longscale μπασα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραίος! Καλοτάξιδο και καλόπαιχτο. Το χαλβάδιαζα κι εγώ, αλλά είμαι σε φάση να διώξω πράγματα αυτό τον καιρό. (Πουλάω πράμα!!!!)

Από χορδές προτείνω τις La Bella τις Jamerson. Αυτές εδώ: http://www.lordofthestrings.com/lots/RAPRD/La-Bella-760-M-/11001426.html

Ηχάρα, χορδάρες και τα μυαλά στο μπλέντερ.

Αλλιώς Thomastik http://www.lordofthestrings.com/lots/RAPRD/Thomastik-JF324-Jazz-Flat/11001620.html

Είναι καταπληκτικές, τις έχω σε δύο μπάσα, αλλά είναι και τα δύο semi-hollow, οπότε δεν τις έχω ακούσει σε solid body για να σου πω πιο σωστή γνώμη.

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γράφει Fender είναι καλό. ;)

 

+10000... Έγραψες  ;D ;D ;D

 

Καλορίζικο και καλόπαιχτο  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thnx everyone! Μαλλον θα το εχω στα χερια μου Παρασκευη πρωι...

Για χορδες τις Thomastik σκεφτομουν κι εγω αλλα ακριβες ρε γμτ. Σκεφτομουν για GHS (σε ολα μου τα οργανα βαζω GHS και ειμαι ευχαριστημενος εδω και χρονια) αλλα και για Daddario chromes.

Απο παχος τι να βαλω? Συνηθως σε longscale παιζω με 40-60-80-100. Να παω για 45-105 ή ακομα παραπανω?

Να κοιταξω μηπως για Steel flatwounds? H LaBella βγαζει κατι σετ...

 

Edit: Τωρα ειδα οτι οι LaBella που μου προτεινατε ειναι Steel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thnx everyone! Μαλλον θα το εχω στα χερια μου Παρασκευη πρωι...

Για χορδες τις Thomastik σκεφτομουν κι εγω αλλα ακριβες ρε γμτ. Σκεφτομουν για GHS (σε ολα μου τα οργανα βαζω GHS και ειμαι ευχαριστημενος εδω και χρονια) αλλα και για Daddario chromes.

Απο παχος τι να βαλω? Συνηθως σε longscale παιζω με 40-60-80-100. Να παω για 45-105 ή ακομα παραπανω?

Να κοιταξω μηπως για Steel flatwounds? H LaBella βγαζει κατι σετ...

 

Edit: Τωρα ειδα οτι οι LaBella που μου προτεινατε ειναι Steel.

 

45 D'Addario Chromes βαλε ειναι μια χαρα και σταθερη αξια (οι GHS Flat ειναι ελαφρως της πλακας)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου