Προς το περιεχόμενο

Eric Clapton signature Fender amp series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το παμε καθολου εκει,λεμε απλως οτι σε αυτα τα λεφτα υπαρχουν καλυτεροι ενισχυτες και μαλιστα παρομοιοι (tweed φιλοσοφιας) και απο εναν κατασκευαστη που θεωρειται η κορυφη στους Tweed ενισχυτες .

 

 

Προσωπικα εχω δωσει και παραπανω  χρηματα για ενισχυτη οποτε δεν θεωρω τις τιμες αυτες υπερβολικες αν βεβαια αυτος που αγοραζει ΞΕΡΕΙ τι αγοραζει και ΓΙΑΤΙ το αγοραζει.

 

Αλλα 2 χιλιαρικα ευρω για εναν....tweed deluxe με τρεμολο ειναι ΤΡΕΛΛΑ λεφτα οπως και να το κανουμε.

 

Δεδομενου οτι με tweed μπορεις να παιξεις συγκεκριμενα πραγματα δεν διαφωνω.Βεβαια  ας μην ξεχαμε και την αξια μεταπωλησης ενος επωνυμου προιοντος εναντι ενος αλλου που παλευει να καθιερωθει στην αγορα.Οσο για τον Buddy ξερω κι εγω..μπορει οταν βαφτισει δικους του ενισχυτες να τους κανει demo o Eric! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ωραια πραματα, αλλα πολλα λεφτα.

 

και δεδομενης της υπαρξης των tweedομπουτικάδων...

 

Κακα τα ψεματα, τα πιο πολλα λεφτα ειναι εκεινο το ταμπελακι που λεει "ec".

 

Απο τη μια orange drops και IC, carbon films και πλαστικα καλωδια, απο την αλλη fingerjointed pine cabs, Mercury και Schumacher μετασχηματιστες...

 

Θα προτιμουσα εναν χωρις το "ec" αλλα με καλυτερα υλικα (πυκνωτες αντιστασεις κλπ) σ' αυτη την τιμη...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια  ας μην ξεχαμε και την αξια μεταπωλησης ενος επωνυμου προιοντος εναντι ενος αλλου που παλευει να καθιερωθει στην αγορα

 

η VICTORIA εχει καθιερωθει εδω και χρονια και δεν ξερω ουτε ΕΝΑΝ κιθαριστα που θελει Tweed ηχο που θα προτιμουσε αντι για εναν Victoria εναν Fender RI...

 

μια και

 

Απο τη μια orange drops και IC, carbon films και πλαστικα καλωδια, απο την αλλη fingerjointed pine cabs, Mercury και Schumacher μετασχηματιστες...

 

Θα προτιμουσα εναν χωρις το "ec" αλλα με καλυτερα υλικα (πυκνωτες αντιστασεις κλπ) σ' αυτη την τιμη...

   

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν ξέρω…θεωρώ τα signature models ειδικά στους ενισχυτές (αλλά και στις κιθάρες) κακό πλέον marketing strategy από τις εταιρίες. Ειδικά στη fender. Νταξ , να πάει να πάρει ένας πιτσιρικάς  π.χ το Satchurator έχει πολλά λογικά ερείσματα. Αλλά η fender (πιστεύω) είναι μια εταιρία που απευθύνεται σε πιο ώριμο (ηλικιακά και όχι μόνο) target group οπότε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω…θεωρώ το signature models ειδικά στους ενισχυτές (αλλά και στις κιθάρες) κακό πλέον marketing strategy από τις εταιρίες. Ειδικά στη fender. Νταξ , να πάει να πάρει ένας πιτσιρικάς το π.χ το Satchurator έχει πολλά λογικά ερείσματα. Αλλά η fender (πιστεύω) είναι μια εταιρία που απευθύνεται σε πιο ώριμο (ηλικιακά και όχι μόνο) target group οπότε......

Συμφωνώ 100%.

Από την άλλη η 1η EC κιθάρα (αυτή με τους σένσορες) είναι σούπερ. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συμφωνώ 100%.

Από την άλλη η 1η EC κιθάρα (αυτή με τους σένσορες είναι σούπερ). ;)

 

Βρε όλα super είναι. Αλλά δεν χρειάζεται κατά τη γνώμη μου να περιαφθεί τον τύπο του signature model.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω…θεωρώ τα signature models ειδικά στους ενισχυτές (αλλά και στις κιθάρες) κακό πλέον marketing strategy από τις εταιρίες. Ειδικά στη fender. Νταξ , να πάει να πάρει ένας πιτσιρικάς  π.χ το Satchurator έχει πολλά λογικά ερείσματα. Αλλά η fender (πιστεύω) είναι μια εταιρία που απευθύνεται σε πιο ώριμο (ηλικιακά και όχι μόνο) target group οπότε......

 

Πας στοίχημα, ολοι πλέον στο ναου του χρηματος.

H fender θα φτασει στα επιπεδα τις sqiuer με τα 15 διαφορετικα signature.

Σταματαω εδω μην χαλασω το θρετ.

Παντος η τιμη ειναι φωτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πας στοίχημα, ολοι πλέον στο ναου του χρηματος.

H fender θα φτασει στα επιπεδα τις sqiuer με τα 15 διαφορετικα signature.

Σταματαω εδω μην χαλασω το θρετ.

Παντος η τιμη ειναι φωτια.

 

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς. Μάλλον λες ότι θα αποδειχθεί καλή εμπορική κίνηση , σωστά; Καθόλου απίθανο, αλλά πιστεύω ότι θα χάσει «παραδοσιακούς» πελάτες. Φυσικά το τμήμα marketing της fender κάτι παραπάνω θα ξέρει από εμένα, αν δε είδαν ότι αυτή η εναλλαγή πελατών θα τους επιφέρει περισσότερα κέρδη πάσο. Πάντως αν συνεχίσουν έτσι, εμένα και τον Νέστορα θα μας χάσουν από πελάτες ;D ;D ;D ;D ;D.

 

Θέλω να σου πω ότι τον παρόντα ενισχυτή μπορεί να τον αγόραζα (θεωρητικά). Τώρα, ως signature model, δεν υπάρχει περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα, ως signature model, δεν υπάρχει περίπτωση.

 

+

 

Ομολογώ ότι τα signatures με ξενερώνουν κι εμένα. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να έχω την υπογραφή κάποιου γνωστού κιθαρίστα πάνω στην κιθάρα/ενισχυτή μου. Θα μου πεις, κάποια από τα signatures είναι εξαιρετικά μοντέλα. Καμία αντίρρηση. Την υπογραφή δε θέλω.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Την υπογραφή δε θέλω.

Ε ναι! Και το «καλό» είναι ότι αυτή η ανεπιθύμητη υπογραφή (και αισθητικά αν θέλεις) , ανεβάζει την τιμή κατά μερικά $$$$$$$$$. Εδώ είναι το οξύμωρο.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου