Προς το περιεχόμενο

Το Sansamp μου τα'χει πάρει..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις τελευταίες ημέρες καθώς κάθομαι και τζαμάρω με το αγαπημένο μου πεταλίδι (Sans Amp TRI-A.C.) τρώει ανά μερικά λεπτά κάτι φρίκες και αλλάζουν αυτόματα οι ρυθμίσεις (ίσως το ποτενσιόμετρο του level μόνο, δεν είμαι σίγουρος). Μπας και φταίει η τροφοδοσία (μιας κι έχω ενώσει το μετασχηματιστή με ένα απλό καλώδιο που χωρίζεται σε 4 υπόδοχές)? Παρ'όλα αυτά με τον ίδιο τρόπο ενώνω τα πετάλια μου εδώ και χρόνια. Δεν θέλω να πιστέυω ότι φταίει το πετάλι, ένα 9μηνο το'χω και πολύ λέω..

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φταίει σίγουρα η τροφοδοσία... βάλε καναν καλό μετασχηματιστή γιατί αν κάνει διακοπές, το πετάλι κάνει κάτι σαν reset. Εγώ έβαλα 1spot και σώθηκα ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φταίει σίγουρα η τροφοδοσία... βάλε καναν καλό μετασχηματιστή γιατί αν κάνει διακοπές' date=' το πετάλι κάνει κάτι σαν reset. Εγώ έβαλα 1spot και σώθηκα ;-)[/quote']

 

+1000 !!!!

 

το τροφοδοτω απο οταν το αγορασα με το τροφοδοτικο big john της carl martin...no problem!!! :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κάνει διακοπές' date=' το πετάλι κάνει κάτι σαν reset. [/quote']

 

Καταλαβαίνω όταν κάνει διακοπές και επανέρχεται στους αρχικούς αποθηκευμένους ήχους. Το πρόβλημα είναι ότι παίζω τους ήδη αποθηκευμένους ήχους και στο άσχετο οι ρυθμήσεις αλλάζουν σαν κάποιος να πειράζει τα ποτενσιόμετρα. Λέτε να φταίει παρ' όλα αυτά κάτι στην τροφοδοσία, (ακόμα κι αν δεν είναι θέμα διακοπών)?

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, μόλις του' βαλα μπαταρία για να δω αν τελικά φταίει η τροφοδοσία...Τα ίδια.... :oops:(βαθιές ανάσες):oops: Τι κάνω τώρα?...

Να φουντάρω?

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε τα πράγματα είναι εξαιρετικά απλά:

 

Λογικά το καλύπτει η εγγύηση, οπότε στείλτο για επισκευή!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πιέσεις την αντιπροσωπεία να στο φτιάξει. Προκαταβολικά βέβαια στο λέω ότι είχα αντιμετωπίσει παρόμοια προβλήματα με φίλους αλλά δεν βρήκαν άκρη.

 

Ο λόγος γίνεται για παρόμοια προϊόντα της εταιρίας τα οποία έχουν αδικαιολόγητα μεγάλη ένταση θορύβου...Όσο και αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να μειώσω αρκετά τον θόρυβο χωρίς αλλαγές στο tone του ήχου.

 

Εσύ μάλλον είσαι σε καλύτερη μοίρα. Τσέκαρε με το μαγαζί που το αγόρασες και βλέπεις. Ίσως να είναι κάτι πολύ απλό...

 

bye

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Πάει 1,5 μήνες που το πήγα για service και προχθές μου είπαν ότι θα αλλάξουν όλη την πλακέτα προκειμένου να μην έχω πλέον προβλήματα. Α! Και δεν με καλύπτει η εγγύηση στην Ελλάδα οπότε θα πληρώσω τα μαλλιοκέφαλά μου. Πόσο να πάει? Είχα άλλη επιλογή?

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει 1' date='5 μήνες που το πήγα για service και προχθές μου είπαν ότι θα αλλάξουν όλη την πλακέτα προκειμένου να μην έχω πλέον προβλήματα. Α! Και δεν με καλύπτει η εγγύηση στην Ελλάδα οπότε θα πληρώσω τα μαλλιοκέφαλά μου. Πόσο να πάει? Είχα άλλη επιλογή?[/quote']

 

Απο όσο γνωρίζω δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Τι πάει να πει θα σου αλλάξουν όλη τη πλακέτα;

Έστω την εξής απίθανη περίπτωση, ότι πράγματι η εταιρία παρέχει σαν ανταλλακτικό όλη τη πλακέτα (κάτι τέτοιο θα σημαίνε ότι υπάρχει γενικά πρόβλημα), ποιός θα κάτσει να σου κάνει όλες αυτές τι κολλήσεις με τα ποτενσιόμετρα, διακόπτες κλπ; Ακόμη και να γίνει κάτι τέτοιο θα είχε αμφίβολο αποτέλεσμα με το πρόβλημα που έχεις...

Τσέκαρε την τιμή και βλέπεις. Αλλά αν πράγματι λένε αλήθεια, θα πληρώσεις όλο το κόστος του πεταλιού + έξοδα επισκευής. Δλδ,νιονιονιονον...καλά τα υπολόγιζα, λίγο παραπάνω απο όσο κάνει το πετάλι καινούριο... :lol:

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου