Προς το περιεχόμενο

Σκέψη για αγορά e-drums


chrisvek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και τι σε κανει να νομιζεις οτι θα εχει περισσοτερη υσιχεια?

εγω εχω ενα μαπα σετ της granite.Το σκιζω εδω και 7 μηνες,εχουν σπασει-σκιστει pad εχουν χαλασει οι επαφες στο ''rack'' εχει τριπησει το δερμα του ταμπουρου[αυτο πηρα καινουριο :P].Το θεμα ειναι ναι οκ για τους γοιτονες κτλπα θανε λιγο πιο υσιχα αλλα μαλλων δεν εχεις υπολογισει τον hχο της μποτας στο πατομα!!!Ουτε και εγω το ειχα παρατηρισει μεχρι που επαιζε μια μερα ο αδεφος μου και εγω ημουν στον απο κατω οροφο προσπαθοντας να κοιμιθω!Πραγματικα πολυ εκνευριστικο!!! κατα τα αλλα μια χαρα :P :D

 

 

Μάλλον κάτι κατάλαβα λάθος!Είπα οτι θέλω ένα ηλεκτρονικό σετάκι γιατί τα φυσικά τύμπανα,ενοχλούν!Έτσι θα βάζω τα ακουστικά μου και θα παίζω πιο άνετα.Όσον αφορά για το πάτωμα,δεν νομίζω πουθενά να συγκρίνεται  η ηλεκτρονική μπότα με την φυσική!Είναι σαφέστατα αλλιώς...Εξάλλου εγώ στο σετ μου,δείχνω περισσότερο σεβασμό απο οτι στον εαυτό μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμηση είδα οτι το drum store έχει σε περιορισμένο στοκ κάποια κομμάτια roland σε πολύ καλές τιμές όπως αυτό

http://www.drumstore.gr/productsdesc.php?id=1721

Για τσέκαρε και εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως είπες μαν..."το σκίζεις" μαλλόν είσαι ατζούμπαλος και 'ακομψος ως προς το παίξιμό σου, και ως προς τη συμπεριφορά σου στο hardware...φιλικα και χωρις να θελω να ειρωνευτω...

και μην σου πω,δεν λες τπτ

 

 

Μάλλον κάτι κατάλαβα λάθος!Είπα οτι θέλω ένα ηλεκτρονικό σετάκι γιατί τα φυσικά τύμπανα,ενοχλούν!Έτσι θα βάζω τα ακουστικά μου και θα παίζω πιο άνετα.Όσον αφορά για το πάτωμα,δεν νομίζω πουθενά να συγκρίνεται  η ηλεκτρονική μπότα με την φυσική!Είναι σαφέστατα αλλιώς...Εξάλλου εγώ στο σετ μου,δείχνω περισσότερο σεβασμό απο οτι στον εαυτό μου!

Ναι οκ με ολα τα υπολοιπα προφανως θα εχεις λιγοτερο θοριβο πολυ πολυ λιγοτερα.Αλλα με την μποτα δεν ισχιει,μην σου πω πως οι μποτα στα ηλεκτρονικα κανει περισσοτερο ηχο στο πατομα απο την φισιολογικη.Στο δικο μου 2 χαλακια εχω βαλει απο κατω και παλι ακουγεται ,και το γεγονος οτι ειναι φτιαγμενη σχεδον εξολοκληρου απο καποιο μεταλο δεν βοηθαει πολυ.

 

Φυσικα μπορει να φτεει και το κτιριο μας αλλα αυτο ειναι αλλο θεμαα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Dozed Μην ανησυχείς φίλε μου!Δεν τίθεται τετοιο θέμα...Τα ξέρω τα παιδιά και είμαι συχνά εκεί...Εγώ να σου πω την αλήθεια έχω καταλήξει προς το TD-9 με mesh pads...

 

@lifeowner Όσον αφορά πάλι τη μπότα,απο γνωστούς έχω ακούσει οτι ό,τι πρακτική θέλουν να κάνουν με διπλό πετάλι και πολλά γκάζια την κάνουν το απόγευμα...Πιστεύω οτι αν παίζεις συνετά και χαλαρά δεν θα αντιμετοπίζεις πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την μποτα θα εχεις θεμα με τους απο κατω(αν εχεις) θα ακουγεται παντα ενα ενοχλητικο τακ τακ και ας εχεις ηλεκτρονικα.Εαν μπορεις, να αντικαταστησεις την μποτα που ειναι με πλαστικο με μια με mesh head για να λιγοστεψει ο θορυβος.Δεν ξερω αν δινοντας μια διαφορα παραπανω το κανει καποιο μαγαζι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την μποτα θα εχεις θεμα με τους απο κατω(αν εχεις) θα ακουγεται παντα ενα ενοχλητικο τακ τακ και ας εχεις ηλεκτρονικα.Εαν μπορεις, να αντικαταστησεις την μποτα που ειναι με πλαστικο με μια με mesh head για να λιγοστεψει ο θορυβος.Δεν ξερω αν δινοντας μια διαφορα παραπανω το κανει καποιο μαγαζι..

 

 

Μάλλον θα πρέπει να παρω κάτι τέτοιο!http://www.thomann.de/gr/roland_kd85bk_bass_drum_pad_schwarz.htm...Αλλά και πάλι ξανακλέω οτι δεν πρόκειται να κάτσω 3 το βράδυ να παίξω!Θα παίζω απογευματινές ώρες οποτε δεν με απασχολεί ο ήχος της μπότας και πολύ :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου