Προς το περιεχόμενο

Groovy sense -imagine


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

EΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!γκρουπ που τραγουδαει με  αγγλικο στιχο και  ακουγονται αγγλικα...!!!!!!!

Αυξηση στην τραγουδιστρια παρακαλω!!!

ωραια version του Imagine...με λιτο και ουσιαστικο παιξιμο απο ολους..

Για αλλη μια φορα!!!

Well done Pericles!

Very impressed

V

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θα είμαι τόσο ενθουσιώδης, και γιατί!

Περισσότερο έχει να κάνει με την φωνητική ερμηνεία. Δεν τίθεται θέμα σωστής φωνής βέβαια, αλλά περισσότερο χροιάς, τονισμού λέξεων (ειδικά στα people, dreamer, one). Μου έφερε στο μυαλό τη "γατουλίστικη" ερμηνεία της Anissette των Δανών Savage Rose (μόνο που εκείνη δεν αντέχεται).

Όσο για τη μπάντα δεν σχολιάζω, τι να σχολιάσω το υπερεπαγγελματικό παίξιμο των μουσικών?

Περικλή πάλι τα τύμπανα δεν έχουν τον ήχο που πρέπει, ειδικά η μπότα είναι πιο μπροστά απ' όσο χρειάζεται. (Βέβαια κρατάω το ότι τα τύμπανα δεν είναι τα δικά σου και δεν έχεις πειράξει το κούρδισμα. Ειδικά όμως τη προηγούμενη φορά ο ήχος θα ήταν ο πρέπων αν έπαιζες στη μπάντα του Cozy Powell-αντ' αυτού, και γράφατε το Tilt).

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γευση που μου αφησε ειναι πολυ καλη.

Οι μουσικοι χωρις υπερβολες με διακριτικοτητα και σεβασμο,ακουγεται ο υψηλου επιπεδου επαγγελματισμος ολων.

 

2 παρατηρησεις:

Αυτο το ημιτονιο που δεν παιζει ο πιανιστας στο κυριως θεμα(και στη συνοδεια των κουπλε) ηθελα να το ακουω.Μου λειπε και δεν αντικατασταθηκε τουλαχιστον απο κατι αλλο.

Η τραγουδιστρια ειναι πολυ καλη αναμφιβολως αλλα με κουρασε αυτο το ''αργω να μπω για να το διαφοροποιησω''.Μου φανηκε λιγο επιτηδευμενη με λιγα λογια.Σε πολλα σημεια.

Επισης ειναι πολυ πιο τεχνικη απ οτι θελει το κομματι:Aπλοτητα και ειλικρινεια.

 

Παντως,ο,τι εχεις ανεβασει Περικλη,ασχετα με το κοντο και το μακρυ μας,το ακουω με ιδιαιτερο ενδιαφερον.Αυτο σημαινει πως κατι υπαρχει σ αυτες τις ηχογραφησεις που τις κανει ελκυστικες χωρις να χρειαζεται αιτιολογηση.

Μπραβο σας,περιμενουμε κι αλλα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ καλό Περικλή.

Θα έλεγα όμως ότι η εκτέλεση έχει έναν "διεκπεραιωτικό" μάλλον χαρακτήρα που αβαντάρει ιδιαίτερα την τραγουδίστρια (αν και η ερμηνεία της δεν με πείθει παρ' όλο που είναι πολύ καλή τεχνικά) ενώ λείπει το πλέον βασικό (κατά την ταπεινή μου άποψη) στοιχείο του κομματιού, που είναι αυτή η χαλαρότητα στο πιάνο (και φυσικά το ημιτόνιο που είπε ο Σταύρος).

Θα το θεωρούσα όμως καλό "επαγγελματικό" demo για ανεύρεση ανάλογης εργασίας.

Keep on.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Vagelism :ευχαριστω πολυ φιλε η γνωμη ενοσ επεγγελματια της δικης σου κλασης μετραει ιδιαιτερα .

@Νεστορας :αφού τα είπαμε την προηγούμενη φορά ρε φίλε ΑΛΛΑ για να δικαιολογήσω ορισμένα Ξαναλέω οτι το γράψαμε έτσι για δυο άλογους:α) οικονομία χρόνου β) παρουσίαση ενός πραγματικού live παιξίματος (έστω σε στούντιο ) γιατί πολλά μαγαζιά θέλουν να ακούσουν ότι παίζεις στο demo και ζωντανά με σχεδόν πλήρη ομοιότητα.Και εν μέρει έχουν δίκιο (πολλές μπάντες κάνουν ένα πολύ καλό demo και όταν παίζουν live ακούς Πράσινες η επίδειξη ''υψηλής''

τεχνικής κοπάνημα του κερατά ,φέρνουν άλλη τραγουδίστρια κλπ) Εμείς προτιμήσαμε αυτόν τον τρόπο και έχουμε το ανάστημα να λέμε:οτι ακούτε στο cd αυτό θα ακούσετε και live αλλοιώς μη μας πληρώσετε ...ε αυτό το σέβονται και μας βάζουν που και που  να παίζουμε.

@Freerock:Ακριβώς έτσι !Παίζουμε οσο πιο διακριτικά & επαγγελματικά μπορούμε για δυο λογους

α) για να ακουμε ο ενας τον αλλο  β) γιατι συνοδευουμε μια τραγουδιστρια ειτε αυτη λεγεται Ντι Ντι ειτε λεγεται ΤΑΔΕ .Δεν παμε να κανουμε επιδειξη τεχνικης (αυτη φανεται απο το παιξιμο ) ουτε ''μπαλαφαριες ''Αυτα μακρυα απο εμας .

@Fusiongtr : ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑ

@December :Ευχαριστω πολυ και επειδη εχω καταλαβει οτι εισαι ευαισθητη ψυχη αφιερωμενο σε σενα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Imagine there's no countries

It isn't hard to do

Nothing to kill or die for

And no religion too

Imagine all the people

Living life in peace

You may say that I'm a dreamer

But I'm not the only one….

:)

Φαντασου να μην υπαρχουν συνορα,

δεν είναι δυσκολο να το κανεις,

Να μην υπαρχει κατι να σκοτωσεις η κατι για το οποιο θα πεθαινες,

Να μην υπαρχουν θρησκειες

Φαντασου  την ανθρωποτητα να ζει εν ειρηνη

Ισως με πεις ονειροπολο αλλα δεν ειμαι ο μονος…

 

(Επιτιμε, οι ντραμμερ ειναι ευαισθητοι και κρυβονται καθιστοι πισω απο πιατινια και toms ;D ;D ;D)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να πει κανείς τπτ για την ποιότητα των μουσικών και το δέσιμο της μπάντας .Πέραν αυτού οι διασκευές έχουν πάντα αυτά τα προβλήματα που ανέφεραν οι προλαλίσαντες και τα οποία τα αισθάνομαι κι εγώ .Δυστυχώς το τραγούδι είναι συνδεδεμένο με το θυμικό μου και η εκτέλεσή σας μου πέφτει υπερβολικά ιντελεκτουέλ  :).........δεν έχει να κάνει ,όπως είπες παίζεται για να μπορείτε να παίξετε σε κάποια μαγαζιά ,οπότε η προσωπική μου άποψη περιορίζεται στο ότι στο μαγαζί μου-αν είχα-που παίζει το είδος της μουσικής σας ,θα σας έβαζα και θα έλεγα κι εγώ ένα τραγούδι  ;D .........................Ντεν έχω όμως μαγαζί  ;D

Καλή επιτυχία στα σχέδιά σας και να περνάτε καλά

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου