Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για πετάλι hardwire metal distortion TL-2(Digitech)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά,έψαχνα για 1 καλό πετάλι distortion και βρήκα το Ηardwire TL-2 της Digitech,το οποίο από 1 πρώτη άποψη μου φάνηκε αρκετά καλό.Θα με βοηθούσε αν κάποιος που το χει μου λεγε την γνώμη του,για να σιγουρευτώ για την επιλογή μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,για βαρύ ήχο με όγκο (σε στυλ Pantera ας πούμε)

τώρα ήσουν πιο κατατοπειστικός  :P το συγκεκριμένο πετάλι που αναφέρεις πιστεύω πως αντικειμενικά είναι το πιο απαίσιο πετάλι τις σειράς hardwire και ένα από τα πιο άθλια distortions ever.Ο ήχος του έχει μια χαζή...''πλαστικούρα'' να το πω.Πολύ ψιφιακούρα αν και όλη η σειρά hardwire είναι αναλογική.απορώ,γιατί όλα τα υπόλοιπα τις σειράς σκιζουν όπως το SC-2 Valve Distortion,το overdrive,το delay κλπ.Όλα αυτά είναι τρομερά πετάλια αλλά το TL-2 είναι ο ''outsider''...Σίγουρα δεν είναι αυτό που σου κάνει.Εσύ, μιας και μου ανέφερες τους pantera,χρειάζεσαι το fullbore metal της mxr.Επίσης το mxr έχει ενσωματομενο noise gate και scoop mode που σου δίνει τον ήχο του dimebag.Ορίστε και μερικά demos που είμαι σίγουρος πως θα σε πείσουν.

--[CROATOAN]--

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου